Seimo narių grupė sprendimą suteikti įgaliojimus naujajai Vyriausybei apskundė KT (0)

Lietuvos Respublikos Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Rugpjūčio 22 d., Seimo narių grupė, kurią sudaro atstovai iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), Lietuvos socialdemokratų partijos, Liberalų sąjūdžio frakcijų bei Mišrios Seimo narių grupės, kreipėsi į Konstitucinį Teismą dėl galimų Seimo Statuto 198 straipsnio ir Seimo protokolinio nutarimo, kuriuo Vyriausybei suteikiami įgaliojimai iš naujo, prieštaravimo Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

Kreipimesi į Konstitucinį teismą Seimo nariai pabrėžia galimas minėtų aktų neatitiktis Konstitucijos 92 straipsnio 5 daliai ir 101 straipsnio 2 daliai.

Seimo narių grupė pažymi, kad Prezidentas Gitanas Nausėda rugpjūčio 7 d. dekretu patvirtino Vyriausybės sudėtį, kurioje, skaičiuojant nuo įgaliojimų jai suteikimo dar 2016 m. gruodžio 13 d., pasikeitė daugiau kaip pusė ministrų. Seimas, vadovaudamasis Statuto 198 straipsniu, kuris numato įgaliojimų Vyriausybei suteikimą iš naujo, suteikė įgaliojimus su dar 2016 m. patvirtinta Vyriausybės programa.

„Susidūrėme su situacija, kuomet kyla reikšmingų klausimų, ar yra esminis konstitucinis skirtumas tarp Vyriausybės įgaliojimų gavimo iš naujo Seime naujai išrinktam Prezidentui pradėjus eiti pareigas ir Vyriausybėje pasikeitus daugiau kaip pusei ministrų. Antradienio balsavime Seimas išreiškė pasitikėjimą tai pačiai premjero Sauliaus Skvernelio vadovaujamai Vyriausybei, kurios programa patvirtinta 2016 m. gruodį, o Vyriausybė nesiūlė daryti tos programos pakeitimų, vadinasi, remiantis Konstitucijos 92 straipsniu, kuriame nurodoma, kad įgaliojimus veikti pritariant programai gauna nauja, o ne Seimo pasitikėjimą jau turinti Vyriausybė. Balsavime, Seimo plenarinėje salėje, antradienį Vyriausybė nebuvo atsistatydinusi, toliau veiklą vykdo to paties premjero, ta pati Vyriausybė, kurioje padaryti tik ministrų pakeitimai“, – pažymėjo Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma.

Negana to, pažymima Seimo narių grupės kreipimesi, jei Vyriausybės įgaliojimų gavimą iš naujo pasikeitus daugiau kaip pusei ministrų susietume su reikalavimu teikti Seimui pritarti Vyriausybės programai, ar tokiu atveju, jai pritarus, nekiltų klausimas dėl Ministro Pirmininko ir visų kitų ministrų, priesaikos pagal Konstitucijos 93 straipsnį.

„Konstitucijoje įgaliojimų gavimo iš naujo, pasikeitus daugiau kaip pusei ministrų, procedūros neaptartos, jos išsamiai, todėl kyla klausimas, ar Seimo statuto 198 straipsnyje aptartos taisyklės neprieštarauja Konstitucijai. Taip pat nuo atsakymo į šį klausimą priklauso ir kitas klausimas, ar Seimo rugpjūčio 20 d. protokolinis nutarimas „Dėl įgaliojimų Lietuvos Respublikos Vyriausybei suteikimo iš naujo“ neprieštarauja Konstitucijai“, – teigė J. Razma.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: