Žemaitijos nacionalinio parko lankomiausia vieta – Šaltojo karo muziejus (0)

Šaltojo karo muziejus | Alkas.lt, G. Brazauskaitės nuotr.

Šaltojo karo muziejus | Alkas.lt, G. Brazauskaitės nuotr.

Šaltojo karo ekspozicija  prieš aštuonerius metus atvėrusi duris iki šiol pritraukia tūkstančius lankytojų iš tolimiausių pasaulio kampelių. Dabartinė ekspozicija tikrai labai įdomi ir šiuolaikiška. Karinės bazės istoriją ir daug kitų įdomių žinių galima išgirsti iš ekskursijos vadovo  grupinėje ekskursijoje arba keliaujant savarankiškai su audio gido įrenginiu.

Vasarą ekskursijas lietuvių, rusų ir anglų kalbomis vedė 6 vietiniai gidai. Talkino ir Žemaitijos nacionaliniame parke savanoriavusi Elisa Di Marko (Marco) iš Italijos. Ji vedė ekskursijas anglų ir italų kalbomis.

Iki gruodžio 1-osios Šaltojo karo ekspozicijoje sulaukta 37 888 lankytojų iš viso pasaulio. Apie 1,5 proc. daugiau nei praėjusiais 2017 metais. Ekspozicija labiausiai domisi lietuviai, kurie sudarė apie 75 proc. (28 371) visų lankytojų. Kita dalis (9 517) apsilankiusiųjų atvyko iš įvairių užsienio šalių. Daugiausia lietuvių lankytojų atvyko iš Klaipėdos (4 540), Vilniaus (3 669), Kauno (3 181), Šiaulių (1 679), Mažeikių (1 448), Plungės (1 412), Telšių (1 081) bei kitų miestų ir miestelių. Smagu, kad daugėja atvykstančių užsienio turistų. Daugiausia lankytojų sulaukta iš JAV (1 527), Vokietijos (1 513), Olandijos (652), Jungtinės Karalystės (623). Džiugina, kad ekspozicijoje apsilanko turistai ir iš tolimesnių kraštų, tokių kaip Paragvajus, Mauricijus, Lichtenšteinas, Taivanas, Pietų Afrikos respublika, Japonija, Naujoji Zelandija.

Ne vasarą lankytojus domina mokomasis užsiėmimas „Žaidimai ir atradimai raketinėje bazėje“, kurio metu dalyviai ne tik susipažįsta  su  Šaltojo karo istoriniu laikotarpiu, bet ir atlieka įvairias užduotis, šifruoja koduotes, susipažįsta su aplinka per pojūčius.

Jau tapo tradicija paskutinį spalio penktadienį rengti netradicinę ekskursiją po raketinės bazės nelankomas patalpas. Ekskursija  „Šaltojo karo ekspozicija kitaip‘‘ – tai išskirtinė proga patyrinėti kitokią Plokštinės raketinę bazę, pamatyti bazės vietas, kurios dar niekada nebuvo atvertos turistams. Šių metų spalio 26 d. vykusioje ekskursijoje dalyvavo 28 dalyviai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Utenos, Kėdainių ir kitų miestų. Kadangi, susidomėjimas šiuo renginiu yra didelis, nuo 2019 metų išskirtinės ekskursijos bus rengiamos bent 4 kartus per metus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: