Seime vyks Romualdo Ozolo 80-mečiui skirta konferencija (nuotraukos, video) (7)

Romualdas Ozolas | Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Romualdas Ozolas | Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Sausio 31 d. 11-16 val. Vilniuje Seimo Kovo 11-osios salėje (Seimo I rūmai) vyks Nepriklausomybės Akto signataro, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario, ilgamečio Lietuvos Seimo nario, filosofo Romualdo Ozolo 80-siosms gimimo metinėms skirta konferencija „Romualdas Ozolas – valstybės kūrėjas“. Konferencijos rengia Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija.

Konferencijoje dalyvaus ir pranešimus skaitys Romualdo Ozolo bendražygiai – redaktorius ir leidėjas Antanas Rybelis, filosofas prof. Vytautas Radžvilas, rašytojas Romas Gudaitis, istorikas prof. Arūnas Gumuliauskas, politologas Alvydas Medalinskas. R. Ozolo asmenybės vaidmenį Lietuvos kultūriniame bei politiniame gyvenime taip pat aptars istorikė prof. Rasa Čepaitienė, politologai doc. Algimantas Jankauskas ir Vytautas Sinica. 

„Ateis diena, kai bus pasakyta tiesa – Romualdas Ozolas faktiškai yra dabartinės Lietuvos Respublikos atkūrimo tikrasis ideologas. Būtina skaityti jo tekstus. Tai žmogus, kuris matė ateitį 15-20 metų į priekį. Jis turėjo pranašo dovaną. O tai, kad mes jo neįvertiname, yra jau ne paties Ozolo nelaimė, o mūsų tautos tragedija“, – sako R. Ozolo bendražygis, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, filosofas, Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Radžvilas.

Konferencijoje numatyti šie pranešimai:

 • Antanas Rybelis „Romualdas Ozolas – leidėjas ir filosofas pavergtoje visuomenėje“;
 • doc. Algimantas Jankauskas „Romualdas Ozolas, filosofų klubas ir Sąjūdžio užuomazgos“;
 • prof. Vytautas Radžvilas „Sąjūdžio kūrėjas ir nepriklausomybės ideologas“;
 • Romas Gudaitis „Romualdo Ozolo veikla Aukščiausioje Taryboje“;
 • prof. Arūnas Gumuliauskas „Centrizmo ideologija ir partija“;
 • prof. Rasa Čepaitienė „Kultūrologija Romualdo Ozolo akiratyje“;
 • Alvydas Medalinskas „Romualdas Ozolas – visuomenininkas“;
 • Vytautas Sinica „Ozolo pranašystės Europai“.
Iš dešinės į kairę: Vytautas Radžvilas, Vytautas Sinica, Romualdas Ozolas, Paulius Stonis. „Apskritas stalas“, 2013m. LRS | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Iš dešinės į kairę: Vytautas Radžvilas, Vytautas Sinica, Romualdas Ozolas, Paulius Stonis. „Apskritas stalas“, 2013 m. LRS | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Per konferencijos pertrauką Seimo Vitražų galerijoje bus atidaryta nuotraukų paroda „Romualdas Ozolas – filosofas politikoje“. 

Romualdo Ozolo 80-ųjų gimimo metinių proga taip pat numatoma išleisti kai kuriuos jo darbus, Vilniaus Teatro gatvėje (Vilnius) atidengti jam skirtą atminimo lentą, surengti R. Ozolui skirtas įvairias menines programas, parodas ir kitus renginius.

Kadangi patekti į Seimą galima tik su leidimais, būtina išankstinė dalyvių registracija iki sausio 29 d. adresu www.lrs.lt/registracija arba e-paštu istorija@lrs.lt. Telefonai pasiteiravimui: 85 239 6119 ir 85 239 6144.

Ozolo konferencija (plakatas 1)

Rengėjų nuotr.

Romualdas Ozolas, LMA 2012-07-01 | Alkas.lt J. Vaiškūno nuotr.

Romualdas Ozolas, LMA, 2012-07-01 | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

2019-01-13_kvietimas_programa_R_Ozolo-80_meciui-page-001-724x1024Romualdas Ozolas gimė 1939 m. sausio 31 d. Joniškėlyje, Biržų apskrityje. 1957 m. baigė Bazilijonų vidurinę mokyklą. 1957–1962 m. studijavo Vilniaus universiteto (VU) Istorijos-filologijos fakultete. 1965–1968 m. žurnalo „Kultūros barai“ redakcijos atsakingasis sekretorius, skyriaus redaktorius. 1968–1973 m. VU aspirantas, 1973–1989 m. dėstytojas. 1973–1990 m. SSKP narys. 1975–1980 m. dirbo LSSR MT sekretoriate. 1980–1989 m. „Minties“ leidyklos vyr. redaktoriaus pavaduotojas.

1988–1990 m. Lietuvos sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, Sąjūdžio Seimo tarybos vicepirmininkas. 1989–1990 m. savarankiškosios LKP, jos biuro narys. 1989–1990 m. LSSR AT deputatas. 1990–1992 m. LR AT deputatas, Nepriklausomybės akto signataras. 1990–1991 m. ministrės pirmininkės Kazimiros Prunskienės pavaduotojas. 1990–1993 m. Lietuvos valstybinės regioninių problemų komisijos pirmininkas, LR valstybinių derybų su SSRS, vėliau su Rusija delegacijų narys.

Nuo 1992 m. Lietuvos centro judėjimo, nuo 1993 m. Lietuvos centro sąjungos pirmininkas. 1992–1996 m. ir 1996–2000 m. LR Seimo narys. 2002 m. išrinktas į Varėnos rajono savivaldybės tarybą. 2008 m. dalyvavo įsteigiant Lietuvių tautinį centrą, narys nuo jo įkūrimo. Lietuvos centro partijos garbės pirmininkas. 2012 m. buvo Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ apskritojo stalo pirmininku.

1994–1995 m. LR Seimo Geros valios misijos Čečėnijos klausimams spręsti vykdomasis direktorius, Tarptautinės parlamentarų grupės Čečėnijos problemoms spręsti narys. LR Seimo narių grupės Karaliaučiaus krašto lietuviams remti narys. Lietuvos ir Ukrainos draugystės draugijos pirmininkas. Baltijos Asamblėjos narys nuo jos įkūrimo, jos Nacionalinio saugumo ir užsienio reikalų komiteto narys. NATO komisijos narys. Laikraščio „Atgimimas“ steigėjas ir vyriausiasis redaktorius. Parengė publikacijų geopolitikos, valstybės, tautų ir tautinių mažumų, kultūros klausimais. Nuo 2012 m. žurnalo „Nepriklausomybės sąsiuviniai“ vyr. redaktorius.

Papildyta:

2019 sausio 31 d.Seime paminėtos Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Romualdo Ozolo 80-osios gimimo metinės. Reportaže prisiminimais apie Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimo ir Seimo tarybos narį, atkurtos nepriklausomos pirmosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko pavaduotoją, VI ir VII Seimo narį, filosofą ir leidėją Romualdą Ozolą dalijasi Prezidentas Valdas Adamkus, signataras prof. Bronislovas Genzelis, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narių klubo pirmininkas dr. Romas Pakalnis, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto doktorantas Vytautas Sinica.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Petras:

  Nenoriu būti skeptikas, bet kyla keli klusimai:
  1. Kodėl bandoma sušventinti vieną iš signatarų, nors dar yra gyvų ir kitų, nuveikusių nemažiau vertingų darbų…
  2. Kokia gi šalį jis čia mums sukūrė, tokią kurios tik pusė beliko?

  • Klausimai.

   1. Kas bando sušventinti?
   2. Kokie gyvi – daugiau nuveikę?
   3. Ar Jūs už ką nors pats atsakingas?
   4. Ar visi Jums kažką turi sukurti?

   • Petras:

    1. Jei rengiamos konferencijos, tai jau beveik sušventinimas, kiek žmonių LT tai daroma?
    2. Rolandas Paulauskas, nuveikęs nemažiau ir suformulavęs Tautinės valstybės išlikimo pamatą 15 punktų.
    3. Man 38, taigi tuo metu kai “kūrė” valstybę dar buvau 10-11 m. Dabar atsakingas už savo šeimą, jų gerovę, aktyviai dalyvauju, mano manymu, svaėbioje poliėinėje veikloje per asociacija “Mūsų gretos”. Domiuosi pvz. tūkstantmečius galiojusia santvarka LT – kapos teisę o ne besąlygiškai garbinu primestą demokratiją. Esu vienas iš Vilniaus forumo pasirąšiusiųjų, bet mane nuvylė jų kitų marginalizavimas arba esu prieš teiginį, kad Lietuvos religinė ašis yra Jaruzalė, kaip or jūs Jonai. Ar žinojote kad rezoliucijoje taip suformuluotą, o į D.Razausko komentrą dėl šito, p.Radžvilas atsakė, kad Romuvos veikla, siekiant atkurti senąjį LT tikėjimą tai tik padainavimai prie aukurų ir nieko rimto…
    4. Aš niekieno neprašiau man kažką sukurti, o esu dėkingas savo tėvams, kurie mane auklėjo su teisėm ir pareigom. Aš tik konstatuoju faktą, kad kūrėjams bent iki šiol nepavyko. Tikiuosi dabartiniai tėvai sukurs geresnę ateitį savo vaikams.
    5. Gerbiu p. Jonai jūsų darbą ir remiau http://www.alkas.lt 2% eilę metų, o per gyvenimo darbą ti buvo ženklios sumos. Dabar remsiu tikslingiausią asociaciją “Mūsų gretos”

    • Petras:

     Atsiprašau labai už klaidas…

     • Ačiū labai. Jūs laisvas žmogus. Paulauską gerbiu, bet Ozolą labiau. Teatleidžia man Rolandas.

      • Kęstutis:

       “Na Ozolą ir aš gerbiu, vien todėl, kad jis atrodo buvo doras ir negodus žmogus, bet mažai apie jį žinau ir nepažinojau.” – Kažkoks paplaukęs Petrai “Petraitį” esi? Pirma užvažiuoji, tada gerbi, o jau galiausiai prisipažinimas, jog nelabai ką apie Ozolą ir težinai? Na matosi, kad esi labiau “rašytojas ir vertintojas”, negu skaitytojas… Paskiau dar prie viso to ir politinė reklama… Jei ten jūs visi tokie paplaukę ir dar su Adomėnu kartu, ir jo “alzhaimerišku” ženkliuku, “chebra” pats tas, tik lovį duok… Šūkiai šūkiais, palauksim darbų. Kol kas jums su visa partija vien tik iki Puteikio kaip iki Mėnulio….

       • Petras:

        Kęstuti, paaiškinu nesupratusiam, nes turiu pakantumą, nepaisant tavo kalbos mišrainės (nepainioti su tolerancija:). Tu panašus į alkaną trolį negavųsi maisto kažkokiam portale.
        1. Gerbti galima, bet nereikia šventinti už tai ko Ozolas nepadarė, nes jei jis būtų sukūręs mums Lietuvą apie kurią svajojame, tai dabar čia būtų bent 4 mln. žmonių.
        2. Iki politikos Mūsų gretų asociacijai dar tolokai, bet ačiū jei jau įžvelgėte politinį priešininką ir jo reklamą;)
        3. Esu tik žmogus kuriam rūpi Lietuvos ateitis, galime rengti konferencijas apie gerus žmones, bet galima kažka daryti aktyviau, aš už antrą variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: