„Litexpo“ – po vienu stogu tarptautinės šunų ir kačių parodos (nuotraukos) (0)

Tarptautinės kačių ir šunų parodos akimirkos| Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Tarptautinės kačių ir šunų parodos akimirkos| Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

„Sėdėk… Dabar žiūrėk į tą vyriškį, jis tave fotografuoja“, – į vokiečių dogą kreipėsi jo šeimininkas.

Tokias ir panašias komandas išgirdo alkas.lt žurnalistai, apsilankę „Litexpo“ parodų ir kongresų centre vykstančiose tarptautinėse šunų ir kačių parodose.

Šunų parodose „Litexpo taurė 2018“, „Vilniaus žiema 2018“ ir „Kalėdų taurė 2018“, kurias organizavo Lietuvos kinologų draugija, varžosi daugiau kaip 2600 šunų iš įvairių Europos šalių. Daugiausia dalyvių – iš Lietuvos ir Rusijos. Taip pat sutikome svečių iš Latvijos, Suomijos, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių.

Dalyvių rekordą sumušė valų korgiai pembrukai – jų registruota net 48. Gausu buvo auksaspalvių ir Labradoro retriverių, vipetų, Berno zenenhundų. Linksmu lojimu sveikinosi nenuoramos anglų kokerspanieliai, mielai prieš objektyvą pozavo škotų ir Jorkšyro ir Stafordšyro terjerai, bokseriai, prancūzų buldogai, mastifai.

„Žinoma, galima paglostyti, galima su jais nusifotografuoti. Jie labai meili ir draugiški. Netiesa, kad rotveileriai pikti. Jie mielai bendrauja tiek su žmonėmis, tiek su kitais šunimis. Rotveileriai nuostabūs šunys. Be abejo, svarbu auklėjimas, o auklėti reikia kiekvieną šunį, reikia su jais bendrauti“, – kalbėjo viešnia iš Suomijos.

Parodoje pavyko pamatyti ir retokai Lietuvoje sutinkamą faraonų šunį.

„Lietuvoje yra tik vienas jų veislynas. Šis šuo dar jaunas, dabar jam svarbiausia žaisti, viskas įdomu. Faraonai – aktyvūs šunys, mėgsta daug bėgioti. Juos galima laikyti ir bute, o žiemą, susiruošus ilgiems pasivaikščiojimams, patartina aprengti. Jie puikūs draugai, bet auklėti reikia atsargiai, blogą poelgį faraonas prisimena visą gyvenimą“, – apie meilų augintinį pasakojo šeimininkė ir mielai pakvietė apsilankyti veislyne „Gintariniai namai“.

Tarp dalyvių buvo ir keletas itin retų veislių atstovų  – ilgaplaukis olandų aviganis ir  Istrijos šiukščiaplaukis šuo, kuriuos galima išvysti tik šunų parodose.

Į Tarptautinę kačių parodą šių žaismingų keturkojų savininkus sukvietė  Tarptautinė felinologų asociacija „Alpha Catum“.  Tarp dalyvių –  sfinksai, Meino meškėnai, britų trumpaplaukiai ir ilgaplaukiai, rusų melsvosios katės, orientalai ir kiti. Parodos metu buvo galima ir įsigyti patikusios veislės augintinį. Tiesa, žvelgiant į dalyvių įvairovę, tai atrodė nelengva užduotis.

„Britų trumpaplaukių kačių veislė yra populiariausia Europoje dėl savo patvarumo. Sveikata jų gera, jie neimlūs. Gali laisvai gyventi bute, susidraugauja su vaikais, šunimis, vidutinio judrumo. Ir labai gražūs, tie snukeliai tokie apvalūs. Žmonės jų nori dėl charakterio ir dėl grožio. Kitos veislės aš pati nenoriu. Žinokit, be kačių gyventi neįmanoma. Pavargstu, grįžtu namo, aš atsigaunu. Kačių energija gera“, – pasakojo jau apie dešimt metų britų trumpaplaukius auginanti veisėja Violeta.

Parodos metu buvo renkamas Kalėdų katinas ir katė, sekmadienį dar laukia trumpaplaukių, plikųjų kačių ir kiti šou, o parodą  vainikuos geriausios katės rinkimai.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: