Streikuojantys mokytojai liko nakvoti Švietimo ministerijoje (tiesioginė transliacija) (9)

Streikuojantys mokytojai liko nakvoti Švietimo ministerijoje | S. Gorodeckio nuotr.

Streikuojantys mokytojai liko nakvoti Švietimo ministerijoje | S. Gorodeckio nuotr.

Mokytojų streikas, kuris trunka jau trečią savaitę, persikėlė į Švietimo ir mokslo ministeriją. Neradę bendros kalbos su valdžia, kelios dešimtys mokytojų iš visos Lietuvos ketina naktį praleisti ministerijoje.

Susirinkę Kolegijų salėje mokytojai ketina laukti, kol ministrė sugrįš kalbėtis.

Streiką Lietuvos ugdymo įstaigose koordinuojančios profsąjungos vadovas Andrius Navickas kaltina ministeriją neatsižvelgiant į jų reikalavimus ir sąmoningai vilkinant derybas.

Vėlai vakare, apie 22 val. mokytojai sulaukė svečių. Juos aplankė mokiniai iš Elektrėnų, kurie atvežė čiužinių, miegmaišių, arbatos ir šokolado.

Vitalijaus Balkaus (www.varpine.org) reportažas:

Sužinoję apie ŠMM likusius nakvoti mokytojus, kurie pristigo geriamo vandens, atskubėjo į pagalbą ir Arvydas Juozaitis, Valdas Vižinis, Gintaras Songaila, Sakalas Gorodeckis, Faustas Latėnas  bei  Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis kartu su seimo nariais: Dainiumi Kreiviu ir Agne Bilotaite, kurie atvežė vaisių, arbatos, įvairių užkandžių.

dr. Arvydas Juozaitis aplankė ministrės per naktį laukiančius mokytojus | Alkas.lt nuotr.

dr. Arvydas Juozaitis aplankė ministrės per naktį laukiančius mokytojus | Alkas.lt nuotr.

Andrius Navickas sako, jog visi pasiryžę niekur išeiti iš čia. Jei nesulauks ministrės, tai ketina būti Švietimo ministerijos patalpose ir rytoj, ir penktadienį, ir šeštadienį.

dr. Arvydas Juozaitis kalbasi su ministrės laukiančiais mokytojais | S. Paškevičiaus nuor.

dr. Arvydas Juozaitis kalbasi su ministrės laukiančiais mokytojais | S. Paškevičiaus nuor.

Mokytojai liko nakvoti Švietimo ministerijoje | V. Vižinio nuotr.

Mokytojai liko nakvoti Švietimo ministerijoje | V. Vižinio nuotr.


Etatinio mokytojų apmokėjimo modelio klausimas šiandien, lapkričio 28 d. buvo aptartas ir Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje. Jame dalyvavusi ministrė sakė po posėdžio vyksianti susitikti su premjeru, vėliau – su dviejų ministerijų atstovais. Ji tikino, kad Švietimo ir mokslo ministerijos durys yra atviros visiems, bet leido suprasti, kad derybos vyks tik rytoj, lapkričio 29 d.

Šiandien jau nedirba 73 mokyklos. Pagal ministerijos skelbiamus apytikslius duomenis, streikas paliečia apie 16 tūkst. mokinių.

Profsąjunga trečiadienį žiniasklaidai išplatintame pranešime išplėtė savo reikalavimų sąrašą. Anksčiau LŠDPS siūlė:

– įdiegti etatinį modelį, kuriame vienam etatui sudaryti būtų ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų ir 18 valandų skirta kitiems darbams; mažinti mokinių skaičių klasėse;

– pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc. Buvo pridėti tokie reikalavimai: mokytojo etatas gali būti dalinamas tik išlaikant tą pačią kontaktinių ir nekontaktinių valandų skaičiaus proporciją;

– valandos etatui skaičiuojamos ne metams, o savaitei; turi būti parengta pedagoginių ir nepedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo programa;

– ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų pedagogų etate turėtų būti ne mažiau kaip šešios nekontaktinės valandos.

Įvedant etatinį apmokėjimo modelį siekta atlyginti už visus mokytojo darbus, išlaikyti stabilų darbo krūvį, į mokyklas pritraukti jaunų specialistų. Pritaikius modelį, ministerijos duomenimis, užmokestis kilo 70 proc. mokytojų.

 Papildyta

Naktį iš lapkričio 28-osios į 29 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) nakvoję keliasdešimt streikuojančių mokytojų nusiteikę ryžtingai. „Nakvosime tiek naktų, kiek prireiks, kol ministrė pradės su mumis kalbėti“, – sako švietimo darbuotojai. 

Mokytojai nuo lapkričio 12 d. streikuoja dėl šiemet rugsėjo mėnesį įvesto etatinio apmokėjimo.

Lapkričio 29 d. ryte Švietimo ir mokslo ministerija pranešė, kad 10.15 val. vyks visų švietimo profesinių sąjungų vadovų ir švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės, Švietimo ir mokslo ministerijos, kitų institucijų atstovų susitikimas. Toliau bus derinami susitarimai dėl etatinio įgyvendinimo tobulinimo. Susitikimas atkeliamas iš anksčiau numatyto 13.30 val. laiko.

Tiesioginė susitikimo ŠMM transliacija:

Susitikimo 1 dalis (transliacija baigėsi):

Susitikimo 2 dalis (transliacija baigėsi):

Apie 12 val. Švietimo ir mokslo ministerijoje ketinama surengti trumpą spaudos konferenciją.

Feisbuke platinamas mokinių raginimas rinktis į mitingą „Mums rūpi“ ir palaikyti streikuojančius mokytojus. Nepatenkinti dabartine švietimo situacija nusprendėme ir mes, mokiniai, nebetylėti ir išsakyti savo nuomonę. /…/ Negi mes tarnaujame valdžiai, o ne ji mums? Negi ir į mūsų pilietinę poziciją bus žvelgiama taip pat abejingai kaip ir į mokytojų?
„Jeigu tau rūpi mokytojų gerovė, nuo kurios ir priklauso tavo ir visų mūsų ateitis, lapkričio 29 d. 11 val. ateik prie Seimo rūmų ir prisijunk prie bendraminčių!“, – rašoma Feisbuke Kristinos Manomaitytės varsdu paskelbtame pranešime apie viešą renginį ir pridedama renginio programa:

11.00 mitingas prie Seimo rūmų su plakatais, skanduotėmis, inscenizacijomis.
11.30 eitynės nuo Seimo rūmų link Švietimo ir mokslo ministerijos
12.00 pradedamas mitingas prie ŠMM, bandysime į lauką pasikviesti J.Petrauskienę ir tikėsimės, kad ji atsakys į mūsų klausimus.

11 val. prie Seimo palaikyti streikuojančių mokytojų susirinko mokiniai. Iš čia jie išžygiavo į Švietimo ir mokslo ministeriją.

Ministrė J. Petrauskienė išėjo pakalbėti su moksleiviais:

***

Lapkričio 30 d.,  penktadienį, 15.30 val., Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rengiamas mokytojų, tėvų ir vaikų mitingas „Kai neteisybė tampa įstatymu – pasipriešinimas yra pareiga“.

MITINGAS-1-e1543139420617

Rengėjų nuotr.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: