Išrinktam Prezidentui Gitanui Nausėdai įteiktas Lietuvos Respublikos Prezidento pažymėjimas (2)

Išrinktam Prezidentui Gitanui Nausėdai įteikiamas Lietuvos Respublikos Prezidento pažymėjimas | VRK nuotr.

Išrinktam Prezidentui Gitanui Nausėdai įteikiamas Lietuvos Respublikos Prezidento pažymėjimas | VRK nuotr.

Birželio 7 d. išrinktajam Lietuvos Prezidentui Gitanui Nausėdai buvo įteiktas Lietuvos Respublikos Prezidento pažymėjimas. Jį Seimo Kovo 11-osios Akto salėje įteikė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė.

„Jaudinuosi ir jaučiu, kad tauta, balsavusi ypač antrajame rinkimų ture, deda didelius lūkesčius, manau, kad deda didelius lūkesčius ne tik į mane, bet ir į komandą, į tas idėjas, kurios buvo išsakytos rinkimų kampanijos metu, gerovės valstybės viziją“, – priimdamas gavęs Lietuvos Prezidento pažymėjimą, sakė G. Nausėda ir teigė tikys, kad jam pavyks sutarti su pagrindinėmis Lietuvos partijomis.

„Aš kaip prezidentas norėčiau padaryti viską, kad būtų daugiau santarvės, darnos, bet kad tai netaptų savitiksliu dalyku. Santarvė prasminga tik tada, kada lemia sprendimus, nes šalys, nedarančios sprendimų, yra pasmerktos atsilikti nuo kitų valstybių, o mes sau tokios prabangos negalime leisti, ir jos mums neleis Lietuvos žmonės. Aš už politinį dialogą, už savitarpio pagarbą ir svarbiausia, kad mes niekada neprarastume savo tikslų, savo vizijų ir tvirtu žingsniu žengtume į priekį“, – sakė G.Nausėda.

Išrinktas prezidentas savo pareigas pradeda eiti kitą dieną po to kai pasibaigia pareigas einančio prezidento kadencijai ir prisiekia Seime.  G. Nausėdos priesaika numatyta liepos 12 dieną.

Tą dieną, kai išrinktas Respublikos Prezidentas pradeda eiti pareigas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė grąžina jam savo įgaliojimus.

Penktadienį Seime taip pat buvo įteikti pažymėjimai ir naujai išrinktiems Europos Parlamento nariams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: