Dėl kunigų pedofilijos paduotas skundas prieš Vatikaną (4)

Vatikanas | Pixabay nuotr.

Vatikanas | Pixabay nuotr.

Advokatas prof. Stanislovas Tomas kliento Dainiaus Černo vardu padavė skundą Jungtinėms Tautoms prieš Šventąjį Sostą dėl Lietuvos kunigų pedofilijos.

Advokatas atstovauja Lietuvos piliečiui, kuris iki pilnametystės tapo garsaus Panevėžio kunigo pedofilijos auka. Šventasis Sostas yra sukūręs atskirą teismų sistemą katalikų kunigams. Išnaudojus šią sistemą, atsiveria kelias į tarptautinį lygmenį. Tai yra pirmasis skundas prieš Šventąjį Sostą Jungtinėms Tautoms per visą jo istoriją.

Šventasis Sostas pasirašė Vaiko teisių konvenciją, kuri draudžia pedofiliją, bet kaip ir Lietuva – atsisakė pasirašyti papildomą protokolą, kuris leistų skųstis dėl pedofilijos specializuotai teisminei institucijai – Jungtinių Tautų Vaiko teisių komitetui.

Tačiau Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja suteikė kompetenciją vis tiek tokiais atvejais be atitinkamos valstybės sutikimo nagrinėti Vaiko teisių konvencijos pažeidimus kitai teisminei institucijai – Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybai.

Ta pati taisyklė galioja ir Lietuvai – nepaisant to, kad Lietuva neleidžia teikti prieš ją skundus į Jungtinių Tautų Vaiko teisių komitetą dėl pedofilijos ir vaikų atėmimo, tokius skundus galima teikti Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: