Išrinktasis Brazilijos prezidentas Ž.Bolsonaras – vadinamas ,,Tropiniu Trampu” – tvirtai seka Trampo pavyzdžiu (video) (0)

Žairas Bolsonaras (Jair Bolsonaro) | ednews.net nuotr.

Žairas Bolsonaras (Jair Bolsonaro) | ednews.net nuotr.

Išrinktasis Brazilijos prezidentas  Žairas Bolsonaras (Jair Bolsonaro) yra dažnai žiniasklaidoje vadinamas Tropiniu Trampu“, kadangi jo politinė retorika ir pozicija turi itin daug panašumų su JAV prezidento Donaldo Trampo požiūriu ir jo vykdoma politika.

Vasario mėnesį į prezidento postą įžengiantis Ž. Bolsonaras nurodė, kad Brazilija pasitrauks iš JT migracijos pakto net ir po to, kai esama Brazilijos vyriausybė jau jį patvirtino: „Deja, Brazilija… jau pasirašė šį paktą. Mes nesame prieš migrantus, bet mes privalome turėti rimtus kriterijus tiems, kas atvyksta į Braziliją. Taigi mes denonsuosime ir atšauksime šį JT migracijos paktą“ – teigė naujasis Brazilijos prezidentas. Tokiu būdu Brazilija netrukus prisijungs prie JAV ir kitų valstybių, atmetusių JT migracijos paktą.

Savo tiesioginėje video transliacijoje internete naujai išrinktas Brazilijos prezidentas išreiškė panašią poziciją kaip ir JAV prezidentas D.Trampas dėl esamos Prancūzijos situacijos, teigdamas, kad kai kurios Prancūzijos dalys jau yra „nebetinkamos gyventi“ dėl esamos padėties su migrantais – migrantai Prancūzijoje nenori integruotis ir tik puoselėja savo svetimšalę kultūrą, taip sukurdami Prancūzijai daug sunkumų. JAV Prezidentas D. Trampas, praeityje kalbėdamas su žiniasklaidos kanalu MSNBC, taip pat yra pareiškęs, kad „Prancūzijoje esama tokių vietų, kurios yra radikalizuotos, ir kur net policija atsisako vykti.“

Išrinktasis Brazilijos prezidentas taip pat išreiškė savo ketinimą perkelti Brazilijos ambasadą Izraelyje į Jaruzalę, prisijungiant prie ten esančios JAV misijos, nors pabrėžė, kad galutinio sprendimo šiuo klausimu dar nėra. Jis taip pat nurodė, kad bus daroma viskas, kad būtų pasipriešinta Kubos ir Venesuelos vyriausybėms, bei pavadino šių šalių lyderius „diktatoriais“ bei nė vieno iš jų nepakvietė į savo inauguraciją.

Sekdamas D. Trampo pavyzdžiu, Ž. Bolsonaras taip pat siekia laikytis tvirtesnės pozicijos savo šalies didžiausio prekybinio partnerio – Kinijos atžvilgiu, nepaisant to, kad daugelis jo būsimos vyriausybės narių įspėja jį dėl galimų pavojų Brazilijos ekonomikai, jeigu būtų bandoma eiti prieš Azijos galią.

Tiek prieš rinkimus, tiek po jų naujasis Brazilijos prezidentas išreiškė norą užmegzti glaudesnius Brazilijos ryšius su JAV ir su JAV Prezidentu D. Trampu. Praėjusį mėnesį Ž. Bolsonarą aplankė JAV prezidento D. Trampo nacionalinio saugumo padėjėjas Džonas Boltonas (John Bolton) ir įvardino, kad JAV tikisi „dinamiškos partnerystės“ su nauju Brazilijos lyderiu.

Šaltinis https://www.dailymail.co.uk/news/article-6513829/Parts-France-unliveable-migrants-says-Brazils-Tropical-Trump-president.html

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: