Paminėtos Žemaitijos vardo 800 metų sukaktuvės (nuotraukos) (0)

Tauragės rajono sav. nuotr.

Tauragės rajono sav. nuotr.

Savaitgalį Tauragės kraštas, garsėjantis išskirtiniais renginiais, sukvietė visų Žemaitijos regionų bei Lietuvos gyventojus į Žemaitijos vardo pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėjimo 800 metų sukaktuves.

Liepos 12-ąją Tauragės kultūros rūmuose atidaryta išskirtinė paroda „Viduramžių Lietuvos valdovai“, kurioje pristatyti 25 (iš 47)  dailininko Artūro Slapšio nutapyti Lietuvos kunigaikščių, kunigaikštienių ir karo vadų portretai. Šią didžiausią, vieno dailininko vienu stiliumi nutapytų paveikslu, parodą pristatė kolekcijos sumanytojas ir rėmėjas Antanas Gedvilas, apie kūrybinį vyksmą kalbėjo darbų autorius Artūras Slapšys.

Vėliau kultūros rūmuose vyko didingai Žemaitijos istorijai skirta nacionalinė istorinė-mokslinė konferencija, „Žemaitijos visuomenės iššūkiai bei transformacijos XIII – XVIII a.: regionas ir valstybė“, kurioje žymiausi Lietuvos istorikai, mokslininkai skaitė pranešimus apie Žemaitijos regiono iššūkius ir transformaciją, konferencijos dalyvius pasveikino Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, tarybos narys Sigitas Mičiulis, Lietuvos universitetų akademinės bendruomenės atstovai.

Vakare „Ivangėnų piliavietėje, kur, naujausių istorinių šaltinių teigimu, tikėtina, stovėjo Pilėnų pilis, vyko vienas iškilmingiausių renginių – buvo rodoma muzikinė drama „Legenda apie Pilėnus“, prikausčiusi gausybės į šį išskirtinį renginį susirinkusiųjų dėmesį. Pasak dramos pagrindinio vaidmens atlikėjo, tauragiškio Liudo Mikalausko, „labai prasminga, kad dažniausiai Trakų pilyje rodyta drama pirmą kartą istorijoje bus parodyta toje vietoje, kur realiai ir stovėjo pilis – Ivangėnų piliavietėje“. Šios Žemaitijai reikšmingos datos proga visus pasveikino Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir Seimo narė Aušrinė Norkienė.

Liepos 13-ąją Skaudvilėje buvo pakeltos Žemaitijos ir Gediminaičių vėliavos, pristatytos Karšuvos valdovų ir Gediminaičių alėjos, pagerbtas Durbės mūšio vadas Alminas, sutikti žygio per Žemaitiją raiteliai ir jų žirgai, pristatyta dailininko Alfonso Čepausko paroda, vyko konferencija Žemaitijos vardo, heraldikos, krikščioniškųjų tendencijų ir kitomis temomis. Pranešimus skaitė Lietuvos istorijos instituto, Vytauto Didžiojo, Klaipėdos ir Šiaulių universitetų profesoriai, mokslų daktarai, docentai ir doktorantai.

Liepos 14 dieną gausus būrys tauragiškių dalyvavo ekskursijoje-išvažiuojamojoje konferencijoje, kurios metu aplankė Ivangėnų kompleksą, Batakių ir Pagramančio piliakalnius, Bilionius.

Pasak dalyvavusiųjų ekskursijoje, ,,visą kelionės laiką nuotaika buvo pakili, smagu buvo bendrauti, pamatyti, sužinoti apie Tauragės krašto praeitį, susitikti su žymiais istorikais, mokslininkais, istorinių vietų tyrinėtojais, o ką jau bekalbėti apie laiką, praleistą gamtoje – energetiškai stipriose vietose“.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: