Žlunga Suvalkų lietuvių viltys turėti lietuvišką vaikų darželį (10)

Punskas.pl nuotr.

Punskas.pl nuotr.

Šių metų liepos 3 d. Vysk. A.Baranausko Fondas Seinuose  pranešė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijai, Švietimo mokslo ir sporto ministerijai bei Užsienio reikalų ministerijai, kad galimai blokuojamas lietuviško vaikų darželio Suvalkuose kūrimas.

Lietuvos Respublikos Vyriausybei priėmus sprendimą dėl lietuviško vaikų darželio Suvalkuose kūrimo laikinose patalpose Vysk. A. Baranausko fondas Seinuose ėmėsi organizacinių darbų. Nedelsiant pradėtos derybos dėl nuomos sutarties, pakviestas architektas, kuris apžiūrėjo patalpas ir parengė pritaikymo darželio reikmėms darbų projektą. Architekto požiūriu patalpos tinkamos, reikalaujančios nedidelių pertvarkų.

Paskelbtas susitikimo su vaikų tėvais laikas. Susitikimas planuotas būtent tose patalpose, kur turėtų veikti darželis, kad tėvai iškart matytų esamas sąlygas, būtų supažindinti su patalpų pritaikymo projektu.

Lygiagrečiai Fondas kreipėsi į valstybinę sanepideminę tarnybą, dėl leidimo minėtose patalpose įkurti vaikų darželį. Gautas kategoriškas, neigiamas atsakymas, grindžiamas tuo, kad patalpos nepakankamai saulėtos, kas neatitinka vaikų darželiui skirtoms patalpoms keliamų reikalavimų. Fondo pasamdytas architektas įsitikinęs, kad patalpose vaikų darželis galėtų veikti, kadangi patalpų viena siena (nuo grindų iki lubų) yra įstiklinta ir apšvietimas yra pakankamas (pridedame nuotraukas).

Lietuviškam vaikų darželiui numatytos nuomoti patalpos | Punskas.pl nuotr.

Lietuviškam vaikų darželiui numatytos nuomoti patalpos | Punskas.pl nuotr.

Lietuviškam vaikų darželiui numatytos nuomoti patalpos | Punskas.pl nuotr.

Lietuviškam vaikų darželiui numatytos nuomoti patalpos | Punskas.pl nuotr.

Tuomet patalpų savininkas pasiūlė patalpas, esančias to paties pastato 2 aukšte. Jos apžiūrėtos dalyvaujant architektui ir priešgaisrinei tarnybai. Nustatyta, kad laiptai neatitinka reikalavimų (pagal įstatymą laiptų pakopa negali būti aukštesnė nei 15 cm., tuo tarpu minimose patalpose jos yra 17,5 cm. aukščio). Nurodė taip pat kitus trūkumus, dėl kurių patalpos netinkamos vaikų darželiui.

Esant tokiai padėčiai kylą pagrįstos abejonės, ar lietuviškas vaikų darželis Suvalkuose š. m. rugsėjį galės pradėti veiklą. Net ir suradus naujas patalpas, dėl keliamų minėtų tarnybų reikalavimų gali būti sudėtingą ar net neįmanoma gauti leidimus lietuviško darželio veiklai.

Vysk. A Baranausko fondas Seinuose, prisimindamas Seinų „Žiburio“ mokyklos kūrimo patirtį nenuleidžia rankų. Dar kartą, raštu kreipėsi į sanepideminę tarnybą bei išdėstė savus argumentus. Esant reikalui kreipsis taip pat į Lenkijos Infrastruktūros ministeriją, prašys abiejų šalių Vyriausybių pagalbos.

Lietuvos Respublikos Premjeras susitinka su Suvalkų prezidentu | Suvalku miesto portalo nuotr.

Lietuvos Respublikos Premjeras susitinka su Suvalkų prezidentu | Suvalku miesto portalo nuotr.

Verta paminėti, kad jau antrus metus, nei Suvalkų miesto valdžios, nei Palenkės vaivada tinkamų patalpų, kuriose galėtų mokytis 15-20 jaunųjų lietuvaičių, ligi šiol Suvalkų mieste nesurado.

Vysk. A. Baranausko fondo „Lietuvių namai“ Seinuose pranešimas

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Švietimas, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

10 komentarų

 1. kaunietė:

  Ar galėtų į šį klausimą atsakyti Lietuvos Prezidentas prieš vykdamas į Lenkiją? Jei to paklaustų Lenkijos Prezidento, gal darželis atsiratsų?

 2. Dainius Razauskas:

  Lietuviai savo užsispyrimu nematyti prieš akis styrančios tiesos darosi koktūs. Tai būdinga, šimtmečius prieš lietuvybę taikoma lenkų taktika. Atspirties taškas yra tas, kad Lenkija NĖRA Lietuvos strateginis partneris, kad ir kaip to norėtume, o tik godžiai naudojasi šitokio MŪSŲ VIENŲ santykio privalumais. (Vienintelis galimas iš kaimynų Lietuvos strateginis partneris yra Latvija.) Be to, dar Lenkija sunkiai serga šovinizmo liga, mūsų atžvilgiu vadinama neapykanta Lietuvai. Liūdna, tačiau būtina tikrovei žiūrėti į akis. O kai išvysti tikrovę tokią, kokia ji yra, tada visai kitaip matai ir savo elgesio galimybes bei viltis. Kol kas mes apgailėtini…

  • Žemyna:

   Mes strateginės atžvilgiu tiek pat išmintingi, kiek DE, FR ir visa ET Kremliaus atžvilgiu, arba kiek pagyvenusi mergelė ją daug metų melžusio Alfonso atžvilgiu – „jei būsiu jam dosni ir klusni, jis dar būtinai sugrįš”.

 3. Pranskieti, ar girdi kas darosi su lietuvių vaikučių darželioreikalais Suvalkuose. Pats Lenkijos ordinus tai imi… Tai gal kaip jos ordininkas pasijudintum, neliktum kurčias… Arba vėlgi Skvernelis už valstybės pinigus net 5 Lenkijos valstybės TV programas transliuoja Lietuvoje, taigi gal jam derėtų Varšuvai tai priminti Suvalkų biurokratijų darželio klausimu kontekste…

 4. Gintautas:

  Lietuviai vargšų tauta, argi dar nesupratote, kad Lenkijoje neleis kurti naujo lietuviško kultūros ir švietimo židinio. Už tai Pranskietis, Skvernelis, Bumblauskas ir gauna apdovanojimus iš Lenkijos,pasiūlykime jiems apdovanojimų atsisakyti, kol išsispręs lietuviško darželio klausimas Suvalkuose.
  Šį klausimą galima išspręsti per 24 valandas: sulaikykime Antakalnyje steigiamos lenkiškos mokyklos atidarymą, sustabdykime neteisėtai perduoto pranciškonų vienuolyno iš Lenkijos atsibasčiusiems vienuoliams, nutraukime lenkiškų televizijos kanalą retransliavimą ir panašiai, tada tikrai atsiras lietuviškas darželis Suvalkuose. Bet mes ir toliau būsime vergais ir baudžiauninkais ir nieko nedarysime, o ordinais apdovanoti asmenys tikrai jų neatiduos. Lietuviai gimę vergauti.

 5. Premjere, kur Jūs?:

  Baisu, o mes taip nuolaidžiajame Lenkijai

 6. Getas:

  Tai čia Lietuvoje, Vilniaus rajone gyvenantys lietuviai neturi darželio ir dauguma veža į Vilnių… Ir toliau rinkime į Vilniaus valdžią neoliberalus ir “Laisvės partiją”, tai greit teks sostinę kelti į Kauną… tačiau gal kurkime bendrą sąjungą su Latvija, o sostinę abiejų valstybių kurkime Biržuose… Pamatysime kaip greit išsigąs Lenkija ir kiti rytų slavai.
  Galėtų Seimas pasiūlyti nutraukti tą Strateginę sutartį su Lenkija, nes ji nereikalinga, juk abi esame ES narės, ji savo laiką atgyveno. Apie tai Pranskietis galėtų pagalvoti prieš rinkimus ir pagerinti savo įvaizdį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: