Visuomenininkai įteiks notą Lietuvos valdžiai dėl JTO Visuotinių susitarimų dėl migracijos ir pabėgėlių (tiesioginė transliacija) (1)

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Gruodžio 17 d. 11 val. Seimo spaudos konferencijų salėje vyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Visuomenės nota Lietuvos valdžiai dėl JTO Visuotinių susitarimų dėl migracijos ir dėl pabėgėlių“.

Spaudos konferencijoje dalyvaus išrinktos Lietuvos Visuomenės Tarybos (LVT) valdybos narys Kęstutis Eiva ir kitų organizacijų atstovai.

„Lietuvos valdžia ne tik ignoruoja visuomenės nuomonę dėl JTO Visuotinių susitarimų dėl migracijos ir dėl pabėgėlių, bet ir slepia savo veiksmus nuo Lietuvos piliečių“, – teigia Z. Vaišvila.

Gruodžio 4 d. Lietuvos Seimas pritarė JTO Visuotiniam susitarimui dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos – priėmė dėl jo Seimo deklaraciją. Seimo nariai balsavo be šio susitarimo vertimo į lietuvių kalbą, be Seimo Teisės departamento išvados dėl šio susitarimo ir išvis be jokių dokumentų, t.y. turėdami tik dviejų puslapių Seimo deklaracijos projektą.

Lietuvos Respublikos vardu JTO Visuotiniam susitarimui dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos š.m. gruodžio 10 d. Marokeše pritarė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

„Šio susitarimo autoriai nebeslepia, kad JTO Visuotinis susitarimas dėl migracijos yra įpareigojantis ir viešai džiaugiasi, kad masinė migracija prilyginta žmogaus teisei, o bet kokios šioms nuostatoms nepritariančios nuomonės reiškimas tampa kriminaline veika.

Lietuvos valdžia neatsakinėja į raštus dėl šių klausimų ir neskelbia, kokia jos nuomonė dėl š.m. gruodžio 18-19 d.d. Ženevoje planuojamo pritarimo JTO Visuotiniam susitarimui dėl pabėgėlių, kuriuo susitariama dėl nuolat veikiančios virš vyriausybinės institucijos Tarptautinio Pabėgėlių Forumo, kuriam rašytiniais susitarimais jau 2019 m. valstybės įsipareigos finansiškai, materialiai, techniškai, susitars dėl teritorijų, į kurias bus organizuotai perkeliami pabėgėliai ir jų perkėlimo maršrutų“, – rašoma spaudos konferencijos rengėjų išplatintame pranešime.

Spaudos konferencijoje ketinama paskelbti visuomeninių organizacijų nota Lietuvos Prezidentei, Seimo Pirmininkui ir Ministrui Pirmininkui.

Tiesioginė spaudos konferencijos transliacija žiūrėkite čia:

Spaudos konferencijos dalyviams klausimus galima užduoti internetu ČIA (nuoroda veiks tikvykstant spaudos konferencijai).

Visuomeninių organizacijų nota

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: