Aleksoto bendruomenė paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį (0)

Žygiuoja šaulių būrys | Z. Tamakausko nuotr.

Žygiuoja šaulių būrys | Z. Tamakausko nuotr.

Rugsėjo 16 dieną, Aleksoto bendruomenė ir seniūnija, VDU Botanikos sode surengė didelę šventę, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Rengiant šventę aktyviai dalyvavo  ir Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo 2-os rinktinės 212 kuopos šauliai, vadovaujami kuopos vado Zenono Šalnos.

Į šventę susirinko daugybė žmonių – ne tik aleksotiškiai, bet ir iš kitų miesto vietų. Atvyko svečiai net iš Čekijos respublikos. Įvairių kolektyvų šventinį pasirodymą scenoje gražiai vedė savo malonaus balso tarsena buvęs Kauno radijo diktorius Vilius Kaminskas. Susirinkusių nuotaiką kėlė Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, koncertavo Aleksoto bendruomenės liaudiškos muzikos ansamblis „Svirbė“, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos ir Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos jaunieji atlikėjai,  kiti kolektyvai ir žinomi dainininkai. Daug plojimų susilaukė atžygiavusi darnia rikiuote šaulių kuopa su savo vėliava ir ginkluote. Nuaidėjo šaulių grupės iššautos trys Garbės salvės.

Šventės dalyviai | Z. Tamakausko nuotr.

Šventės dalyviai | Z. Tamakausko nuotr.

Šauliams šiame renginyje darbo nepristigo: vieni tvarkė transporto eismą, kiti statė ekspozicines palapines, kiti ruošė parodomuosius ginklus. Šaulių kulinarai dvejuose katiluose maišė grikių košę, skirtą šventės dalyvius pavaišinti. Šauliškos košės skonis visiems labai patiko – norinčių ja pasivaišinti nusidriekė didžiulė eilė.

Šventėje buvo ir tokių pramogų | Z. Tamakausko nuotr.

Šventėje buvo ir tokių pramogų | Z. Tamakausko nuotr.

Šventė baigėsi įspūdinga šviesos ir garso projekcija.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: