Aplinkos ministras pažadėjo stabdyti medžioklę Punios šile (0)

Kęstutis Mažeika | S. Žumbio nuotr.

Kęstutis Mažeika | S. Žumbio nuotr.

Po to kai gamtininkai ir visuomenininkai Vyriausybei įteikė peticiją su beveik 15 tūkst. parašų dėl Punios šilo išsaugojimo, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pareiškė, kad medžioklė Punios šile šiemet bus sustabdyta. Pasak ministro, spalio 15 d. turėjusiam prasidėti medžioklės metui nebus skelbiami aukcionai ar konkursai į tas medžioklės vietas.

K. Mažeika sakė, kad, praėjusią savaitę įvertinus Punios šilo būklė buvo nustatyta, kad kenkėjų paveiktiems eglynams gresia pavojus. Pasak jo, tai pasekmė 2018 metais, buvusio ministro įsakymu uždraustų sanitarinių kirtimų dėl kinivarpų pažeistų medžių. Esą dėl šio sprendimo kinivarpos išplito ir sunaikino dvigubai didesnius medynų plotus.

„Specialistai teigia, kad dabar esantis beveik 24 proc. eglynų plotas yra pasmerktas žūti jeigu nieko nedarysime“, – sakė K. Mažeika.

Pasak ministro su specialistais aptarimas ir Punios šilo rezervato plėtros klausimas.

Kaip žinia K. Mažeikos sprendimu Punios šilo gamtinio rezervato plėtrą buvo sustabdyta šių metų birželio viduryje. Pats Punios šilas  plyti daugiau nei 2,7 tūkst. hektarų plote, o gamtinis rezervatas dabar apima 457 hektarų plotą. Rezervatą buvo ketinama plėsti iki beveik 2,2 tūkst. hektarų.

Alytaus rajone plytintis Punios šilas yra vienas vertingiausių Lietuvoje miškų. Jis įtrauktas į Europos ekologinį tinklą „Natura 2000“. Šile gausu šimtamečių gamtos paminklais paskelbtų ąžuolų ir kitų medžių, jame randama per 100-tą į Raudonąją knygą įrašytų augalų ir gyvūnų rūšių.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: