„Kelionių kompasas“: „Adventur 2019“ parodoje (I) (video) (0)

Giedrius Leškevičius ir Gerimantas Statinis | Alkas.lt nuotr.

Giedrius Leškevičius ir Gerimantas Statinis | Alkas.lt nuotr.

Pašnekovai: Giedrė Jakubauskienė ir Polys Polycarpou – Kipro turizmo organizacijos atstovai; Ilona Maksimcika – Daugpilio turizmo centro atstovė; Katerina Kivač – Naugarduko turizmo skyriaus vadovė; Giedrius Leškevičius  – Lietuvos oreivystės centro atstovas.

Giedrė ir Polys kviečia apsilankyti Afroditės gimtinėje, Kipro saloje, kur pasak legendos, ji išniro iš jūros putų delfinų traukiamoje moliusko kriauklėje. Ši vieta yra šalia Pafoso kurorto ir mėgiama turistų. Kipras, tai šalis kurioje puikiai dera istorijos paminklai su nuostabia salos gamta. Salos viduryje nusidriekia Trodo kalnai su aukščiausiu Olimpo kalnu, kurio papėdėje galima netgi slidinėti.  

Mūsų kaimynų latviai kviečia į Daugpilį, aplankyti atsinaujinusią ir turizmui pritaikytą carinę tvirtovę. Ponia Ilona sako, kad vėl į Daugpilį lietuviams patogu atvykti tiesioginiu traukiniu iš Vilniaus. Čia jų laukia ne tik „Šmakovkas“ naminės muziejus, tačiau gamtos parkas „Dauguvos kilpos“, kurį galima lankyti keliaujant su dviračiais.

Katerina Kivač siūlo pamatyti naujovę Naugarduke, ant pilies kalno – riterių kovas, o taip pat Jogailos ir Sofijos Alšėniškės vestuvių istorinę rekonstrukciją. Abejingų nepaliks ir kitos Naugarduko krašto įžymybės:  Liubčios pilis,  Laurušavo vienuolynas, Ščorsų dvaras, Vseliubo bažnyčia ir legendinis Svitiazio ežeras.

Giedrius Leškevičius – žurnalistas ir dainininkas, parodoje atstovavo Oreivystės centrą ir kvietė skraidyti karšto oro balionais ne tik virš UNESCO paminklo Vilniaus senamiesčio, tačiau iš viršaus pasigrožėti ir Trakų pilimi ir ežerais.

Laidą veda kelionių žurnalistas Gerimantas Statinis.

Kategorijos: Alko radijas, Gamta ir žmogus, Kelionės, Kelionių kompasas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: