Pristatyta knyga „Menas ir politika Vilniaus viešosiose erdvėse“ (0)

knygos „Menas ir politika Vilniaus viešosiose erdvėse“ pristatymas | Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos nuotr.

lnb.lt nuotr.

Birželio 12 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje buvo pristatyta Venecijos bienalės Lietuvos paviljono komisarės, menotyrininkės ir šiuolaikinio meno projektų kuratorės Rasos Antanavičiūtės knyga „Menas ir politika Vilniaus viešosiose erdvėse“.

Knygos autorė tyrinėja istoriją, kad suprastų ir paaiškintų šiandienos procesus. R. Antanavičiūtė nuosekliai pasakoja apie Vilniaus viešųjų erdvių simbolinio ženklinimo raidą 1895–1953 m.: nuo vėlyvosios Rusijos imperijos iki stalininės Sovietų Sąjungos.

Ką apie skirtingų valdžių ideologijas pasakoja XX a. pirmojoje pusėje statyti paminklai? Kas juos statė? Ar šiandien aktualios tos pačios taisyklės ir būdai? Ar jie atspindi dabartines žmonių vertybes? Gal yra įdomesnių būdų, kaip miestiečiams pristatyti istorines ir šiuolaikines aktualijas? Atsakymų į šiuos klausimus buvo ieškoma kartu su knygos autore R. Antanavičiūte, istoriku ir rašytoju Tomu Vaiseta, architektūros istorike Marija Drėmaite.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: