A. Širinskienė: I. Šimonytė ir G. Nausėda yra nedeklaravę gautų didelės vertės aukų rinkimų kampanijai (16)

Agnė Širinskienė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Agnė Širinskienė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimo narė Agnė Širinskienė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją prašydama įvertinti, ar kandidatai į Prezidentus Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda tinkamai vykdo jiems įstatymų nustatytas pareigas kai privačių interesų deklaracijoje nedeklaruoja reikšmingas sumas rinkimams padovanojusių asmenų.

„Auka Civiliniame kodekse suprantama kaip viena iš dovanos formų, o kandidatai į Prezidentus yra registravęsi kaipsavarankiški kampanijos dalyviai, taigi jie turi asmenines, jų vardu, atidarytas banko sąskaitas ir aukas gauna tiesiogiai į savo sąskaitą. Tuo tarpu įstatymas numato Seimo narių ir kandidatų į Prezidentus pareigą privačių interesų deklaracijoje nurodyti dovanų, kurios viršija 150 eur., gavimą bei dovanotojus. To nei vienas iš kandidatų nėra padaręs, nors, pavyzdžiui, Ingrida Šimonytė į jos asmeniniu vardu atidarytą sąskaitą yra gavusi aukų, kurių bendra suma viršija 100 tūkst. eurų, o, atskirų aukotojų atveju, aukos dydis siekia gerokai per 150 eurų. Pvz. 2018-12-27 gauta auka 3500 eur. auka, 2019-01-22 – 2000 eur. auka, 2019-02-15 – 8000 eur. auka ir t.t. Interesų konflikto situaciją dar labiau paaštrina tas faktas, kad kandidatė į Prezidentus yra kartu ir Seimo narė, kuri gali dalyvauti priimant su aukotojais susijusius įstatymus“, – sako Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Seimo narė atkreipia dėmesį, kad nemaža dalis I. Šimonytei dideles aukas dovanojusių asmenų yra įmonių vadovai ar verslų atstovai. Pavyzdžiui, Giedrius Jocius, I. Šimonytės politinei kampanijai paaukojęs 5000 eur, sprendžiant iš viešojoje erdvėje pateikiamos informacijos yra UAB KTD group“ vadovas. Kaip matyti iš viešoje erdvėje prieinamos informacijos šios UAB specializacija – kelių tiesimas. Kitas asmuo, vėlgi sprendžiant iš viešojoje erdvėje pateikiamos informacijos,

Lietuvos draudimo brokerių asociacijos prezidentas Robertas Šaltis, politinei kampanijai paaukojo 1250 eurų, Martynas Majeris – viešojoje erdvėje nurodytas kaip IT technologijomis prekiaujančios UAB Solmetra vadovas  – 1000 eur., 8850 eurų kampaniją parėmė Monika Variakojienė, galimai dirbanti JAV įmonėje „Slant“. Aukotojų sąraše yra ir Ignas Staškevičius, paaukojęs 3000 eur. Sprendžiant iš viešojoje erdvėje pateikiamos informacijos, tai – vienas iš VP Market akcininkų ir t.t. Seimo narė taip pat pastebi, kad panaši situacija yra ir su G. Nausėdos privačioje deklaracijoje nedeklaruotomis aukomis bei aukotojais.

A. Širinskienės kreipimesi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją taip pat prašoma pateikti Seimo narei I. Šimonytei patarimus, kaip ji turėtų elgtis Lietuvos Respublikos Seime svarstydama su jai asmeniškai aukojusiais žmonėmis bei jų vadovaujamomis įmonėmis susijusius klausimus.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: