Trampas atsisako smerkti Rusijos agresiją Ukrainoje? (31)

D. Dž. Trampas | youtuber.com nuotr.

Donaldas Trampas | youtube.com nuotr.

Nors Lietuvos žiniasklaida trykšta vienpusišku entuziazmu, teigdama, kad „po Ukrainos laivų užėmimo Kerčėje – griežtas signalas iš JAV“  (delfi.lt), vakarų žiniasklaidos oficiozai, neretai kritiškai vertinantys Trumpo politiką, padėtį mato visiškai kitaip. Antai Vašingtono CNN šiandien lapkričio 27 d. skelbiamame Nikole Gauetas (Nicole Gaouette) straipsnyje: „Trampas atsisako smerkti Rusijos agresiją Ukrainoje“ pastebima, kad nežiūrint to, kad pasaulio lyderiai iškart pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą, Prezidentas Donaldas Trampas laukė daugiau nei vieną dieną išsakyti savo neigiamą nuomonę dėl konflikto, palikdamas užduotį kritikuoti Maskvą išvykstančiai JAV ambasadorei Jungtinėse Tautose (JT).

Paklaustas, ką jis mano apie šį susipriešinimą, Trampas atsakė: „Negerai. Man tai visiškai nepatinka“. Jis atrodė nenorintis kaltinti Rusijos, pridurdamas: „Mums nepatinka tai, kas vyksta iš abiejų pusių, ir, tikiuosi, tai bus ištaisyta“. D. Trampas taip kalbėjosi su žurnalistais, nes ketina už kelių dienų susitikti su prezidentu Vladimiru Putinu G20 susitikime Argentinoje.

Per 24 valandas po to, kai Rusijos laivai atidarė ugnį ir užgrobė tris Ukrainos laivus prie Krymo, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, britų premjerministrė Tereza Mei (Tereza May), Vokietijos, Jungtinės Karalystės ir Kanados užsienio reikalų ministrai, Europos saugumo tarybos nariai, įskaitant Prancūziją, Švediją, Lenkiją, Nyderlandus ir Jungtinę Karalystę, taip pat keletas JAV įstatymų leidėjų, išreiškė rimtą susirūpinimą ir paragino padėtį deeskaluoti.

Tuo metu JAV prezidentas ir valstybės sekretorius Maikas Pompeo (Mike Pompeo) nekalbėjo apie rimtą įtampų augimą tarp šių dviejų šalių. Po to, kai D. Trampas po pusantros dienos nuo konfrontacijos pradžios prabilo žurnalistams, M. Pompeo išplatino pareiškimą, išreiškiantį „gilų susirūpinimą“, smerkiantį Rusiją ir raginantį susilaikyti „abi šalis“. Tačiau administracijos vadovaujančio griežčiausio balso Rusijos atžvilgiu vaidmuo nukrito JAV ambasadorei JT Nikei  Heilei (Nikki Haley). Tokios aplinkybės kelia analitikams susirūpinimą, kad Baltųjų rūmų tyla pradžioje ir po to sekęs nepakankamai griežtas D. Trampo atsakas gali būtų laikomi skatinimu, jeigu ne pritarimu.

Pagal užsienio spaudą parengė V. Tumėnas

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

31 komentaras

 1. markas:

  Trampas buvo griežtas kitur: tą pačią katerių užgrobimo dieną tviteryje (Nov 25, 2018 04:27:34 PM): “ES daug metų išnaudojo JAV ekonomiškai, o karinių įsipareigojimų nevykdo – tai turi liautis”. Trampas kalba: „Mums nepatinka tai, kas vyksta iš abiejų pusių”. Gal 5-ojo NATO str. garantas, o duoti įsakymą veikti pagal 5-ąjį str. gali tik JAV prezidentas, taip kalbės ir kai Rusija šaudys ir grobs, pvz. į Estijos laivus? Tokios mintys gali kilti prisiminus šių metų Trampo interviu minėtą NATO narę Juodkalniją, kurios neva ginti neverta (“kodėl mano sūnus turėtų vykti į Juodkalniją ginti ją nuo užpuolimo?”, “ir aš uždavęs tą patį klausimą: juodkalniečiai gali tapti agresyvūs ir sveikinimai – jūs Trečiajame pasauliniame”). Žinoma, galima viską pateisinti prezidento temperamentingu charakteriu. Galbūt, tokie interviu žiniasklaidai tėra vienas iš spaudimo būdų sąjungininkams didinti karines išlaidas. Bet tokius interviu gali savaip suprasti ir putinas.

 2. Goga:

  Viskas aisku ir suprantama. Trampas tiesiog nenori smerkti to ko nebuvo. Jis puikiai zino situacija ir visa teisybe. Nustokim aklai tiketi ziniasaida ir visur rusus matyti kaip priesus.

  • jurgis:

   niekas VISŲ RUSŲ nevertina kaip priešų, nereikia čia apsimetinėti. Bet vatnikai prašom geruoju palikti Lietuvą…

  • Žemyna:

   To, ko nebuvo?
   Ukrainos laivai plaukė įprastu maršrutu tarp Mariupolio ir Odesos.
   Šį kartą išvydo, kad skersai tarp polių po tiltu pastatyta barža užstoja jiems kelią praplaukti SAVĄJA puse. Perpratę provokaciją – pastangas priversti juos pabandyti praplaukti po tiltu rusų puse – UA laivai pasuko atgal.
   Gal iš išgąsčio, kad provokacija nepavyko, kad bus nubausti už užduoties neįvykdymą, rusai juos pasivijo, trukdė sugrįžti atgal ir pradėjo šaudyti?
   Kad ir ko vedami, rusai visgi zadanija nukreipti UA laivus į RU vandenis įvykdė – ne gudrumu, tai smurtu, bet pertempė tuos laivus į rusiškąją pusę, ir laiko kaip „įrodymą”, jog jie yra būtent rusiškoje pusėje. Na, ir kas, kad ne savo valia, kad ne patys toje pusėje atsirado. Bet jie ten YRA! Ana, va! Ateikit, ateikit, patys pamatysit! 🙁

   • Bartas:

    …Pradėjo šaudyti – ir sužalojo ukrainiečių jūreivius. O maskovijos kariškiai , pasirodo, gavo įsakymą iš vyriausybės vad. Medvedevo ir visa tai vyko niekieno vandenyse. Tikri somalio “piratai”.

 3. Na taip, nebuvo. Nusiaukite akis – maskoliai Kryme ir Azovo jūroje. Kai akys be batų tai aiškiau mato.

  • Žemyna:

   O apie ES „derybininkus”, „tarpininkus”, gražiai Ohmanas pasakė – visas jų tarpininkavimas tas, kad išsijuosę įrodinėja, prašo Ukrainos ginkdie, ginklu neatsakyti… Žodžiu, net jei ryt koks vietos „susaninas”, koja duris atidaręs, atves į UA parlamentą rusų „atostogautojus”, UA privalo ne savaime suprantamų veiksmų imtis, bet smulkmeniškai laikytis sutarties… RU tai neprivaloma. T. y., Kremliui, lyg tam sunkiai auklėjamam paaugliui, sutartys ir pareigos neegzistuoja. Padorumas – kitiems. Kremliui – tik įnoriai ir netramdomas siautėjimas provokuojant ir žeminant pasirinktą auką.

  • Tvankstas:

   Galima nesunkiai nuspėti, kad pasekmės bus tokios – ‘savanoriai sukilėliai’ užims Mariupolį, Berdianską ir sausumą apsups Azovo jūrą, padarydami ją vidine Rusijos jūra, padarys platų sausumos koridorių į Krymą, tikėtina iki Dniepro išsiplės ‘autonominė Mažoji Rusija’.
   Liks dar vienas ar du šuoliai įjungiant Odesą ir Izmailą į ‘naują valstybę’ – tai artimiausiems 20 metų.
   Ukraina liks su sienomis pietuose tokia, kokią ją atėmė iš Lietuvos 1569 m. Lenkija.
   Susivoktireikia pasiskaityti bent tokius autorius : Justinas Pranaitis, A. Solženicyn, A.C. Sutton, H. Ford, V. Suvorov, G. Klimov, Eduard Hodos, …, tiesiog kaip vinis dirba rašydamas dr. A. Lebionka.
   Kaip 1938-45 įvykiai buvo nusprendžiami be mūsų, taip ir dabar yra kam už mus pagalvoti…
   Žiūrėkime savo šeimos, savo tautos ir savo Lietuvą išsaugokime.

 4. Vytis:

  Tumenui Įvardinkite tas uzsienio spaudas

 5. Skalvis:

  Tiek Paršenkai, tiek Lietuvos karo maro mafijai artėja rinkimai: tiek Paršenkai, tiek Lietuvos karo maro mafijai, be konflikto su Rusija – ragai.

 6. Getas:

  Trampas turi svarbesnių tikslų, nes Obamos palikimas vidaus ir užsienio politikoje yra didelis darbas ir atsakomybė. Rusiška imperija vėl bando JAV reakcijas, bet laukiamas susitikimas Argentinoje su Putinu, verčia Trampą susilaikyti nuo ryžtingesnių veiksmų. O grįžtant prie Obamos: tai jis turėjo veikti ryžtingai, kai imperija užgrobė Krymą, o vėliau pravedė kažkokį referendumą, pagal tarptautinę teisę ir Budapešto sutartį Rusija pasirašiusi ją tuomet sulaužė. Esant svetimai kariuomenei jokie refrerendumai neteisėti- Obama turėjo padėti ginklais Ukrainai, jei nesutiko Rusija išeiti iš Krymo. Imperijai vykdyti agresiją yra paranku, kai virš visų kabo branduolinis Baubas, o ES vadai visiškai neįgalūs.

  • Tvankstas:

   Gerb. Getui susivokti yra šis mano palinkėjimas :
   Norisi supažindinti žmones su giluminiais reiškiniais, ką jau yra padaręs dr. Algimantas Lebionka savo bloge : tai karas tarp Valcman (bernautinis, Porošenko pagal žmoną) ir Šalomovo pagal motiną ( jis gi V.V. Putin), dviejų ž…, ukrainietiško ir rusiško.
   Šis karas – tai dar vienas Mozės žingsnis kuriant Didįjį Izraelį, todėl D. Trump’as duoda suprasti savo užimamu nusistatymu.
   Galima nesunkiai nuspėti, kad pasekmės bus tokios – ‘savanoriai sukilėliai’ užims Mariupolį, Berdianską ir sausumą apsups Azovo jūrą, padarydami ją vidine Rusijos jūra, padarys platų sausumos koridorių į Krymą, tikėtina iki Dniepro išsiplės ‘autonominė Mažoji Rusija’.
   Liks dar vienas ar du šuoliai įjungiant Odesą ir Izmailą į ‘naują valstybę’ – tai artimiausiems 20 metų.
   Ukraina liks su sienomis pietuose tokia, kokią ją atėmė iš Lietuvos 1569 m. Lenkija.
   Norintiems susivokti, reikia pasiskaityti bent tokius autorius : Justinas Pranaitis, A. Solženicyn, A.C. Sutton, H. Ford, V. Suvorov, G. Klimov, Eduard Hodos, …
   Tam reikalingi bent vieneri metai savišvietos, kad pavyktų išlįsti iš melo urvo, kuriame žibintai plaštakėms degliojami karts nuo karto skirtinguose kampuose ir vietose ir suskridimo garsas, plasnojant ir garsinantis, nėra joks Tiesos žodis.

   • Pikc:

    “Tvankstas”: “tai karas tarp Valcman (bernautinis, Porošenko pagal žmoną)”
    Tikrovė: Porošenkos tėvas: Алексей Иванович Порошенко (1936), motina: Евгения Сергеевна Порошенко (урождённая Григорчук; 1937—2004), žmona: Марина Анатольевна Порошенко (урождённая Переведенцева).
    Be komentarų.

    • Tvankstas:

     Josif Visarionovič turėtų būti pagal tėvą Josif Nikolajevič Prževalskij, o pagal mamytę – Izraelio pilietis, be to, gimęs metais anksčiau, taip ir rodo įrašas cerkvės knygoje, aišku ištrintas ir užrašytas.
     Primenu rabi Maimonido žodžius : ‘gudrus ž…. – užsimaskavęs ž….’.
     Pagal tai, kad A. Merkel gavo Bnai Brit premiją už 40 metų vaisingą darbą, tai tokią premiją gali gauti tik ž…
     Gerai, kad argumentuojate iš Vikipedijos, bet to negana tikrajai kilmei pasakyti, tai Jsų nuomonės laisvė.
     Deribasovkoje ne tokius dokumentus padaro, o ką jau kalbėti apie Lubiankos specialistus.

 7. Žemyna:

  Atrodo, kažkas visgi pakišo Trampui smeigtuką ant kėdės! Dabar jau jis atsisako pasimatymo su Putinu per G20

 8. Skalvis:

  Na, neatsisakė iki pat šios minutės. Tik paminėjo, kad gal būt nesusitiks. Nes tikrai prisimena Helsinkio susitikimą, kai Putka jam užmovė trusikus ank galvos, dėl ko skull & bones stovykloje kilo panika. Bijo, kad tai taps įpročiu ? Kita vertus: Trumputis šimtą kartų perspėjo, kad nė už ką neleis Europai pirkti dujas iš Rusijos, o ne Amerikos. Va čia tai Paršenka yra auksinis berniukas. Bet: kaip gaujai , įvykdžiusiai ginkluotą perversmą, išparceliavusiai Ukrainą svetimiems, o žmones paleidusiai ubagais į pasaulį – išsilaikyti valdžioje ? Be karo ir visų pilietinių teisių panakinimo čia neapsieisi.

 9. Bartas:

  Perskaičiau visus pasisakymus .
  Aš sakau ; “putin chuilo”. Kas dar?

 10. Skalvis:

  Ką tik rodė Paršenkos ukrainiečius vergaujančius mafijos firmose vokietijoje. Kai atėjo algų diena – lietuviai šestiorkės užmušė. Ar ukrainiečiai bėga nuo Putkos ar nuo Paršenkos ?

 11. kaip gali:

  smerkti tai ko nebuvo? O buvo tik ukropų suplanuota provokacija. Džiaukitės, kad Trampas to tiesiogiai nepasako.

 12. Žemyna:

  Bent jau toks tokio galimybes jau anksčiau tiksliai įvertino. Tik jis anam parodė, jog ir pats ne blogiau už jį kitiems nervus tampyti moka – atšaukti susitikimus. Po Azijos šalies vadovo atšaukto susitikimo blyksėjo viltelė, kad gal pagaliau ir kiti su anuo pradės adekvačiai elgtis. Deja, kol kas tik tiek, ir tik iš Trampo dar galima tikėtis. Tik kas iš tiek 🙁
  Po Merkelienės lėktuvo sugadinimo (laimė, turėjo kuo pakeisti, tad į susitikimą nuvyko), atrodo, visų šalių vadai susigūš, tikėdamiesi, jog tai juos išgelbės… (Juos asmeniškai – gal)
  O dabar susumuokime padėtį:
  Mūsų prezidentės lėktuvo gedimai/gadinimai; vandenyje vis naujose vietose randamas arsenas*; Seimo nariai aktyviai į Rasieją laksto, vaikai Rasiejoje stovyklauja; klestinti korupcija; Seime susipriešinimas; valdžios su tauta susipriešinimas; tauta puola tai miškų, tai vaikų gelbėti; mokytojai su vaikais streikuoja; didelė tautos dalis skursta; naujųjų laikų išeivija, kažkieno paprotinta, spaudžia pilietybę dalinti visiems jos atsisakiusiems, bet staiga vėl karštligiškai įsigeidusiems; mažumos „žiauriai kankinamos”… Vakarus nuo savo vidaus reikalų ir nuo Ukrainos vis atitraukia atplūstantys pabėgėliai ir keliamos žudynės;
  Atmosfera lyg ir iki pakankamos temperatūros pašildyta, ar ne? Latvijoje irgi ne ką geriau.
  _______________
  * Ar ne todėl, kad vandeniu, kaip dar viena iš mūsų tautos ir žemės brangenybių didžiavomės? Prieš kitus didžiavimosi dalykus – istoriją, tradicijas, kalbą, autoritetus, šviesuolius, vėliavą, paminklus – nuodų bombos jau 30 m. veikia…

 13. Skalvis:

  Na, turbūt visi pamanė , kad skull & bones Trumputį ne tik nuo Putkos, bet ir nuo mama Merkel apsaugot stengiasi. Taip, bet kur kas didesnis rūpestis yra Vokietijos ir Rusijos noras draugauti, o nekariauti. Carui tai kainavo šeimos ir visos Rasijos tragediją. Kam kiek tai kainuos dabar? Atėjus Trumpučiui, Vokietijos nacional kapital ėmė kelti bangas. Į sprandą gavo auto pramonė, Merkel išvykstant, Deutsche Bank apsupo šimtai pareigūnų ir išnešė kompiuterius…daug kas vyksta. Galiausiai, už raginimus nepaklust Amerikos diktatui Irano atžvilgiu – Merkel išpirdolino iš valdžios. Ją keičia Merz. Net ne politikas, global kapital klerkas. O dėl Lėktuvo: kas valdo palydovus – tas valdo ne tik prezidentinius lėktuvus, bet net išmaniuosius unitazus! Bet kur , bet kada.

  • Skalvis:

   Beje, Deutsche Bank buvo bene vienintelis euro zonos bankas, kuris per global kapital 2008 metais pradėtą puolimą prieš Eurą dirbo pelningai. Dėka tik to, kad banko prezidentas asmeniškai sekė savo darbuotojų susirašinėjimus ir nedaleido jokių aferų. Prezidentą užpuolė ir išvarė. Prasidėjo Banko varymas į pakalnę ir dabar bandoma visiškai sunaikinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: