Mokytojai nesitraukia iš ministerijos – derybos baigėsi – susitarti nepavyko (video, tiesioginė transliacija) (12)

Švietimo darbuotojai derasi | Alkas.lt nuor.

Švietimo darbuotojai derasi | Alkas.lt nuor.

Naktį iš lapkričio 28 d. į 29 d.  Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) nakvoję mokytojai šiandien susitikę su ministre Jurgita Petrauskienę derasi. Vykstant deryboms ministrė mokytojams sakė, kad judama gera linkme. Tačiau mokytojai ministrės žodžiais abejoja ir teigia, kad nesitrauks ir vėl liks nakvoti ministerijoje, jei nesulauks ant raštu o ne žodžiu sakomų pažadų.

Derybos su mokytojais prasidėjo 10 val. ryte.  5 val. buvo padaryta pertrauka. Po jos derybos vėl atsinaujino ir tęsiasi toliau. Ministerijoje budintys mokytojai sako lauksiantys  tol, kol ant susitarimo nebus padėtas Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) vadovo Andriaus Navicko parašas.

Derybos vyksta už uždarų durų. Streikuojantys mokytojai, nakvoję ministerijoje, kitoje patalpoje stebi pokalbio transliaciją.

WhatsApp Image 2018-11-29 at 21.22.44

Streikuojantys mokytojai, nakvoję ministerijoje, kitoje patalpoje stebi pokalbio transliaciją 2018-11-29 21:22 val. | S. Gorodeckio nuotr.

Tiesioginė susitikimo ŠMM transliacija:

Susitikimo 1 dalis (transliacija baigėsi):

Susitikimo 2 dalis (transliacija baigėsi):

Susitikimo 3 dalis (transliacija baigėsi):

Susitikimo 4 dalis (transliacija baigėsi):

Susitikimo 5-6 dalis:

TESIOGIAI baigėsi 23:25 val.:

Pemjero patarėjas Skirmantas Malinauskas ir  finansų viceministras Darius Sadeckas kalbėdami apie profsąjungos reikalavimus padidinti mokytojų algų koeficientus, sakė, kad šiemet šių reikalavimų įgyvendinti neįmanoma, nes valstybei tai kainuotų papildomus 130 mln. eurų, ir būtų nepakeliama našta valstybės biudžetui.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) koordinuojamas streikas tęsiasi trečią savaitę. Ketvirtadienį, ŠMM duomenimis, streikuoja 71 švietimo įstaiga, apie 1550 švietimo darbuotojų.

LŠDPS reikalavimai yra tokie:

– įdiegti etatinį modelį, kuriame vienam etatui sudaryti būtų ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų ir 18 valandų skirta kitiems darbams;
– mažinti mokinių skaičių klasėse; turi būti parengta pedagoginių ir nepedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo programa, pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc.;
– valandos etatui skaičiuojamos ne metams, o savaitei;
– ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų pedagogų etate turėtų būti ne mažiau kaip šešios nekontaktinės valandos.

Švietimo darbuotojų derybos ŠMM baigėsi prieš vidurnaktį. Ministerijoję nakvoję ir derybų baigties laukę mokytojai pasiryžę tęsti protesta. Jie lieka nakvoti ministerijoje.  „Streikuojantys neatrodo nusiminę ir toliau rodo ryžtą siekti savo, kviečia į mitingą, sakosi bus čia tol, kol užteks jėgų. Pažymi, jog kažkokia pažanga buvo jaučiama, tačiau esmingais dalykais taip ir nepasistūmėta…“ – savo Feisbuko paskyroje rašo visas derybas stebėjęs Valdas Vižinis.

Lapkričio 30 d., penktadienį, 15.30 val., prie Seimo žadama surengti mokytojų, mokinių ir jų tėvų mitingą.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Švietimas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: