Ką prarastume be šypsenos? (1)

 „Angitia“ nuotr.

„Angitia“ nuotr.

Kovo 20-toji – Pasaulinė burnos sveikatos diena. Šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į burnos sveikatos svarbą žmogaus gerovei ir prarastų dantų sukeliamas ne sveikatos, bet ir socialines problemas. Šia proga kalbame su ilgametę darbo patirtį turinčiu dantis implantuojančiu odontologu, Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ vadovu Mindaugu Gaučiu.

Žmogus – sociali būtybė. Paprasčiau tariant, esame linkę bendrauti. O maloniausia bendrauti, kai pasitikime savimi. Deja, nuskilęs ar iškritęs dantis gali kirsti per savivertę. Ką ir kalbėti apie maisto kramtymo nepatogumus ar ilgalaikes prarastų dantų pasekmes. Situaciją sprendžia dantų atkūrimas ir estetinė odontologija, – dalijasi mintimis apie teigiamus procedūrų rezultatus Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ vadovas implantuojantis odontologas Mindaugas Gaučys, per 25 metus šimtams pacientų tobulai atkūręs dantis, sugrąžinęs šypsenas ir gyvenimo džiaugsmą.

Kai dantys tampa nepriekaištingai sveiki ir gražūs – žmogus aplink save mato daugiau grožio ir tampa laimingesniu. Šalia pozityvaus žmogaus geriau jaučiasi ir jo artimieji, – konstatuoja odontologas ir vardija dantų grožį atkuriančius būdus, pradedant estetiniu nuskilusių ar kitaip defektuotų dantų plombavimu ir balto porceliano laminatėmis, baigiant visų odontologijai žinomais patvariais dantų protezavimo būdais ir tvirto balto cirkonio dantų implantais su viso gyvenimo garantija.

Profesionalūs, savo darbą išmanantys „Angitia“ odontologai įsigilina į kiekvieno savo paciento dantų problemą ir bendrą burnos situaciją ir pažangiomis šiuolaikinėmis metodikomis bei medžiagomis dantis sugydo patikimai ir atsakingai. Kad pacientas galėtų džiaugtis atkurtais dantimis, lyg nuosavais kramtyti maistą ir žaviai šypsotis, dantų protezavimo srityje svarbi kiekviena milimetro dalelė.

Atkurtais dantimis atkuriama ne tik šypsena

Pažangios technologijos ir skirtingi dantų protezų tipai leidžia veiksmingai atkurti tiek vieną, tiek daugiau dantų ir bet kokį diskomfortą paversti komfortu. Darbą atlikus kruopščiai, sugrįžta ir patraukli šypsena. O ar pagalvojote, koks yra teigiamas baltų, taisyklingų dantų šypsenos „šalutinis poveikis“?

„Angitia“ nuotr.

„Angitia“ nuotr.

Laimė. Dantų problemos priverčia nukabinti nosį. O štai viską išsprendus ne tik imama šypsotis, bet ir apskritai jaučiamasi laimingesniu. Juk šypsena – tai pozityvumo atspindys. Kai dantys sveiki ir tvarkingi, tai ir šypsenoje daugiau tikros laimės.

Ilgalaikis grožis. Dantys nėra vien maisto kramtymo „priemonė“. Tai ir išvaizdos dalis. Dantų protezavimas – galimybė išvengti žandikaulio (o kartu ir veido formos) pokyčių. Protezuojant galvojama ne tik apie „čia ir dabar“, bet ir apie ateitį. Apie tai, kad odontologinės procedūros yra investicija į sveikatą bei grožį.

Didesnis pasitikėjimas savimi. Esama įvairių situacijų, kai susizgrimbama: „Ech, norėčiau atlikti, nuvykti, susipažinti, bet… trūksta danties. Gal tai pernelyg trauks dėmesį? Ką daryti?..“ Pavyzdžiui, esate kviečiamas kalbėti konferencijoje. Veikiausiai pagalvojate ne tik apie temą, pristatymo struktūrą, bet ir apie aprangą. O jei nulūžo ar iškrito dantis, turbūt kirba mintys ir apie jį? Šiuolaikiniai odontologijoje naudojami metodai grąžina šypseną, o kartu ir pasitikėjimą savimi, veiksmingai ir greitai.

Geras virškinimas. Dantys – pirmoji maisto stotelė. Jei valgis sukramtomas prasčiau, nei reikalinga virškinimo sistemai, tai atsiliepia jos veiklai. Blogai įsisavinamas maistas, apkraunami vidaus organai, atsiradę sutrikimai ilgainiui sąlygoja rimtesnes ligas. Todėl akivaizdu, kad laiku kreipiantis į odontologą išvengiama negalavimų ateityje.

Danties praradimas nesibaigia jo netekimo faktu

Kol žmogus turi savus sveikus dantis – net baisiausiame sapne negalėtų įsivaizduoti, kokios problemos lauktų, praradus vieną, kelis arba – juo labiau – visus dantis. Tai ir socialinės problemos, ir virškinimo sutrikimai, ir neaiški kalba, ir nykstantys žandikaulio kaulai, pakitę veido bruožai, nutįsę skruostai, įdubusios, suplonėjusios lūpos ir apie jas gilėjančios raukšlės, – vardija per ilgametę savo darbo patirtį realias dantų praradimo pasekmes „Angitia“ vadovas M. Gaučys.

Kol savi dantys yra sveiki, galima pagalvoti, kad tai – amžina duotybė, tačiau taip nėra. Dantys prarandami dėl įvairiausių priežasčių, todėl juos svarbu tinkamai prižiūrėti ir saugoti, – pabrėžia odontologas. – Bet tai – jau kita plati tema.

Dantų protezavimu bei implantavimu pirmiausia siekiama atkurti dėl vienokių ar kitokių priežasčių iškritusius, išrautus, nulūžusius dantis. Tai galima įvardyti pirminiu tikslu. Tačiau greta šio pagrindinio tikslo rikiuojasi nemažai punktų, sufleruojančių, kad geri (ir net labai įvairūs) dalykai prasideda nuo sveikų dantų.

Praradusiųjų dantis pacientų džiaugsmai ir poreikiai labai nedideli: atrodo, neapsakoma laimė būtų savais dantimis atsikąsti obuolį, – iš savo patirties konstatuoja dantis protezuojantis bei implantuojantis odontologijos specialistas. Ir pabrėžia neapsakomą pacientų džiaugsmą atkurtų dantų šypsena ir nuosavais dantimis atkąsto nesmulkinto maisto malonumą – tai, kas dantis turintiems atrodytų savaime suprantama visaverčio gyvenimo dalimi. Toks visavertis gyvenimas atkurtų dantų dėka sugrąžinamas „Angitia“ klinikoje.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: