R. Masiulis: Lietuva pasiruošusi 5G ir autonominių automobilių plėtrai (4)

Rokas Masiulis | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Rokas Masiulis | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Vėšėdamas Jungtinėse Amerikos valstijose (JAV), susisiekimo ministras Rokas Masiulis susitiko su Prekybos departamento Nacionalinės telekomunikacijos ir informacijos administracijos atstovais ir ekspertais. Ministras pristatė jiems dabartinę 5G ryšio situaciją mūsų šalyje, supažindino su ateities planais ir užtikrino, kad Lietuva ryžtingai sieks 5G ryšio plėtros įgyvendinimo. Su Volkswagen Group of America ir Audi of America atstovais kalbėjosi dėl autonominių automobilių technologijos ir infrastruktūros plėtros.

„5G ryšio plėtra yra vienas strateginių Europos Sąjungos tikslų, todėl mes skatiname Lietuvos rinkoje veikiančius mobiliojo ryšio operatorius kuo greičiau pradėti diegti šią sistemą. Žinoma, prieš pradedant plačiai naudoti šį ryšį turime pašalinti visas potencialias kliūtis bei pasiruošti visiems galimiems iššūkiams sistemai pradėjus veikti. Lietuva yra pasiryžusi sparčiai žengti pirmyn, kad turėtų pilnai veikiančią sistemą“, – kalbėjo susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Europos Sąjungai vis sparčiau žengiant 5G ryšio diegimo link, Lietuva tapo viena pirmųjų šalių, pradėjusių intensyviai ruoštis 5G ryšio plėtrai.

Pasak R. Masiulio, Susisiekimo ministerijos inicijuota viešojo sektoriaus ir verslo ekspertų grupė iki metų pabaigos turi parengti 5G ryšio plėtros gaires, apimsiančias įrangos saugumo taisykles, sistemos diegimo sąlygas, 5G ryšio plėtrą pagrindiniuose šalies transporto koridoriuose, investicinės aplinkos kūrimą, turimų tinklų modernizavimą ir kt. Ministras pabrėžė, kad 5G ryšio plėtros finansavimas numatytas ir Europos Sąjungos 2021-2027 finansinėje perspektyvoje, o per artėjančius kelerius metus didžiausias dėmesys bus skiriamas sistemos diegimo pasiruošimo darbams.

Anot R. Masiulio, Lietuva yra pasiryžusi diegti inovacijas transporto sektoriuje, viena iš jų – autonominių automobilių technologijos plėtra. Teisinė bazė, apibrėžianti tokių transporto priemonių testavimo sąlygas ir procesą bei jų dalyvavimą viešajame eisme, buvo paruošta dar 2017 metais. Tais pačiais metais atlikti ir pirmieji bandymai.

„Plečiant autonominių automobilių eksploatavimui reikiamą infrastruktūrą, Lietuva kartu su kaimyninėmis šalimis kuria pirmąjį Baltijos šalyse 5G koridorių, kuris bus pritaikytas autonominių transporto priemonių judėjimui. Dar du tokius koridorius planuojame įgyvendinti didžiausiose ir aktyviausiai naudojamose Lietuvos magistralėse“, – susitikimų metu sakė R. Masiulis.

Šiais metais ketinama parengti 5G ryšio plėtros keliuose žemėlapį. Tikimasi, kad 5G keliuose įgyvendinimas prasidės 2021 metais.

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Politika ir ekonomika, Technika ir technologijos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

4 komentarai

  1. Algimantas:

    Taip vadinami valdininkai ,(o turėtų vadintis -valstybės tarnautojais) net susirietę ,(visų mūsų sveikatos sąskaita) nori įtikti karporacijoms.Jiems matyt nesvarbu,jog laikraštis “BRUSEELSTIMES” pranešė,jog Briuselyje dėl radiacijos poveikio 5G tinklų statyba pristabdyta,nes kenkia žmonių sveikatai.

  2. Skalvis:

    Šveicarija atmetė 5G ! Kodėl ? …Metų valstybės kūrėju išrinktas energetikos ministras Rokas Masiulis ….Lietuva – už laisvą duomenų judėjimą ir 5G ryšio plėtrą Europos Sąjungoje … R. Masiulis: Lietuva pasiruošusi 5G ir autonominių automobilių plėtrai …:

  3. Žiemgalys:

    Ei, protestuotojai! Įdomu, kaip be kokybiško 5G ar net 6G ryšio tinklo Jūs įsivaizduojate nebrangų ir patikimai veikiantį savavaldžių automobilių eismą? Visaip keikti naujoves ir dar trukdyti jų įdiegimui sugebame, o paskui stebimės, kad kažkurioje srityje atsiliekame nuo normalaus pasaulio, kad už paslaugas mokame bangiau, negu derėtų, ir t.t. Visai kaip kokie puslaukiniai “paskutinieji pagonys” slepiamės krūmuose ir niekaip negalime ar nenorime suprasti, kad šiuolaikinį pasaulį valdo žinios ir technologijos (jeigu naudojamos geram tikslui).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: