Vilniuje aptarta Koncertų salės „Tautos namai“ projekto eiga (4)

Vilniaus koncertų salė „Tautos namai“ | S. Žiūros nuotr.

Vilniaus koncertų salė „Tautos namai“ | S. Žiūros nuotr.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, vicemeras Vytautas Mitalas susitiko su kultūros ministru Mindaugu Kvietkausku ir projektą kuruojančią viceministre Gintaute Žemaityte. Susitikimas vyko Pelesos gatvėje esančiame Vilniaus „T-Parke“, kur rudenį bus paskelbtas tarptautinio Koncertų salės architektūrinio konkurso nugalėtojas bei eksponuojami visi konkurso dalyvių darbai. Susitikime aptarta tolesnė darbų eiga.

„Šiuo metu esame kone svarbiausiame projekto etape – nuo konkurso finalininko iš esmės priklausys, kokį Koncertų salės pastatą ateities kartoms paliksime, kaip jis atlieps visos kultūros bendruomenės – klausytojų, kūrėjų – lūkesčius. Džiugu, kad konkursas sulaukė didžiulio susidomėjimo. 

Jau gavome daugiau kaip 230 paklausimų, konkursu domisi architektų pajėgos iš viso pasaulio“, – kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Iš karto po tarptautinio konkurso bus pradėtas rengti Koncertų salės techninis projektas bei skelbiamas rangos darbų konkursas. Dabartinis ant Tauro kalno stūksantis prieš 56 metus statytas Profsąjungų rūmų pastatas šių metų pabaigoje bus nugriautas, o viduje esantys vertingi vitražai išsaugoti ir perduoti Nacionaliniam dailės muziejui.  Savivaldybė taip pat sutvarkys Koncertų salės prieigas.

Architektūrinio konkurso dalyviai projektuoja naują pastatą, dvi koncertines sales, erdves barams, erdvų vestibiulį su vaizdu į įspūdingas miesto panoramas ir patalpas įvairiai kitai kultūrinei veiklai. Numatomas koncertų salės projektavimo paslaugų ir statybos darbų biudžetas siekia 52 mln. eurų.

Tikimasi, kad „Tautos namų“ vardu pavadintoje salėje vyks įspūdingi, pasaulinio garso kultūriniai renginiai, o ši erdvė virs Europos kultūros židiniu. Naujajame pastate bus iki 1700 vietų didžioji ir 500 vietų mažoji koncertų salės. Architektūros konkursas vyksta bendradarbiaujant su Tarptautine architektų sąjunga, Lietuvos architektų sąjunga ir Lietuvos kultūros ministerija.

Pagal susitarimą su ministerija nacionalinė koncertų salė Vilniuje turi būti pastatyta Vilniaus 700 metų jubiliejui 2023 metais. Salės statybas finansuos valstybė.

Kategorijos: Architektūra, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

4 komentarai

 1. Iš tiesų:

  ,,Tautos namai” tai ne koncertų salės ,bet turėtų būti visų rūmų pavadinimas.Yra politikų ir aukštų pareigūnų,kuriems net per gerklę nepraeina žodis ,,tauta”,deja.Tad, Kultūros ministerija ir Vilniaus savivaldybė turėtų oficialiuose dokumentuose šių rūmų pavadinimą įrašyti ,,Tautos namai”.

 2. Suprantama, kad “Tautos namai” nebus jais, jeigu juose nebus nuolatinės atskiros vietos, skirtos Tautos genijui M.K.Čiurlioniui. Juose turėtų rastis vietos nuolatinei jo paveikslų ekspozicijai, galimybės susipažinti su jo muzikine kūryba, veikla, apskritai su jo asmenybe. Iš čia paskelbtos informacijos galima manyta, kad rengiamasi palikti “Tautos namus” be jos genijaus, beje, savo dvasia, kilme, kūryba ir veikla susijusio būtent su Vilniumi, Dzūkija. Argi “šimašių” lygio asmenims galima patikėti spręsti tokius Tautai šventus dalykus. Prisiminkime jo pigų politikavimą su Vilniaus gatvių pavadinimų “terliūzinimu”…

  Kas dėl Vilniaus 700 metų jubiliejaus, tai čia taip pat nėra tikslu. Vadinamų 1323 metų Gedimino laiškų turinys, kontekstas rodo, kad Vilnius juose minimas kaip jau tuo metu esantis, kaip Europos vienuolijai (pranciškonams, domininkonams) buvęs žinomas karališkasis Lietuvos karalystės miestas. Taigi primetant Vilniui tokį jubiliejų būtų jo pažeminimas – Lietuvos istorijos menkinimas. Tad ginkimės nuo “šimašinių” buldozeriavimų Tautos kultūroje ir istorijoje. Ne svetimųjų Tautai primesti jubiliejai rengtini, o lėšų skyrimas gilesniems “Gedimino laiškų”, Vilniaus istorijos tyrinėjimams.

 3. Žemyna:

  Taigi, žodį „tauta” sukąstais dantimis į pavadinimą praleido, o kaip bus su turiniu? Jei tai bus TIK koncertų salės, tai nebus Tautos namai, o tik kaukė – kad „praeities šešėliai” atsikabintų.

 4. Senis:

  “…turi būti pastatyta Vilniaus [vardo paminėjimo] 700 metų jubiliejui 2023 metais>”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: