Vilniaus savivaldybės taryba vėl bandys pervadinti Kazio Škirpos alėją (nuotraukos) (8)

Liepos 10 d. mitingas prie Vilniaus miesto savivaldybės prieš ketinimus keisti K. Škirpos alėjos pavadinimą | J. Česnavičiaus nuotr.

Liepos 10 d. mitingas prie Vilniaus miesto savivaldybės prieš ketinimus keisti K. Škirpos alėjos pavadinimą | J. Česnavičiaus nuotr.

Liepos 24 d., trečiadienį,  13 val. Vilniaus savivaldybės Tarybos posėdyje bus tęsiamos diskusijos dėl Kazio Škirpos alėjos pavadinimo pervadinimo į Trispalvės alėją.

Liepos 10 d. Vilniaus miesto tarybos nariai jau svarstė K. Škirpos alėjos pavadinimo pakeitimo klausimą. Tą dieną prie savivaldybės įvyko mitingas, kurio dalyviai pasisakė už tai, kad savivaldybės taryba alėjos pavadinimo nekeistų. Kai kurie mitingo dalyviai klausėsi Tarybos narių debatų posėdžių salėje. Tą dieną taryba nesugebėjo pakeisti alėjos pavadinimo. Žinia apie šį mitingą plačiai pasklido. Buvo paskelbta vieša peticija „Apginkim didvyrio Kazio Škirpos alėją nuo pervadinimo istorinėje Lietuvos sostinėje – Vilniuje“. Vilniaus savivaldybei ir aukščiausiai Lietuvos valdžiai buvo pateikta daug įvairių visuomeninių organizacijų kreipimųsi ir rezoliucijų reikalaujančių, kad šios Vilniaus miesto alėjos pavadinimas nebūtų keičiamas.

Tačiau liepos 24 d. 13 val. savivaldybės posėdžių salėje K. Škirpos alėjos pavadinimo keitimo klausimas bus svarstomas ir vėl.

„Protestuodami prieš visuomenę  kiršinantį sumanymą, kaltinant K. Škirpą holokaustu, nepagrįstą jokiais konkrečiais istoriniais, archyviniais ir teisiniais dokumentais, jau keletą metų prieš ir liepos 10 d. protestavome prieš alėjos pervadinimą. Kaltinimai jam grindžiami sovietinėmis istoriografinėmis ideologinėmis klišėmis ir ne jo autorystei priklausančiomis citatomis. Lietuvos visuomeninės patriotinės organizacijos ne kartą kreipėsi į Vilniaus miesto merą, tarybos narius, kad nedaryti skubotų veiksmų pervadinant alėją, kvietėme merą, tarybos narius susitikti su K. Škirpos istorijos žinovais, tačiau to buvo atsisakyta. Pastarosiomis dienomis kreipėmės ir į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimo Pirmininką, Ministrą Pirmininką kviesdami tarpininkauti, kad minėtas sprendimas būtų atidėtas, tuo pačiu primindami, kad tai nėra vien tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos reikalas“, – sakė vienas iš K. Škirpos alėjos pervadinimo priešininkų, Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjungos (LLKS) garbės pirmininkas, laisvės kovų dalyvis Jonas Burokas, kviesdamas visus neabejingus šiam reikalui valandą prieš Tarybos posėdį ateiti į Vilniaus Europos aikštėje rengiamą piketą, o 13 val. ir į Vilniaus miesto Tarybos salę stebėti klausimo svarstymo.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Antanas:

  Kad Lietuvos valdžiažmogiai klausosi ausis ištempę, kas ką pasakys apie mus Varšuvoje, su tuo jau lyg ir apsipratome… 😒 Tai dabar jie klausys kievieno semitų-chamitų palikuonių, atsiprašant, pirstelėjimo?! Tai gal tada geriau iš karto prisijunkime kaip 1940-aisiais prie “didžiosios ir šlovingosios”?! 🤔 Vovanas su savo bachūrais apgins mus ir nuo visokių liberastų, ir nuo polonofilų, ir nuo semitų-chamitų… 🤗 Ne? Gal ir būtų juokinga, jei nebūtų graudu… 😪

 2. Jurgis:

  reiktų, kad Alkas pavarytų tiesioginę transliaciją iš posėdžio, tada matytume, kas su Vinokuru, o kas su Valiušaičiu…

 3. Žemyna:

  Deja , nepamenu, kas transliavo puikią laidą šia tema. Ar tik ne G. Kuprevičiaus komentaras tai buvo. Labai verta buvo paklausyti tiems, kas dar nepagydomos stadijos priklausomybe ,,šiuolaikiškumui” arba pseudo vakarietiškumui nesusirgo. Gal padėtų išblaivėti.
  Tiems, kas dar gerai prisimena Centralnoje TV laidas, priminsiu kažkokio jų apžvalgininko frazę, kuri, DEJA, labai tinka daliai mūsų lietuvaičių: Vyrodok bez plemeni i roda. – Būtent to siekia dalis jaunimo ,,šviesuolių” – sutrypti Tautos praeitį ir atmintį taip, kad niekas jokių pėdsakų nustatyti negalėtų. Ar nekyla įtarimas, jog būtent šių giminės praeityje yra, ką slėpt? Jei ne gilioje senovėje, tai pokario laikais?

 4. Užsakymas įvykdytas ::

  Sostinės taryba apsisprendė: Škirpos alėją pervadina į Trispalvės

 5. Gedvydas:

  Kaip gražu, kad kolaboranto Škirpos gatvės neliks, o su niekuo ne kolaboravusio Cvirkos paminklas stovės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: