Kėdainiečiai švęs miesto gimtadienį (0)

Kėdainių senamiestis | D. Garbačauskienės nuotr.

Kėdainių senamiestis | D. Garbačauskienės nuotr.

Rugsėjo 4-8 d., Kėdainiai švęs 647-ąjį gimtadienį ir šis gimtadienis bus neeilinis – miestiečiams ruošiama itin turtinga ir turininga programa: šventėje įvyks 6 didieji koncertai, renginiu rūpinasi net 4 rengėjai, kurie miestiečiams ir miesto svečiams ruošia 7 skirtingas programas.

Penkias dienas vyksiančios šventės metu kėdainiečius ir miesto svečius džiugins populiariausi muzikos atlikėjai, sporto, diskusijų, kultūriniai renginiai ir pačios įvairiausios, kiekvieno susidomėjimą pažadinsiančios veiklos.

Techninis įgyvendinimas

Vienas pagrindinių šiųmetės šventės papuošalų – koncertų scena Didžiosios rinkos aikštėje. Rengėjai suprojektavo netradicinę, daug sudėtingesnę, didesnių resursų pareikalausiančią, tačiau kur kas „galingesnę“ ir įmantresnę sceną, nei Kėdainiai kada matė iki šiol. Scenos šviesų dizainą kuria ir joms diriguos „Showart“ kūrybos studijos šviesų dailininkas Elvinas Pocius, techniniais sprendimas rūpinasi technikos vadovas Gediminas Žemaitaitis.

Kruopščiai suprojektuotoje ir surinktoje muzikos šventykloje, melodingas liturgijas skaitys stipriausi ir laukiamiausi Lietuvos muzikos šventikai, tokie kaip Evelina Sašenko su Jeronimu Miliumi, kuriems gyvą muziką gros ne bet kas, o pats valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“; įmantrią sceną matuosis ir projekto „Lietuvos balsas“ žvaigždė, sėkmingai muzikinę karjerą vystanti Monika Marija; taip pat dalyviai išvys ir jaunimo dievaičius, angelus sargus bei nuolatinius jų ausų gyventojus – grupę „8 Kambarys“. Scenoje pasirodys superbalso savininkas, visada į natą pataikantis, solfedžio profesionalas Linas Adomaitis. Koncerto finalas patikėtas Sauliui Prūsaičiui.

Dar vienu šviesos šaltiniu taps Evangelikų reformatų bažnyčia, kurią nuolatos veiks įvairios vizualinės reformos: keisis spalvos, raštai, formos ir trafaretai. Šiuo unikaliu šviesos projektu norima, kad žmonės patirtų gerų emocijų bei naujų pojūčių. Ir pamatytų senuosius reikšmingus pastatus, atgyjančius naujai su visa jų turtinga praeitimi. Renesanso bažnyčia skirtingai švies tris vakarus iš eilės.

Keturi renginiai

Į gimtadienio šventės programą šiemet įtraukti net keturi skirtingų temų renginiai. Pirmasis – skirtas Kėdainių mažyliams – „Šeimų pasakų renginys“. Renginys kviečia visus vaikus pasakas kurti, jas iliustruoti ir išgirsti. Keliaudamas po Lietuvą renginys skaičiuoja jau šeštuosius metus, kuris unikalus ir turiningas, nes savo veiklomis nukreiptas būtent į vaikų kūrybiškumą, vaizduotės ir fantazijos lavinimą. Renginio programoje: pasakų kūrimas Giedriaus Arbačiausko koncertas, teatro „Lino lėlės“ spektaklis, bei daugelis kitų prasmingų veiklų.

Dar vienas gimtadienyje laukiamas renginys – „Radviliada 2019“. Tai tradicinis renginys, kurio tikslas – priminti miestui apie aukso amžių išgyvenusius Kėdainius ir lyg šių dienų išlikusias to amžiaus relikvijas, tokias kaip miesto senamiestis, architektūra, istorija. Nuo vargonų iki senovinių gitarų, nuo koncertų iki spektaklių – turtinga kultūrinė programa kiekvienam kėdainiškiui primins apie šaknį, kurios vaisiai iki šių dienų sėkmingai sirpsta.

Trečiasis – folkloro renginys „Į Vidurio Lietuvą susiėję“ bus kur kas galingesnis, nei žada šis kuklus pavadinimas. Kiekvienas folkloro ansamblis scenoje užsidega ir sprogsta nelygu dinamitas. Barškinami būgnai, tampomi akordeonai, skraido lėkštės ir švilpia dūdelės. Tradicinės dainos, šokiai, žaidimai ir virtuvė – „Į Vidurio Lietuvą susiėję“ pasiūlys viską.

Nuo rugsėjo 4 d. iki 7 d., vyks ir sporto entuziastų renginys „Sportiška savaitė“. Programoje visa kūno kultūros enciklopedija – ir futbolas, ir viskas, kas su kamuoliu, ir kovos menai (plikomis rankomis), ir joga (nėrimasisiš kailio), ir įvairiausi ratuotieji – dviračiai, paspirtukai, bėgimas kojomis, vaikščiojimas ant rankų ir net ėjimas su lazdelėmis (šiaurietiškomis).

Susitikimai su „žvaigždėmis“

Senosios bibliotekos kiemelyje prie Nevėžio upės bus įkurta jaunimo erdvė, kurioje įvyks pokalbiai su gerai pažįstamais Lietuvos pramogų pasaulio, verslo ir kultūros atstovais. Patirtimi dalinsis Indrė Stonkuvienė, kuri papasakos apie „laisvę būti savimi“, Beata Nicholson praves seminarą tema „Jei ne dabar, tai kada? Jei ne tu, tai kas?“, Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė išduos visas paslaptis apie savo gyvenimo būdą, Jurgis Didžiulis viską darys atvirkščiai – užuot šnekėjęs, dainuos, o vietoje to, kad atsakytų – pats klausinės.

Šventė vakare | Rengėjų nuotr.

Šventė vakare | Rengėjų nuotr.

Šventinė programa, tvarkaraštis

Nuo rugsėjo 4 d., trečiadienio, prasidės Sporto ir sveikatinimo savaitė „Kėdainiai 647“.

Rugsėjo 6 d., penktadienį, 19:30 val. Didžiosios Rinkos aikštės scenoje iškilmingo šventės atidarymo metu bus įteikta garbinga Kėdainių garbės piliečio Česlovo Milošo premija, pasveikinti miesto svečiai ir užsienio partneriai. Atidarymo koncerte šventinę programą atliks valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ ir solistai Evelina Sašenko bei Jeronimas Milius.

Rugsėjo 6 d., penktadienį, Knypavos Rinkos ir Senosios Rinkos aikštėse nuo vidurdienio visų miestiečių ir svečių lauks atrakcijų parkai, kuriuose visų lauks didžiuliai batutai, laipynių atrakcionai iš Latvijos ir kitos pramogos.

Penktadienį Daugiakultūriniame centre bus atidarytas renginys „Radviliada 2019“. Renginio koncertai ir meninė programa bus rodoma įvairiose erdvėse, ji truks visą šventinę savaitę.

Rugsėjo 7-ąją, šeštadienį – pagrindinę Kėdainių miesto šventės dieną prasidės su tradicine tautodailininkų, ūkininkų muge, kuri veiks nuo 09 iki 17 val. Mugės prekeiviai visus pasitiks Didžiojoje gatvėje. Šurmulį garantuos vykstanti linijinių šokių programa, kurios šokėjai džiugins visą rytmetį. Prie šurmulio prisijungs ir „Born Agains MCC“ Kėdainių baikerių klubas su ratuotais riteriais iš kitų miestų. Baikerių kolona judės miesto gatvėmis, motociklų griausmas skelbs dienos pradžią, o visi norintys prisiliesti prie geležinio žirgo, tai galės padaryti Didžiosios Rinkos aikštėje, kur įvyks visų motociklų kolonos ekspozicija.

Nuo 12 val. Pasakų parke šeimas kvies „Šeimų pasakų renginys“ kuriame netrūks vaikų ir jaunųjų atlikėjų pasirodymų, bus kuriamos ir vaidinamos pasakos, savo spektaklius–žaidimus scenoje parodys teatras „Lino lėlės“, o renginio pabaigoje koncertuos aktorius Giedrius Arbačiauskas.

Viena iš naujienų šių metų šventėje šeštadienio dienos programoje, tai – visus šokių entuziastus subursiantis folkloro renginys „Į Vidurio Lietuvą susiėję“, kuris prasidės 13 val. Kėdainių kultūros centre, o finalinis šokio koncertas įvyks Didžiosios Rinkos aikštėje 14 val. Renginio rengėjas, Kėdainių kultūros centras, visą šeštadienio dieną rengs įvairias liaudiškų amatų veiklas bei pasirodymus skirtingose miesto erdvėse, tad geros nuotaikos ir pramogų užteks kiekvienam įvairaus meno gerbėjui.

Papročiai išlieka

18 val. Didžiosios Rinkos aikštėje, skambant grupės „Studija“ dainoms, miestelėnai ir svečiai kviečiami į papročiu tapusias vaišes. Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis visus vaišins vietoje kepamais blynais su įvairiais pagardais, o Truskavos seniūnas Vytautas Zakaryza išvirs visų pamėgtą savo firminę sriubą. Mugės prekeiviai kvies skanauti ir įsigyti kitų gardžių vietoje pagamintų patiekalų.

Nuo 19:30 val. Didžiosios Rinkos aikštės scenoje vyks gyvo garso koncertas, kurio metu skambės Lino Adomaičio, Monikos Marijos, „8 Kambario“ ir Sauliaus Prūsaičio dainos. 22 val. dangų nušvies šventinis fejerverkas, po kurio bus tęsiamas koncertas.

Šių metų šventėje abu vakarus – penktadienį ir šeštadienį – nuo 21 iki 24 val., Rotušės kiemelyje vyks tylioji diskoteka jaunimui „Silent disco“, kurios metu kiekvienas galės klausytis sau patinkančios muzikos, nes vienu metu gros net keli didžėjai. Penktadienį diskoteka įvyks ir Didžiosios Rinkos aikštėje, kuri prasidės iš karto po pagrindinio penktadienio koncerto.

Tai tik dalis Kėdainių miesto šventės renginių, į kuriuos šventės rengėjai kviečia visus kėdainiečius ir miesto svečius.

Rengėjai kviečia vaikų kolektyvus, pavienius solistus registruotis ir savo pasirodymais praturtinti miesto šventės programą. Registracija vyksta iki rugpjūčio 31 dienos adresu info@showart.lt

Norinčius prekiauti mugėje kviečiama registruotis elektroniniu paštu muges@showart.lt

Šventę rengia Kėdainių rajono savivaldybė, Kėdainių kultūros centras, Kėdainių krašto muziejus ir kūrybos studija „Showart“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: