Kuriama tarpinstitucinė darbo grupė šviesti visuomenę apie ekologiškus gaminius (0)

Ekologiškos daržovės | Pixabay nuotr.

Ekologiškos daržovės | Pixabay nuotr.

Sausio 17 d., įvykusiame pirmame įstaigų,   ketinančių šviesti visuomenę apie ekologiškus gaminius, atstovų susirinkime buvo nutarta tam tikslui sudaryti tarpinstitucinę darbo grupę.

Nors pastaruoju metu ekologiškas gyvenimo būdas pasaulyje sparčiai populiarėja, visuomenė apie ekologiškus gaminius dar neturi pakankamai informacijos. Trūksta žinių, kuo ekologiški gaminiai skiriasi nuo išaugintų tradiciškai. Kaip jie auginami, perdirbami, kaip vykdoma jų gamybos kontrolė. Painiojamos ekologiškų ir natūralių gaminių sąvokos.  Dėl žinių trūkumo vartotojai kartais tiesiog nepasitiki ekologiškais gaminiais ir jų gamintojais. Visa tai stabdo ekologinės gamybos plėtrą. VšĮ „Ekoagros“ ėmėsi iniciatyvos užpildyti šią spragą – sukvietė suinteresuotas institucijas bendradarbiauti, kurti tarpinstitucinę darbo grupę ir kartu rūpintis visuomenės švietimu.

„Pagrindinis tarpinstitucinės darbo grupės tikslas bus sukurti ilgalaikį ekologinio visuomenės švietimo ir ekologiškų gaminių propagavimo modelį. Pirmojo susitikimo metu pasiūlėme priemones, kurias būtų galima įgyvendinti jau šiais metais. Žadame rengti bendrus projektus ir socialines akcijas, inicijuoti šviečiamųjų priemonių vaikams įgyvendinimą, rengti tarptautinę konferenciją ir kitas veiklas“, – sako VšĮ „Ekoagros“ direktorius prof. dr. Gintautas Labanauskas.

Darbo grupę sudaro VšĮ „Ekoagros“, VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros, Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos, VšĮ „Sveikatai palankus“ ir ekologiškų gaminių gamintojos „AUGA group“ atstovai. Žemės ūkio ministerijos atstovai darbo grupės veikloje dalyvaus patariamojo balso teise. Tokia darbo grupės sudėtis nėra baigtinė. „Kuriant modelį būtina konsultuotis su kuo daugiau suinteresuotų subjektų, identifikuoti jų poreikius, požiūrį ir galimą indėlį. Ir kuo daugiau jų įtraukti į modelio kūrimo procesą“, – sako prof. dr. G. Labanauskas. Tikimasi, kad į darbo grupės veiklą ateityje įsitrauks ir daugiau narių – ūkininkų, prekybininkų, viešojo maitinimo, mokslo ir kitų sektorių atstovų.

Modelio sukūrimui reikalingi finansiniai resursai, tad prieš pradedant jį kurti būtina ieškoti finansavimo šaltinių. Sudaryta darbo grupė užsiims galimų finansavimo šaltinių analize, išnagrinės Europos Sąjungos finansavimo galimybes, taip pat galimybes panaudoti jungtines suinteresuotų partnerių lėšas.

VšĮ „Ekoagros“ yra vienintelė įstaiga Lietuvoje, vykdanti ekologinės ir nacionalinės kokybės gaminių gamybos sertifikavimą bei kontrolę. Taip pat viena iš įstaigos funkcijų yra švietėjiška veikla. Įstaiga skleidžia informaciją visuomenei apie ekologiškus bei nacionalinės kokybės gaminius, jų auginimą, gamybą, perdirbimą, tiekimą rinkai, įvairiomis priemonėmis siekia didinti vartotojų pasitikėjimą ekologine gamyba.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: