Baltijos kelio 30-mečiui paminėti LRT pristato naują ženklą (video) (2)

Baltijos kelias | V. Daraškevičiaus nuotr.

Baltijos kelias | V. Daraškevičiaus nuotr.

Rugpjūčio 23 dieną, kartu su latviais ir estais visa Lietuva švęs Baltijos kelio trisdešimtmetį. Ruošdamasi šios istorinės datos minėjimui ir pasitikdama naująjį sezoną, LRT pristato vajų „Tegul žydi laisvė“, kurio pagrindiniu ženklu tapo gėlė – kardelis.

„Norėjome paskatinti žmones į Baltijos kelią pasižiūrėti nauju kampu, šviežiomis akimis. Kėlėme sau uždavinį apie Baltijos kelią patraukliai papasakoti ir jaunajai kartai, kuriai šis istorinis įvykis pažįstamas tik iš istorijos vadovėlių“, – sako LRT Komunikacijos ir rinkodaros departamento vadovė Rūta Putnikienė.

Pasak jos, išnagrinėjus archyvinę medžiagą paaiškėjo, kad daug lietuvių į Baltijos kelią keliavo su gėlėmis, dažniausiai – kardeliais. Ši gėlė – tai tvirtybės, ryžto simbolis, be to, puikiai atspindi taikaus protesto idėją: už laisvę 1989-ųjų rugpjūtį mes kovojame ne kardais, bet kardeliais.

Šis vajus sukurtas bendradarbiaujant su kūrybine agentūra „New“, reklamos priemones įgyvendino LRT. Prie šio vajaus prisijungti panoro ir dalis LRT bendrininkų, rugpjūčio mėnesį savo žiniasklaidos priemones papuošiančių kardelio ženklu. LRT kardeliu pasipuošti kviečia ir gyventojus: kardelio ženklu pažymėti savo paskyras socialiniuose tinkluose, o šventinę Baltijos kelio savaitę nuo rugpjūčio 19 d. užsukus į Vilniaus Katedros aikštę gauti šventinį ženkliuką.

Kardelis | J. Stacevičiaus, LRT nuotr.

Kardelis | J. Stacevičiaus, LRT nuotr.

Baltijos kelio trisdešimtmečiui skirtame vaizdo klipe vaizduojamos šiandienos akimirkos, kurios kardelių žiedais susijungia su jaudinančiais vaizdais iš 1989-ųjų rugpjūčio 23-iosios: Baltijos keliu skriejančiais riedlentininkais, privačiame archyve rastais kadrais iš lėktuvo, kai iš dangaus protesto dalyviams barstomi kardelių glėbiai. LRT klipe filmuotis pakvietė ir įvairaus amžiaus žmones, prieš 30 metų dalyvavusius šiame istoriniame įvykyje.

Baltijos kelio 30-mečiui skirtas video klipas:

Tai – ne vienintelė LRT iniciatyva, skirta Baltijos kelio trisdešimtmečio minėjimui. Iki rugpjūčio 10 dienos visi Lietuvos gyventojai yra kviečiami atnešti senus veikiančius ar neveikiančius radijo imtuvus į LRT ar bet kurį pašto skyrių. Iš jų rugpjūčio 23 dieną Vilniaus Katedros aikštėje vyksiančio oficialaus Baltijos kelio 30-mečiui skirto koncerto metu iškils milžiniška grojanti radijo imtuvų instaliacija. Ji simboliškai primins apie Lietuvos radijo – pagrindinės koordinavimo priemonės – vaidmenį Baltijos kelyje.

Visą rugpjūčio mėnesį LRT televizijoje, radijuje ir portale bus galima rasti daug turinio apie Baltijos kelią, o nuo rugpjūčio 19 dienos bus rodomas Baltijos kelio dienoraštis, kuriame LRT žurnalistų kuopa lankys kaimynus latvius ir estus bei pasakos apie tai, kaip praėjus 30 metų nuo istorinės rankų grandinės gyvena šios šalys.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Atmintis:

    Baltijos kelio 30-mečiui paminėti reikia bendro Lietuvos, Latvijos, Estijos simbolio. Kardelis tik puošmena, simbolis turi spindėti Baltijos kraštų vienybę: Laisvė! – Bryvyba! – Vabadus!

  2. Veidaknygis:

    Dabar naujasis LRT sezonas puošiamas kardeliais. Reklamoje sakoma, kad “kardeliai buvo skinami už laisvę”. Paskaitykime ką apie gėles tuomet rašė spauda:

    „Nežinia kokią Vilniaus aikštę būtų galima užkloti gėlėmis, kurias vakar rytą prie Sąjūdžio būstinės sunešė žmonės. Susikaupę, tylūs stovėjo prie simbolinio stalinizmo aukų kapo. O vakare gėlių žiedus palei trasą barstė lakūnai, tuo tarsi šventindami ašaromis ir krauju aplaistytas Lietuvos pakeles“.

    Taigi, ne tik kardeliai, įvairios gėlės barstytos iš lėktuvų Baltijos kelyje kaip ašaros dėl negrįžusių iš lagerių. Ar teisingai elgiasi LRT net gėlėmis iškraipanti istoriją. Įdomi kokiais tikslais tai daroma? Nejaugi LRT naujasis sezonas, papuoštas ašarų ir kraujo simboliu, skirtas naikinti istorinę atmintį?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: