Paskolos – kaip nesumokėti daugiau, nei reikia? (2)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

„Dažniausiai net nesusimąstome, kiek iš tikrųjų išleisime paskolai“ – sako paskolų palyginimo platformos Financer.com Lietuva  vadovas Augustas Šilanskas.

Jo teigimu, žmonės retai kada pasidomi paskolų teikimo sąlygomis – įvairiais mokesčiais, kuriuos teks sumokėti, bei kitomis papildomomis išlaidomis, kurios gauto kredito grąžinimą gali paversti tikru finansiniu košmaru.

Būtent todėl yra verta ieškoti alternatyvų – rasti skolintoją, kuris norimą paskolą suteiks ne tik, kad pigiau, bet ir žymiai geresnėmis grąžinimo sąlygomis.

,,Dažniausiai žmonės skolinasi iš pirmo pasitaikiusio kreditoriaus. Tai yra tikrai apmaudu, nes taip besiskolindami žmonės neretai sumoka net keliais šimtais eurų daugiau, nei turėtų‘‘- sako ekspertas.

Patikrinkite palūkanas

A. Šilanskas sako, kad norint nepermokėti už paskolos gavimą, iš pradžių reikia pasidomėti vidutinėmis paskolų palūkanų normomis.

,,Jei norite sutaupyti, turite pasidomėti, kokios palūkanos yra adekvačios – tą puikiai galima padaryti su Lietuvos Banko statistinių duomenų pagalba.‘‘- sako pašnekovas.

Lietuvos Banko statistiniais duomenimis, 2019 metų kovo mėnesį vartojimo paskolų palūkanų normų vidurkis siekė 11,11%, paskolų būstui įsigyti – 2,37%, o paskolų kitoms reikmėms – 5,37%.

„Renkantis paskolą, yra labai svarbu patikrinti paskolų palūkanų normas. Vertėtų ieškoti paskolos, kurios palūkanų normos yra žemesnės nei Lietuvos Banko nurodytas vidurkis. Pavyzdžiui, jei ieškote vartojimo paskolos, geriausia būtų rinktis tą įmonę, kuri norimą paskolą suteiktų su mažesnėmis nei 11,11% palūkanomis“ – pataria ekspertas.

Pašnekovas taip pat primena, kad net radus paskolą mažomis palūkanomis, skubėti pasirašyti sutarties negalima. Jo teigimu, prieš pasirašant paskolos teikimo sutartį taip pat reikėtų pasidomėti ir kitais įkainiais, kurie gali būti taikomi už paskolos suteikimą.

Už paskolos ėmimą – ne tik palūkanos

„Vyrauja nuomonė, jog į bendrą grąžinamą sumą įeina tik paskolinti pinigai bei palūkanos. Iš tikrųjų, viskas yra truputį sudėtingiau‘‘ – sako A. Šilanskas. Jo teigimu, mokamos palūkanos sudaro tik dalį bendros paskolos kainos.

„Be palūkanų, nemažiau svarbūs yra ir kiti du mokami mokesčiai – sutarties sudarymo mokestis bei mėnesinis administravimo mokestis. Įprastai sutarties sudarymo mokestis sudaro apie 6 – 10% nuo paskolos sumos, o mėnesinis administravimo mokestis – apie 0.1% per mėnesį. Jei imate didesnę pinigų sumą ilgesniam laikui, vien sutarties sudarymo mokestis gali siekti 400-500 eurų ar daugiau, o iš viso mokėtini administravimo mokesčiai gali reikšti net kelis šimtus eurų papildomų išlaidų. Kaip matome, palūkanos – tikrai nėra viskas“ – pastebi analitikas.

Be to, vertėtų nepamiršti ir kitų galimų išlaidų – papildomų mokesčių vėluojant grąžinti paskolą, sutarties keitimo įmokos, bendro pabrangimo norint paskolą grąžinti anksčiau ir panašiai. Visi šie mokesčiai gali daryti nemažą įtaką bendrai kainai, kurią reiks sumokėti už paskolos ėmimą.

„Būtent todėl yra labai svarbu, kad žmonės būtų atsargūs. Vertėtų įsitikinti, jog įmonė paskolą suteiks ne tik mažomis palūkanomis, bet ir netaikys „paslėptų“ didelių mokesčių, kurie gali gerokai padidinti bendras išlaidas paskolai“ – perspėja A. Šilanskas.

Kaip sutaupyti imant paskolą?

Paskolų palyginimo platformos vadovas sako, jog svarbiausia yra neskubėti pasirašyti sutarties – yra labai svarbu, kad žmonės prieš priimdami bet kokį finansinį įsipareigojimą pasidomėtų apie kompaniją bei jos paslaugų teikimo sąlygas.

„Mes manome, jog prieš imant paskolą svarbiausia yra pasidomėti dviem dalykais- bendra paskolos kaina bei įmonės klientų atsiliepimais. Palyginę paskolų palūkanų normas ir bendrą kainą galėsite būti tikri, jog už paskolą nesumokėsite daugiau, negu reikia, o įmonės klientų atsiliepimai jums padės susidaryti bendrą vaizdą apie aptarnavimo kokybę, kurios galite tikėtis,“ – sako pašnekovas.

A. Šilanskas teigia, jog paskola gali būti gera priemonė savo gyvenimo kokybės pagerinimui. Svarbiausia yra skolintis atsakingai – taip besiskolinantis žmogus savęs neapkraus per didele finansine našta ir galės džiaugtis paskolos teikiamais privalumais.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: