Tarptautinio seminaro dėmesio centre – kova su prekyba žmonėmis (2)

hrmi.lt nuotr.

Prekyba žmonėmis | hrmi.lt nuotr.

Spalio 30 d. Lietuvos Respublikos generalinėje prokuratūroje, vyko tarptautinis seminaras „Seksualinio smurto ir smurto dėl lyties bei prekybos žmonėmis prevencija, kova su šiais reiškiniais ir reagavimas į juos prieglobsčio ir migracijos kontekste“. Renginyje savo patirtimi ir įžvalgomis dalinosi šalies teisėsaugos bei tarptautinių organizacijų atstovai. Seminarą rengė Generalinė prokuratūra ir Nacionalinė teismų administracija.

Renginio tikslas buvo – apžvelgti ir įvertinti, kaip Lietuvoje yra įgyvendinama Europos Tarybos konvencija dėl veiksmų prieš prekybą žmonėmis, pristatyti vyraujančias ir atsirandančias prekybos žmonėmis formas prieglobsčio ir migracijos kontekste, taip pat pagalbos jos aukoms standartus. „2017 m. vertinimų duomenimis, Lietuva visiškai atitinka tarptautinius kovos su prekyba žmonėmis standartus: turime veiksmingą teisinę bazę, teisėsaugos institucijų pareigūnai geba atpažinti prekybos žmonėmis aukas, prekeiviai žmonėmis neišvengia bausmių. Vis dėlto, Lietuva sulaukia nemažai kritikos dėl nepakankamo dėmesio aukų apsaugai tiek ikiteisminiame tyrime, tiek teisminiame procese, institucinėse vaikų globos įstaigose esančių vaikų apsaugos. Tarptautinės organizacijos akcentuoja, kad apie 4000 globos įstaigose gyvenančių vaikų yra labai pažeidžiami ir gali būti potencialios prekeivių žmonėmis aukos“, – sako Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas prof. dr. Aurelijus Gutauskas.

Generalinio prokuroro Evaldo Pašilio teigimu, seminare įgiję naujų žinių, pasidalinę patirtimi, teisėsaugos institucijų atstovai galės veiksmingiau kovoti su nusikaltimais, susijusiais su prekyba žmonėmis, seksualiniu išnaudojimu ir smurtu, pagelbėti jų aukoms. Ir tai būtų didelis žingsnis link teisingumo įgyvendinimo.

Tarptautiniame seminare buvo išklausyti Lietuvos teisininkų ir užsienio pranešėjų pristatymai. Renginį moderavo prof. dr. Aurelijus Gutauskas ir Renata Kuleš, Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdybos (UNHCR) atstovė Lietuvoje. Seminare dalyvavo Lietuvos prokurorai, teisėjai, Nacionalinės teismų administracijos darbuotojai ir policijos pareigūnai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. ŽEMAITIS:

  Prekyba žmonėmis, smurtas – be abejo yra blogis, su kuriuo reikia kovoti.

  TAČIAU TA KOVA NETURI IŠVIRSTI Į NAFTALININĮ DAVATKIZMĄ. Blogiausia tai, kad Lietuva Europos Sąjungos kontekste išlieka labai atsilikusia šalimi.
  Vienas iš aspektų – LIETUVOJE VIS DAR NELEGALIZUOTOS SEKSO PASLAUGOS. Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir t.t. jos legalios, o Lietuva kaip kokia atsilikusi naftalininė “sala”.
  Į ką lygiuojamės – gal į feminizmo apsėstas Skandinavijos šalis (dalyje jų prostitucija, deja, taip pat nelegali. Ne, manau, kad į naftalininio postsovietinio naftalino apsėstas Baltarusijos, Rusijos “dorovės” valstybes…

  Taigi, kovoti su prekyba žmonėmis būtina, tačiau visur turi išlikti ir sveikas protas – sekso paslaugas (prostituciją) legalizuoti taip pat būtina. Privalumų daug:
  1) Papildomos pajamos biudžetui;
  2) Galimybė valstybei kontroliuoti šia verslo šaką;
  3) Šioje srityje didelę įtaką turi ir iš to pelnosi nusikalstamos organizacijos. Tad legalizavus tokia galimybė būtų atimta;
  4) Galimybė karts nuo karto (pasitaupius) šias paslaugas gauti neį galiems, vienišiems ar šaip gyvenimą paįvairinti norintiems asmenims;
  5) Galimybė jomis kada nors (jei tik būtų toks poreikis) pasinaudoti bet kuriam vartotojui. Dabar gi doram, įstatymus gerbiančiam piliečiui pasinaudoti šiomis paslaugomis galima tik užsienyje (kur jos yra legalio) arba nelegaliai, rizikuojant Lietuvoje;
  6) Pagaliau pagerintų Lietuvos įvaizdį pažangiai mąstančių užsieniečių akyse. Taip pat pritrauktų papildomų turistų (sekso turizmas);
  7) Taptu indikatoriumi, ženklu mūsų jaunimui, kad Lietuva jau nebėra tokia atsilikusi ir nuobodi šalis, tad joje gyventi verta.

  Kitaip tariant, mūsų visuomenės daugumos naftalininis mentalitetas griauna Lietuvos ateitį ir švaisto lėšas kovai su vėjo malūnais. Tiesa, pasikartosiu, supraskite mane teisingai – čia aš ne apie prekybą žmonėmis. Prekyba žmonėmis yra rimta problema ir prieš ją turi būti greižtai kovojama.

 2. ExO:

  Kam tau apmokamas seksas, žemaiti? Jis kainuoja daug, bet daug nevertas nei dešimtadalio už nemokamo.
  Be to, dabar pažangių guminių lėlių galima nusipirkti – mažiau rizikos, ir mokesčiai tvarkoje.
  O apie pažangą – kur čia ji? Naudotis iš artimųjų rytų atvežtomis moterimis greičiau kažkoks seksistinis naftalinas iš praeities šešėlių, o ne pažanga.
  Beje, tas lozungais klotas teksto stilius – ar tik nesi dirbęs propagandos skyriuje prie sovietų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: