„Bendruomeniškas Vilnius“ į Vilniaus merus kelia aplinkosaugininką Liutaurą Stoškų (nuotraukos, video) (4)

„Bendruomeniškas Vilnius“ į Vilniaus merus kelia aplinkosaugininką Liutaurą Stoškų | M. Matulevičiaus nuotr.

„Bendruomeniškas Vilnius“ į Vilniaus merus kelia aplinkosaugininką Liutaurą Stoškų | M. Matulevičiaus nuotr.

Gruodžio 28 d. visuomeninis rinkimų komitetas „Bendruomeniškas Vilnius“ (BV) atstovaujantis sostinės bendruomenėms pristatė savo iškeltus kandidatus į miesto tarybą ir Vilniaus mero pareigas.

Į visuomeninį rinkimų komitetą BV susibūrę sostinės bendruomenių vadovai, seniūnaičiai ir aktyvūs miestiečiai nutarė vilniečiams pasiūlyti ne vienos ar kitos biudžetinės partijos, bet jų pačių tvarkomo Vilniaus viziją. Tokiam žingsniui juos, esą, paskatino dabartinė situacija, kai vilniečių balsas Vilniuje menkai girdimas, kai dažnai nepaisoma bendrojo visuomenės intereso, o vietos bendruomenių lūkesčiai pažeidžiami.

„Pavyko įtikinti bendruomenių žmones, kad nėra gėda dalyvauti politikoje“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė „Bendruomeniško Vilniaus“ vadovas, bendruomenių asociacijos ir Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjungos (LTRS) pirmininkas pirmininkas bei vienas iš Užupio bendruomenės vadovų Sakalas Gorodeckis,  pabrėždamas, kad šiam komitetui už politines ambicijas svarbiau yra Vilniaus reikalai. Pasak jo, rinkimuose į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą susivieniję miesto bendruomenių atstovai dalyvaus pirmą kartą.

Gruodžio 19 d, visuotiniame BV komiteto narių susirinkime atvirai balsuojant kandidatu į Vilniaus merus buvo iškeltas aplinkosaugininkas, visuomenininkas, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, partijos „Lietuvos sąrašas“ (LS) atstovas Liutauras Stoškus.

LS atstovai buvo pakviesti savivaldos rinkimuose dalyvauti kartu su BV visuomeniniu komitetu po to kai LS pavėlavo registruotis Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) kaip politinės kampanijos dalyvė.

Patvirtintame 50 kandidatų į sostinės tarybą sąraše – aktyvūs savo bendruomenių atstovai S. Gorodeckis, Rimantas Micka, Remigijus Samuilevičius, Edita Kavaliauskienė, Martynas Demšė, mokytojos Daiva Briedienė ir Aldona Kindurienė, teisininkai Tomas Bakučionis ir Liudvikas Ragauskis, muzikas Jurgis Didžiulis, aplinkosaugininkė Rūta Baškytė, architektai Rasa Navickienė ir Gintautas Tiškus, Lietuvos pramonės įmonių profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Jovita Pretšč (Pretzsch), skulptorė Joana Noreikaitė, visuomeninkė Dalia Tarailienė, medikė Jurgita Sejonienė, aktorius ir pedagogas Gediminas Storpirštis, urbanistė Jektarina Lavrinec, istorikas Tomas Baranauskas, muziejininkas Gintautas Terleckas, studentai Jorigė Songailaitė ir Tomas Aleknavičius, menininkas Kęstutis Musteikis, kultūros istorikas Darius Kuolys, ekonomistas Ričardas Garuolis, antropologas Donatas Brandišauskas ir kiti.

„Manau, pirmą sykį Lietuvos politinėje istorijoje, išskyrus Sąjūdžio laikus, rinkimuose dalyvauja vieningas šiose srityse n+k metų besiaukojančių kandidatų sąrašas, kurių tarpe daugiau nei 5 partijų nariai, tame tarpe 2 pirmininkai, savo programos pagrindiniu siekiu laiko tikros savivaldos sugrąžinimą piliečiams, o ne politinių ambicijų ir ego demonstravimą. Tai, matyt, bus nesuvokiama mūsų oponentams, ieškantiems savo vietos municipaliniuose reikaluose rinkimų sezono metu“, – veidaknygėje rašo S. Gorodeckis ir klausia – „Ar išgirs ir pastebės tai Lietuvos sostinės rinkėjai, pavargę nuo politinių ambicijų karo ir beskonybės įsivyravimo Vilniuje? Koks skirtumas tūlam piliečiui, koks yra paklotas asfaltas liberalus, socialdemokratinis ar konservatoriškas? Svarbu, kad jis būtų be duobių, atridos kišenėn ir sprendimus priimtų jų atsiklausus jų pačių labui konstruktyvaus dialogo kultūroje“.

Pasak S. Gorodeckio „sisteminė žiniasklaida visais būdais nutylės, kad vienintelė politinė partija Lietuvoje savo programoje įtvirtinusi trečio lygio savivaldos atkūrimo Lietuvoje siekį, kaip kad yra visose ES valstybėse, yra tautininkai“ kaip ir tai, kad „piliečių įtraukimą į valstybės valdymą, respublikonizmą, siekia įtvirtinti būtent „Lietuvos sąrašas“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Iš tiesų:

  Kada Lietuvos tautininkai susivienis ir sudarys stiprią politinę jėgą? Dabar tarpusavy nesutaria ir išsibarstę po nevertybinius sambūrius,deja.

 2. Pastebejimas:

  O tai tautininkai visai nebedalyvaus savivaldybės rinkimuose? Bandys kaip liberalų sąjūdis issilakstę po komitetus, taip savo ideologinę ir politinę įtaką didinti?

 3. ŽEMAITIS:

  Atsakysiu. Tautininaki respublikonai šansų kaip partija visiškai neturi. Gal laimėtų kokią viena kita vietą Boržuose, Pasvalyje, Akmenėje. Bet tik simboliškai (gal tik Biržuose daugiau).

  Visur kitur, o ypač – Vilniuje, jie iš viso jokių šansų neturi ir neturės.

  • Žemyna:

   Su Naujais!
   Ar todėl Vilniuje nepavyks balsų surinkti, kad į Vilnių sulėkę jauni karjeristai visi, kaip ir dera, skelbiasi esą teisingos, t.y., tolerantiškos neoliberalios pakraipos? O tokie viešumoje PRIVALO keikti tautininkus, persenusią (todėl skubiai modernizuotiną!) lietuvių kalbą ir kenksmingą tautosaką – kitaip bus išmesti iš barščių? Elgtis panašiai, kaip anais laikais visi, teisingai ideologijai priklausiusieji, iš tribūnos keikė buržuazinius nacionalistus (o gerai prisigėrę, pasitaikydavo, kad ir apie kažką priešingo prasitardavo.. ? 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: