Dėl kunigų pedofilijos paduotas skundas prieš Vatikaną (4)

Vatikanas | Pixabay nuotr.

Vatikanas | Pixabay nuotr.

Advokatas prof. Stanislovas Tomas kliento Dainiaus Černo vardu padavė skundą Jungtinėms Tautoms prieš Šventąjį Sostą dėl Lietuvos kunigų pedofilijos.

Advokatas atstovauja Lietuvos piliečiui, kuris iki pilnametystės tapo garsaus Panevėžio kunigo pedofilijos auka. Šventasis Sostas yra sukūręs atskirą teismų sistemą katalikų kunigams. Išnaudojus šią sistemą, atsiveria kelias į tarptautinį lygmenį. Tai yra pirmasis skundas prieš Šventąjį Sostą Jungtinėms Tautoms per visą jo istoriją.

Šventasis Sostas pasirašė Vaiko teisių konvenciją, kuri draudžia pedofiliją, bet kaip ir Lietuva – atsisakė pasirašyti papildomą protokolą, kuris leistų skųstis dėl pedofilijos specializuotai teisminei institucijai – Jungtinių Tautų Vaiko teisių komitetui.

Tačiau Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja suteikė kompetenciją vis tiek tokiais atvejais be atitinkamos valstybės sutikimo nagrinėti Vaiko teisių konvencijos pažeidimus kitai teisminei institucijai – Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybai.

Ta pati taisyklė galioja ir Lietuvai – nepaisant to, kad Lietuva neleidžia teikti prieš ją skundus į Jungtinių Tautų Vaiko teisių komitetą dėl pedofilijos ir vaikų atėmimo, tokius skundus galima teikti Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Bartas:

  Va tikane , leisk vyrams “ženitis” ir baigsis tokie nusikaltimai.

  • Žemyna:

   Jei tamsta turi galvoje HS, tai PF – ne tas atvejis, todėl HS santuokos vaikų negelbės.
   Net ir tradicinės kunigų santuokos ne visada vienuoles gelbės – juk tarp jų būna tokių jaunučių ir žavių mergyčių … 🙁
   PF – ypatingas iškrypimas. Manyčiau, norint apsaugoti vaikus nuo šio siaubo, būtina dėti visas mokslo pastangas, kad polinkis tokiems veiksmams būtų iš anksto diagnozuojamas.

 2. Ženklas:

  S. Tomas, neturi advokato licenzijos Lietuvoje ir atstovauti piliečius negali. Kaip galite būti tokie patiklūs. Jis ,,advokatu“ registruotas Putino Užsienio reikalų ministerijoje. Nesu draugiškai nusiteikęs bažnyčios atžvilgiu, bet man atrodo tas ponas Tomas laibai panašus į aferistą. Matyt ne be reikalo jam iki gyvos galvos atimta teisė atstovauti ką nors Europos žmogaus teisių teisme. Matyt ne be reikalo, jį atpažinęs aferistu, EP narys Uspaskich pasiuntė jį ant trijų raidžių ir išmetė iš padėjėjo pareigų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: