A. Juozaitis pristatė rinkiminės programos „Lietuva yra čia“ metmenis ir savo bendražygius (nuotraukos, video) (25)

A. Juozaitis Raudondvaryje pristatė rinkiminės programos „Lietuva yra čia“ metmenis ir savo bendražygius

A. Juozaitis Raudondvaryje pristatė rinkiminės programos „Lietuva yra čia“ metmenis ir savo bendražygius

Spalio 22 d. popietę Kauno rajone, Raudondvario pilyje, minint Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Steigiamojo suvažiavimo 30-metį, vyko ir kandidato į Lietuvos Respublikos prezidentus, Sąjūdžio pradininko, rašytojo, filosofo Arvydo Juozaičio telkiamo rinkiminio sambūrio „Lietuva yra čia“ pirmoji sueiga.

Sueigos dalyviams sveikinimo žodį tarė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, kuris peržvelgęs visus susirinkusius ir netelpančius salėje, maloniai pasiūlė pereiti į žymiai didesnę. Dainų žodžiais visus atėjusius į susitikimą pasveikino bardas Vytautas Babravičius.

A. Juozaitis trumpai pristatė „Keturių bokštų“ politika pavadintus „Lietuva yra ČIA“ rinkimų programos metmenis ir artimiausius savo bendražygius.

A. Juozaitis paragino Lietuvą „pabusti iš neoliberalizmo liūno, telktis ir keisti daug metų politikoje įsitvirtinusias grupes“, kurios, pasak jo, tapo „priešakiniu neoliberalizmo būriu, vykdančiu Lietuvai primestą ištautinimo ir išvalstybinimo strategiją“. A. Juozaitis teigė, kad šalyje įsivyravo abejinga bendrajam gėriui politinė sistema, kurios korumpuotą prigimtį atskleidė MG Baltic bei kitų korporacijų slaptųjų įtakų skandalas.

„Lietuvos piliečiai daug metų ieško išeities iš aklavietės, bet uždaras politinis procesas iškreipia demokratiją ir slopina alternatyvių politinių judėjimų kūrimąsi. Tikras atsakymas neoliberaliajai sistemai – tai Atgimimo Sąjūdžio atkurta, Vasario 16-osios principais pagrįsta nacionalinė valstybė. Būtent ji sudaro pamatą išties šiuolaikiškai ekonominei ir socialinei politikai, taip pat ir nacionaliniam saugumui. Nacionalinis centrizmas pats savaime nereiškia užsisklendimo. Tai yra vienintelis tvarus būdas atsiverti pasauliui, sudaryti sąlygas visuomenės darnai bei asmenybės tobulėjimui. Tai vienintelė išties patikima atspara išcentrinėms globalių ekonominių santykių jėgoms, tarptautinių korporacijų įtakoms, kurios siekia visuotinio pigios ir judžios darbo jėgos pasaulio“, – sakė kandidatas į Lietuvos prezidentus.

Raudondvaryje A.Juozaitis pristato programos metmenis | J.Vaiškūno nuotr.

Raudondvaryje A.Juozaitis pristato programos metmenis | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Pasak A. Juozaičio nacionalinis centrizmas nereiškia užsisklendimo, o yra vienintelis tvarus būdas atsiverti pasauliui, sudaryti sąlygas visuomenės darnai bei asmenybės tobulėjimui. „Tai vienintelė išties patikima atspara išcentrinėms globalių ekonominių santykių jėgoms, tarptautinių korporacijų įtakoms, kurios siekia visuotinio pigios ir judžios darbo jėgos pasaulio“ , – teigė Lietuvos prezidento posto siekiantis filosofas. 

Raudondvaryje A.Juozaitis pristato programos metmenis | J.Vaiškūno nuotr.

Raudondvaryje A.Juozaitis pristato programos metmenis | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

A. Juozaitis pabrėžė, kad siekiant suvaldyti tautos išsivaikščiojimą, pagrindinis dėmesys turi būti telkiamas šalies vidaus reikalams. Pasak jo, kalba ir nacionalinė kultūra, nacionalinis švietimas ir mokslas, šeima ir teisingumas sudaro pagrindinius keturis bokštus. O ekonominiai ir socialiniai reikalai sudaro šios jo siūlomos „tvirtovės“ centrą. A. Juozaitis išreiškė įsitikinimą, kad tokioje padėtyje, „buksuojant“ valstybės strategijoms, reikalinga telkianti bei „intervencinė“ šalies vadovo taktika ir turi būti sudarytas tokių būtiniausių intervencijų sąrašas.

Raudondvaryje Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Steigiamojo suvažiavimo 30-metis | J.Vaiškūno nuotr.

Raudondvaryje A.Juozaitis pristato programos metmenis | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Užsienio politikos ašį A. Juozaičio siūlymuose sudaro Tėvynių Europos koncepcija, kuri yra priešinga eurofederalizmui, kuris griauna Europą, silpnina nacionalines valstybes, skatina nelegalią migraciją, kelia grėsmę Europos Sąjungos ateičiai.Pasak jo, svarbu mažinti NATO ir ES prieštaravimus, remti Vyšegrado valstybes, stiprinti sandraugą su Latvija.

Algis Avižienis | J.Vaiškūno nuotr.

Raudondvaryje A.Juozaitis pristato programos metmenis | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Svarbią vietą būsimoje kandidato į prezidentus rinkimų strategijoje užims pilietybės institucijos gynimas. Alternatyva Seimo siūlomai daugybinei pilietybei yra Lietuvio pasas, kuris galėtų būti duodamas Lietuvos pilietybės atsisakiusiems išeiviams. Sueigoje buvo pristatytas ir atspausdinto Lietuvio paso pavyzdys.

Kalba prof. Alvydas Butkus | J.Vaiškūno nuotr.

Raudondvaryje A.Juozaitis pristato programos metmenis | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Po A. Juozaičio pasisakė atskirų sričių žinovai. Viktoras Gerulaitis kalbėjo apie Lietuvos kultūrą, dr. Alvydas Butkus apie valstybinę kalbą, Dalius Serafinas, Liutauras Stoškus ir Gintautas Kniukšta iš įvairių pusių aptarė Lietuvos aplinkosaugą,  Jonas Vanagas kalbėjo apie ateities technologijas, Leonardas Vaitys ir Gintaras Skamaročius aptarė Lietuvos regionų politiką, Eligijus Duonys-Dzežulskis pasisakė apie šeimos politiką, Algis Avižienis apie „Tėvynių Europą“.

Pasisako V. Gerulaitis | J.Vaiškūno nuotr.

Raudondvaryje A.Juozaitis pristato programos metmenis | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Pranešėjai pateikė socialinės ekonominės politikos siūlymus, kuriuose ryškūs socialinės ekonomikos inovacijų ir visuomeninės žaliosios ekonomikos bruožai. Buvo teigiama, kad būtina sudaryti realias sąlygas reemigracijai, o šeima turi tapti viešosios politikos centru.

Aptarti strateginiai žingsniai, įgalinsiantys patobulinti valstybės valdymą, užkirsti kelią korupcijai bei užtikrinti asmeninę valstybės tarnautojų atsakomybę.

Vytautas Babravičius | J.Vaiškūno nuotr.

Vytautas Babravičius | Alkas.lt,  J.Vaiškūno nuotr.

Sambūrio „Lietuva yra ČIA“ strategiją pristatė Gintaras Songaila. Dalia Eigirdienė kalbėjo apie naujojo sambūrio struktūrą ir vidinę informavimo sistemą. Buvo pranešta, kad jau yra sudarytas A. Juozaičio rėmėjų tinklas visuose Lietuvos miestuose ir rajonuose. Po to vyko diskusijos ir renginio dalyvių pasisakymai.

Nutarta steigiamąjį sambūrio „Lietuva yra ČIA“  suvažiavimą surengti Vilniuje 2019-ųjų metų sausio mėnesį. Iki to laiko užsibrėžta parengti ir pilna rinkimų programa „Lietuva yra ČIA“, kurios pagrindinis tikslas būtų siekti politinės sistemos pertvarkos, sugrąžinti piliečių pasitikėjimą savo valstybe ir pasididžiavimą savo šalimi, kurti tokią gyvenimo aplinką, kuri skatintų į Lietuvą sugrįžti ir tuos, kurie iš jos išvyko. 

Gintaras Songaila | J.Vaiškūno nuotr.

Gintaras Songaila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

„Atėjo metas Tautai susigrąžinti realias galias, Konstitucijos viršenybę, tikrą savivaldą, atgaivinti savanorystę ir bendruomeniškumą. Ir į šį tikslą žadame eiti visomis įmanomomis priemonėmis, ne vien prezidento rinkimų kampanija. Eidami į šį tikslą, kartu su ištikimais Lietuvos Persitvarkymo sąjūdžio bendražygiais, sieksime, kad prieš 30 metų Tautą į laisvės žygį pakėlusios Sąjūdžio vertybės būtų perduotos jaunajai XXI amžiaus kartai ir įkvėptų ją kurti nepriklausomą, klestinčią ir didžią Lietuvos valstybę“, – teigė kandidatas į Lietuvos prezidentus A. Juozaitis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

25 komentarai

 1. Jėga:

  Jėga -ir toliau taip! reikia įrašo pilnai analizei

 2. Adas:

  Tikslai teisingi, be tautinės kultūros, švietimo, be tradicinės šeimos, teisngumo nesukursime klestinčios valstybės. Tėvynių Europos konfederacija – naujas, bet labai taiklus pastebėjimas. Ne tautų katilas, o tautinių valstybių konfederacija. Tikrai taip.

 3. inž. Romualdas Zubinas:

  Mahatma Gandis Antanui,prieš 80 metų, Poškai sakė:” Žinau LIETUVĄ! Lietuviai kalba kalba senesne už SANSKRITĄ!! O tai reiškia, kad LIETUVIŲ KALBA YRA EUROPOS KALBŲ MOTINA!! Dar daugiau – SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA YRA ATRASTI TREČIASIS IR KETVIRTASIS ŽEMĖS AŠIES FIZINIAI JUDĖJIMAI! Ar gali būti kilnesnė misija, už ARVYDO JUOZAIČIO NORĄ – LIETUVOJE ATSTATYTI TAI KĄ ESAME PRARADĘ PER NELEMTAS NUOLATINES RIETENAS?! ARVYDAI- MES SU TAVIMI!!!

 4. Kemblys:

  Hmm… keturi bokštai… du juodi ir du balti turėtų būti…Jei kalba, šeima ir teisingumas ne NACIONALINIAI, anot Juozaičio, tai trys juodi ,,bokštai” – nesupratau…

 5. Gintautas:

  Vietines reiksmes socialistai.

 6. Udrys:

  Ir patvoriniai jau prie gerb. Juozaičio trinasi…

 7. LosAngeles:

  sekmes kandidatui… kitos vertos kandidaturos, apart Juozaicio, paprasciausiai nera. bent jau siandien, is tu ka turime, jis vienintelis dar gali kazka ‘isjudinti’

 8. Gintaras Raulinaitis:

  Manyčiau, jog ir numerologija, kurią esu kruopščiai tyrinėjęs rodo Lietuvių kalbą esant Dievų Kalba. Raides numerologiškai paverčiant skaičiais, štai keletas akivaizdžių įrodymų pagal mano tyrinėjimus: Dievas: 4+9+5+22+1+19=60!! Žinia, 60 – tai 60 minučių, 60 sekundžių. / 60×6=360%, kuriuos turi apskritimas!! / Tiesa: 20+9+5+19+1=54.- numerologiškai – dvasinis nušvitimas.

 9. Tai yra beprasmiška. Politinės sistemos vienas žmogus nepakeis, nes tai yra neįmanoma. Politinė sistema jau yra sukurta ir sukurta taip, kad bet koks sąžiningesnis ar doresnis žmogus patenkantis į šią sistemą bus arba sunaikintas arba išmestas. Reikėjo tą sistemą keisti tada, kai ji tik buvo kuriama nepriklausomybės pradžioje, o dabar ją visiškai yra užvaldžiusi Landzbergių dinastija. Eik žmogeli nėjęs niekas nepasikeis.

 10. ŽEMAITIS:

  Kas yra Juozaitis? Ką jis atstovauja?

  Pirmiausa (jokių abejonių) tai vyresnių kartų, dažniausiai provincijos miestų inteligentijos kandidatas. Tai tie žmones, kurie nuoširdžiai (pabrėžiu – NUOŠIRDŽIAI) dalyvavo Sąjūdžio veikloje. Aukojosi už Lietuvos laisvę.
  Tačiau kartu tai naivoki idealistai, kurių didžiausia problema – pragmatinio mąstymo stygius. Jie vis dar gyvena 1990 m. dvasioje ir niekaip negali suvokti, kad aplinkos kontekstas, šaindienos iššūkiai keičiasi. Jie dvasingumą, Nepriklausomos Lietuvos idėją kelia aukščiau visko nesuvokdami tų mechanizmų, kaip reikia užtikrinti visuomenės gerbūvi ir tos pačios Lietuvos tolesnę egzistenciją.
  Štai čia ir yra didžiausias jų trūkumas – nesuvokimas Lietuvos ateities perspektyvomis ir gyvenimas utopinėse iliuzijose. Jie nesuvokia, kad pasaulis globalizuojasi. nesuvokia, kad “iškritus” iš globalizacijos verpeto Lietuvos laukia labai greita pražūtis. Nesuvokia, kad jaunoji karta (ir net tik jaunoji, bet ir vidutinio amžiaus žmones) gyvena visai kitoje vertybinėje aplinkoje. Jie yra mobilūs. Pajūtę Lietuvos visuomenės senamadišką konservatyvų mentalitetą skuba emigruoti. Kiek yra tokių jaunų žmonių, kuriems tiktų tokia aplinka? VIENETAI. Vienas ar du iš šimto! Na taip, gal dar galima pridėti tuos degradavusius, dažnai asocialius jaunuolius, kurių daugiausia provincijoje – tuomet bus šiek tiek daugiau.
  Tačiau IŠ ESMĖS VISIEMS JAUNIEMS, VEIKLIEMS, KŪRIBINGIEMS IŠ IŠSILAVINUSIEMS žmonėms toks Lietuvos visuomenės mentalitetas yra nepriimtinas. Būtent toks, kurį atspindi ir Juozaičio aplinka. Taip, jie niekada nebalsuos už Juozaitį. Jie balsą atiduos gal Nausėdai, o gal – Šimonytei. Nei jie nori tokios liberalios Lietuvos, kurią atstovauja šie kandidatai.
  Taigi, didžiulė vertybinė atskirtis tarp kartų, didžiulis nesusikalbėjimas ir nenoras rasti bedrą kalbą.
  Štai kodėl aš teigiu, kad dDIDŽIAUSI LIETUVOS GRIOVĖJAI YRA NACIONALISTAI IR KITI KONSERVATYVIŲ PAŽIŪRŲ ŽMONES. Pasiakrtosiu – tai visuomenės dalis, kuri atstovauja absoliučiai jaunimui nepriimtina mentaliteta. Nuo tokios visuomenės bėga, emigruoja jaunimas. Kažkas jį pakeis. Kas? Ogi jaunimas iš kitų, gerokai konservatyvesnių šalių…
  Tad jau turėjot suprasti – be jaunimo nebus ir Lietuvos. Tad jau turėjot suprasti, kad tokių politikų, kaip Nausėda, Šimonytė, Auštrevičius deklaruojamos idėjos yra gerokai prikmtinesnės jaunimui, o iš čia – ir Lietuvos išlikimui, nei tokių, kaip Juozaitis.
  Neįsigilinus – paradoksalu, bet įsigilinus tampa visiškai aišku.

  P.s., esu Lietuvos patriotas, man rūpi mano Tėvynės ateitis, tad niekuomet neremsiu nacionalizmą, socializmą bei konservatyvizmą atstovaujančių kandidatų.

  • ŽEMAITIS:

   Ps., Tik dar pridėsiu, kad visai teisus buvo Skalvis, kažkurios iš straipsnių komentaruose teigęs, kad gal iš tiesų Lietuvai nereikia prezidento. Tikrai geresnis variantas būtų parlamentinė demokratija su grynai simboliniu, Seime renkamu prezidentu.

  • Arūnas:

   tipiškas neoliberalų, kurių yra visokio amžiaus, manifestas. Tik keista, kad dar ne emigravo, kuo ir gąsdina, bet galbūt taiko į valdžią, kad galėtų pelningiau sau parduoti Lietuvą. Gal net neturintis tėvų, kad matosi “didžiulė vertybinė atskirtis tarp kartų, didžiulis nesusikalbėjimas ir nenoras rasti bedrą kalbą’, ar gal tėvai yra bendraminčiai, sugebėję viską “susikombinuoti”? Vienaip ar kitaip gaila žmogaus nestokojančio “pragmatinio mąstymo stygius”, nors matančio, bet nesuprantančio Lietuvos patriotų, kurie “dvasingumą, Nepriklausomos Lietuvos idėją kelia aukščiau visko”. Čia dar nieko, bet keisčiausia, kad žmogus, kuriam nesvarbus dvasingumas ir Nepriklausoma Lietuva, įsivaizduoja esąs Lietuvos patriotas, neremiantis kitų “-izmų”, išskyrus neoliberalizmą. Tai kuo lietuvišku didžiuojasi šis “pragmatikas”- krepšiniu, cepelinais ir šaltibarščiais… Tačiau Lietuvoje yra gražaus patriotinio jaunimo, kuriems rūpi Lietuvos išlikimas

  • Kerpyčius:

   Kodėl tamsta toks susireikšminęs ir kalbate visų jaunų, kūrybingų ir išsilavinusių žmonių vardu? Ar tik liberalai tokie gali būti?

  • Skaitytojas:

   Nors nupušusių vaikų yra, bet ne visi vaikai taip nupušę, kaip Jūs rašote. Be to, mados greitai keičiasi: jau dabar matyti požymių, kad liberazmas pasiekė mados viršūnę ir pradės ristis žemyn. Po kokių 20 metų Jūsų aprašytos liberastinės pažiūros atrodys juokingai senamadiškos. Taip ir įsivaizduoju vargšų diedukų mitingą ateityje, mojuojančių vaivorykštės vėliavėlėmis ir senatviškais balseliais šūkaujančių naftalininius XXI amžiaus antrojo dešimtmečio šūkius.

   • Pikc:

    Šiaip, liberastizmas ne kada nors bus, o JAU YRA senamadiškas: tiek internacionalizmas bei arši agresija tautinio patriotizmo atžvilgiu, tiek visokios “laisvės”, tiek iškrypimai, tiek apskritai visas “pasaulį seną išardysim!” JAU buvo – Rusijoje, XX a. pradžioje. Šitie “ura, dajoš homunizm!” liberastai iš esmės yra savo pirmtakų “ura, dajoš komunizm!” klonai.

   • Tvankstas:

    Tie hermafroditiniais falcetais klykaujantys diedukai bus su kelnėmis pažemintu klynu, kad nesimatytų pamperso išmatoms sulaikyti, nes išangės žiediniai raumenys nebelaikys. Teliks kasdienis savo šūdo kvapas, neleidžiantis net mitingėliuose garsiai kalbėti, kad tik nepramuštų išsituštinimas į pampersą.

  • Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

   Tamsta esate ”žemaitis”. Žemaitis kaip ir Bumbliauskas. Ir darot sarmatą savo iškreipta ideologija. Net keista skaityti…nacionalizmą, socializmą bei konservatizmą nerems ”žemaitis”. Lieka liberalizmas, o tas krutėjimas – dabartinės civilizacijos duobkasys. It netingėk gi tiek prirašyti….

 11. Romas:

  Trumpa ir aiški kalba, nieko nereikalingo, dalykiško žmogaus bruožas. Nerandu prie ko galima būtų prikibti. Neįsivaizduoju kuris dar, iš kitų kandidatų, galėtų pasipriešinti dabartiniai (oficialiai) ES neoliberalizmo ir euro – federacijos kūrimo politikai. O juk tai reikštų Lietuvos išnykimą…

  Neoliberalizmo, kaip ir komunizmo idėjos (fiziniame) plane yra – klaida. VIENYBĖ kategorija dvasinė. Jos reikia siekti, išsaugant visas fizines formas ir unikalius skirtumus, kaip didžiausią vertybę. Tautos, valstybės turi išlikti…
  A. Juozaitis tai supranta, kiti kandidatai – ne. Todėl balsuosiu už jį.

 12. Gintaras Raulinaitis:

  Ai, Žemaiti, Žemaiti, ir kaip TU mane gi nuliūdinai. Nagi pagalvoki ir pats atidžiau: Argi kuris bent kiek labiau susipratęs Lietuvis išdrįstų pavartoti tokią agresyvią retoriką – kaip kad čia – visai nesusimastęs leptelėjai: NACIONALISTAI… Nu, tikrai susimildamas daugiau gi taip n i e k a d a nepasielki lengvabūdiškai. Ir supraski, čia http://www.alkas.lt – susirenka pati inteligentiškiausioji visuomenės dalis ir save ir kitus gerbiantys Lietuviai, kurie pasistengia bendrauti neužgaudami žmogiškų ir tautiškų jausmų!!

 13. tiek:

  gaila,bet nieko apie esmę: kur priemonės(bent jau kažkokios nuostatos kovai su skurdu – pagrindiniu emigracijos faktorium,pagrindiniu faktorium Lietuvos sparčiam nunykimui?) skurdui ,atskirčiai mažint? Kur bent kiek teisingesnė mokesčių politika numatant civilizuotą turtingųjų apmokestinimą….

 14. E.:

  Eligijus Duonys-Dzežulskis, buvęs Kauno tarybos narys, skandalingai pagarsėjęs aferomis, uolus liberalas kurį laiką, su Steponavičium ir Zuoku lakstė, pats krikdemų partiją kūrė ir jai vadovavo (Kaune), nieko niekur nelaimėdamas, paskui prie Puteikio prisiplakė, prieš rinkimus Purteikis plius Kaunas padaliniui pirmininkavo, dabar jau prie Juozaičio prisiderino. Įdomu, kiek tokių perėjūnų apspis Juozaitį, kuris gerokai atšokęs daug metų nuo LT buvo ir kontekste nelabai susigaudo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: