Seime pagerbtas kovotojo už Tėvynės laisvę Antano Kraujelio-Siaubūno atminimas (video) (0)

Antanas Kraujelis-Siaubūnas | llks.lt nuotr.

Antanas Kraujelis-Siaubūnas | llks.lt nuotr.

Lapkričio 30 d., Seime buvo surengta konferencija „Nenugalėtas ir neužmirštas“, skirta Lietuvos laisvės kovotojo Antano Kraujelio-Siaubūno gimimo 90-mečiui paminėti.

Konferencijoje atsiminimų knygą apie brolį „Neužmirštas ir nenugalėtas“ pristatė Laisvės kovų dalyvė ir partizano sesuo habil. dr. Janina Šyvokienė. Pranešimus apie Lietuvos ginkluotą pasipriešinimą okupacijai ir A. Kraujelio indėlį skaitė prof. Vytautas Landsbergis, Seimo nariai Arvydas Anušauskas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, kiti. Pranešimą „A. Kraujelio ilgametė kova ir jo sužeisto gyvenimo etapas“ pristatė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės karys Ramūnas Tolvaiša.

Antanas Kraujelis-Siaubūnas (1928-10-25–1965-03-17) savo gyvenimą paskyrė kovai su okupantais. 1946-1947 metais jis veikė kaip partizanų ryšininkas, turėjo ginklą, vėliau buvo Vytauto apygardos partizanas. A. Kraujeliui suimti sovietų saugumas skyrė daug pastangų. Nesibaigiantys tardymai ir persekiojimai lydėjo visus partizano šeimos narius. Jo tėvai, seserys du kartus buvo ištremti.

1965 metų kovo 17 d. per KGB vadovaujamą sovietų karinę operaciją Papiškių kaime (Utenos r.) apsupus jo slėptuvę, A. Kraujelis nusišovė. Partizano kūnas buvo išvežtas, kur paslėpti palaikai – iki šiol nežinoma.

1997 metų gruodžio 17 d. A. Kraujelis po mirties buvo pripažintas kariu savanoriu, vėliau jam buvo suteiktas partizanų vyresniojo leitenanto laipsnis. 1998 metų gegužės 22 d. A. Kraujelis po mirtis buvo apdovanotas Vyčio kryžiaus 3-iojo laipsnio ordinu.

Antanas Kraujelis-Siaubūnas paskutinis, ginklu sovietinei okupacijai priešinimosi metu, žuvęs Lietuvos partizanas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: