Seimas pripažino partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą Lietuvos valstybės vadovu (16)

Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio karinių pajėgų vadas A. Ramanauskas-Vanagas tvirtai laikė ginklą rankose | Archyvinė nuotr.

Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio karinių pajėgų vadas A. Ramanauskas-Vanagas tvirtai laikė ginklą rankose | Archyvinė nuotr.

Seimas, minėdamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir Adolfo Ramanausko-Vanago 100-ąsias gimimo metines, pripažino Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) Tarybos Prezidiumo pirmininko pirmąjį pavaduotoją Adolfą Ramanauską-Vanagą su okupacija kovojusios Lietuvos valstybės vadovu.

Už šią Seimo deklaraciją (projektas Nr. XIIIP-2667(3) balsavo 91 Seimo narys, susilaikė 7 parlamentarai.

Priimtoje deklaracijoje Seimas pabrėžė, kad nuo Prezidiumo pirmininko Jono Žemaičio-Vytauto žūties okupanto nelaisvėje 1954 m. lapkričio 26 d. iki 1957 m. lapkričio 29 d. (jo paties nužudymo KGB kalėjime Vilniuje) Prezidiumo pirmininko pavaduotojas Adolfas Ramanauskas-Vanagas buvo aukščiausiasis tuo metu likęs gyvas Lietuvos valstybės pareigūnas.

„LLKS Tarybos Prezidiumo pirmininko pavaduotojas Adolfas Ramanauskas-Vanagas, nužudžius Prezidiumo pirmininką Joną Žemaitį-Vytautą, atliko kovojančių Lietuvos Gynybos pajėgų vado funkcijas ir buvo valstybės politinei išsivadavimo kovai vadovaujantis aukščiausias Lietuvos valstybės pareigūnas“, rašoma deklaracijoje.

Seimas pažymėjo, kad LLKS Tarybos Prezidiumo pirmininko pirmasis pavaduotojas Adolfas Ramanauskas-Vanagas savo pareigas atliko garbingai, o patekęs į okupanto nelaisvę nuo 1956 m. spalio 12 d. iki pat didvyriškos žūties 1957 m. lapkričio 29 d. liko ištikimas Lietuvos valstybei duotai priesaikai.

Dokumente pabrėžiama, kad Lietuvos Respublika, kaip tarptautinės teisės subjektas, nebuvo sunaikinta visą 1940-1990 metų okupacijų laikotarpį ir išlaikė valstybės tęstinumą. Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracija pamatinis konstitucinio lygmens okupuotos Lietuvos valstybės dokumentas  kartu su kitais 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos partizanų vadų suvažiavime priimtais dokumentais sudarė teisinį Lietuvos ginkluotojo pasipriešinimo pagrindą, įteisino Lietuvos Laisvės Kovų Sąjūdį visuotinio ginkluotojo pasipriešinimo sovietinei okupacijai organizaciją.
Šio pasiūlymo iniciatorius Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas, Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

2009 m. kovo 12 d. Seimas yra priėmęs deklaraciją dėl Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos Prezidiumo pirmininko Jono Žemaičio pripažinimo Lietuvos valstybės vadovu. Joje skelbiama, kad nuo 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos deklaracijos priėmimo iki mirties 1954 m. lapkričio 26 d. Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos Prezidiumo pirmininkas Jonas Žemaitis buvo kovojančios prieš okupaciją Lietuvos valstybės vadovas, faktiškai vykdęs Respublikos Prezidento pareigas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

16 komentarų

 1. Prašalietis:

  “Seimas pripažino partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą Lietuvos valstybės vadovu”… Nesuprantu, ko Seimas iki šiol ožiavosi ir tebesiožiuoja, nenorėjo ir nenori pripažinti “buvusiu prezidentu ir valstybės vadovu” buvosio paskutinio Lietuvos Aukščiausios Tarybos pirmininko, šiandieninio tautos”patriarcho”V.Lansbergio. Adolfas Ramanauskas-Vanagas nebuvo jokiu tautos patriarchu ir gali būti pripažintas nuo 1940 metų neegzistavusios Lietuvos valstybės “vadovu”, o V.Lansbergis, 1991 metais atsiradusios Lietuvos valstybės “buvusiu prezidentu”ne….Nėra “logikos”….

  • Bartas:

   Kovojančios už Laisvę Lietuvos Valstybės vadovas. Toks įvardijimas “logikos” turi? O “egzistuojančios” valstybės vadovas , kuris turėjo vadovauti besipriešinančios Lietuvos kovai , pasiraitojęs kelnes, movė Prūsijon. “Logiška” ?

   • jurgis:

    movė, nes jam būtų pasibaigę taip, kaip kitų Baltijos šalių (ir ne tik) prezidentams… kas geriau valstybei: kovoti egzilijoj ar Sibiro kazematuose?

   • Prašalietis:

    Kovojanti už laisvę ar ką tik nori Lietuvos”VALSTYBĖ” galėjo būti iki Seimo pasiprašymo 1940 metais į Tarybų Sąjungą. Po to Lietuvos valstybė pasidarė Lietuvos Tarybinė Socialistinė Respublika, kurios vadovais pasidarė Sniečkus, Šumauskas ir kt. Tad Ramanauskas-Vanagas pokario metais tegalėjo realiai, kuom jis ir buvo iš tiesų, būti pasipriešinimo kovotojas, pasipriešinimo vadas, vado pavaduotojas…,bet ne gal kovotojų galvose ir buvusios Lietuvos” kovojančios už laisvę, pokario kovotojų išsvajotos, laisvos ir kitokios”. Taip kad “tautinių Seimo mistikuotojų šiandieninis pamatymas” pokario Ramanausko-Vanago kovose “požymių” buvusios iki 1940 metų Lietuvos”valstybės,ministerijos,valstybės departamento ir t.t. vadovu” yra mistikavimo srityje “aukštas pilotžas “.

   • Bau:

    1938 m. lapkričio 20 d. uždaryta Vilniaus vadavimo sąjunga gyvavusi nuo 1925 metų. Neveltui Smetona ir jo vyriausybė buvo kaltinama dėl „idealų“ išdavystės, nuolanki kapituliacija lenkų užmačiai iššaukė ir kitas kapituliacijas.

 2. T0mas J.:

  Pagarba valstybės vadovams Adolfui Ramanauskui ir Jonui Žemaičiui!
  Po karo Lietuvoje buvo tik DU garbingi valstybės vadovai.

  • Prašalietis:

   Pokario Lietuvoje buvo kad ir šiandiena negarbingų, bet tikrų vadovų kaip Sniečkus, Šumauskas, Peleckis, Griškevičius, Songaila,Brazauskas …Na o garbingų pokario Lietuvos vadovų Ramanausko-Vanago atsiradimas, ar kokio Žemaičio , net ir paskelbus juos “buvusiais vadovais”,liks tik Seimo “patriotinis”pamistifikavimas šiandieninės “liaudies jausmams ir dvasiai pakelti”. Po 100-150 metų jaunoms kartoms,jei tautiečiai neišmirs ir neišsivaikščios, šiandieninis Seimo mistifikavimas darant Ramanauską-Vanagą”buvusiu Lietuvos vadovu” gal ir pasidarys “istoriniu faktu”.

 3. Aha:

  Na ir kas, kad Seimas nubalsavo taip. NEBUVO jis valstybės vadovas, o tik pasipriešinimo kovotojų vadovas… Patinka jums tai ar ne, bet tik tiek. Labai gerai suprantu dėdulės Landsbergio norą nusibalsuoti, kad jis buvo Prezidentu, bet jis tokiu nebuvo, deja….

 4. Petras:

  Pagaliau Seimas nuvertė A. Sniečkų ir kitus buvusius Lietuvos vadovus

 5. Dronas:

  Kiek skrebų nuoplaišų subėgo komentuot. Etatinis prašalietis ir kita šutvė. Gerai, kad čia IP rodo.

  • Prašalietis:

   Kas dar gyvena išsivaikščiojančiame durnių laive be Tamstos paminėtų skrebų nuoplaišų. Kiti durnių laivo keleiviai yra ” elito tautiškai”vadinami runkeliais, šunauja, kurdupeliais, užsislapstinusiais 75 metams beretiniais KGB -istais, vatnykai, koloradai, eurovatnykai… jie ir komentuoja “tautai rūpimais klausimais”. Įdomu iš kokios paminėtos”šutvės”būtų Tamsta Dronas su savo IP?

   • Dronas:

    O kaip pradėjai raičiotis. Gerai, labai gerai. Butthurt rimta diagnozė. Pralinksminai vakarui. Na dar pavartyk “metodyčka”, matau be jos kažką parašyt nesigauna. O pagal ją nesigauna į temą rašyt, bet matau tavęs tai netrikdo. Ką padarysi, kai kurių Rusijos veikėjų kalbų apie “ypatingą kelią” ir atliekamą chromosomą fone, tai kelia tam tikrus įtarimus. Na, bet aš dėl to nesijuoksiu, negražu juk. 🙂 Matai koks aš geraširdis ir tolerantiškas. O dabar eik, dar pasiraičiok. 😀

    • Prašalietis:

     Matosi, kad Tamstelė esa iš “tautinės psichiatrijos diagnozių nustatinėjimo intelektualų”tarpo.Nesiraičiodamas ir be nuolatos tau ir sapnuose girdimų, pagal tavo pasakymą “Rusijos veikėjų kalbų apie”ypatingą kelią ir atliekamą chromosomą fone”…, kaip “tautiškai”geraširdis ir tolerantiškas, prisipažink į kokias lansberginio durnių laivo,ankstesniame komentare išvardytų”keleivių” gretas, Tamstai pavyko įsitaisyti. Pagal Tamstos žinias apie,”Rusijos veikėjų kalbų apie “ypatingą kelią” ir atliekamą chromosomą fone, tai kelia tam tikrus įtarimus” ir IP, pabandysiu nuspėti… Nuo Lietuvos Tarybų Socialistinės Respublikos laikų po lova ar netoliese , be Rusijos veikėjų kalbų apie ypatingą kelią”ir atliekamą chromosomą fone”..,gali būti neišėjusi ir pasilikusi ir Kremliaus ranka, ir Raudonos aikštės koja tik pas šiai dienai tarpusavyje”prisipažinusius”ir užsislapstinusius 75 metams buvusius”tautinius” KGB-istus. Lansberginėje Lietuvoje jie užsidėjo beretes ir sėkmingai persikvalifikavo “tautinės psichiatrijos diagnozių specialistais”. Viena bėda, Tarybinių laikų veikėjų ir šiandienos Rusijos veikėjų kalbos jiems galvose skamba ir skambės iki paskutinio atodūsio. Kaip ir Kremliaus ranka ir Raudonosios Aikštės koja jų tykos visur net ir po lova. Ar atspėjau? Kadangi esi geraširdis ir tolerantiškas, jaučiu tautinę pareigą ,Tamstai pasakyti, lauke pradeda šalti, vaikščiodamas vien su lansbergine beretke gali sušaldyti savo galvelę. Būk geras, užsidėk ant beretkės ką nors šiltesnio. Po V.Lansbergio “Santykis yra viskas”ir kitų jo”tautinių šedevrų”skirtų Lietuvos eiliniams”runkeliams,kurdupeliams šunaujai”,užsislapstinusius 75 metams beretinius runkelius ir juos aptarnaujančius pusberetinius,dar neišsivaikščioję eiliniai tautiečiai po 28 metų jų trynimosi prie valdžios lovio be vargo”užuodžia per atstumą” ir nematydami berečių.

     • Dronas:

      Bet juk tu raičiojiesi, štai kokią paklodę suraitei. Pagal “metodyčkos” reikalavimus. Paminėta viskas kas turi būt, kaip ir reikalauja partija. Truputi be ryšio ir šizofreniškai parašei, bet matyt kokį rublį uždirbai. Svyla, oi svyla, pas tave ten. 🙂 Mėgstu svylančio pasturgalio kvapą vakarais, tai kvepia kaip… Pergalė. Na dar pasiraičiok. 🙂

      PS

      Na kaip čia be šiek tiek perfrazuotos įžymios kinoscenos. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: