Seimas svarstys siūlymą padidinti Seimo Pirmininko pavaduotojų skaičių (0)

Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimas svarstys siūlymą nuo 5 iki 6 padidinti Seimo Pirmininko pavaduotojų skaičių. Tai numatantį Statuto 24 straipsnio pataisų projektą pristatė Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas, Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis: „Kalbant apie Seimo darbo stabilumą, apie Vyriausybės palaikymą, mūsų sprendimas pakviesti aktyviau įsijungti į Seimo valdymą dvi frakcijas, buvo labai logiškas. Viena frakcija pasirinko deleguoti savo atstovą į valdybą, tai tas sprendimas ir siūlomas.“

Projektui „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo statuto 24 straipsnio pakeitimo“ Nr. XIIIP-2527 po pateikimo pritarė 63, prieš balsavo 44, susilaikė 6 Seimo nariai.

Seimui pristatytas ir kitas Statuto pataisų projektas Nr. XIIIP-2525, kuriuo siūloma didinti opozicijos teises. Numatoma, kad savaitės posėdžių darbotvarkės projekte ne mažiau kaip 1/10 darbotvarkės klausimų sudarytų patvirtintoje sesijos darbų programoje nurodyti Seimo opozicijos frakcijų teikiami teisės aktų projektai. Dienos posėdžių darbotvarkės projekte ne mažiau kaip 1/10 darbotvarkės klausimų sudarytų patvirtintoje sesijos darbų programoje nurodyti Seimo opozicijos frakcijų teikiami teisės aktų projektai.

„Per tas darbotvarkes, kurios yra numatytos dabartiniame Statute, kas trečią ketvirtadienį popietinis posėdis skiriamas opozicinių frakcijų projektams pateikti, tokių posėdžių bus trys, daugiausiai keturi. Opozicinės frakcijos, kurios yra pateikusios apie 23 proc. šios sesijos darbų programos klausimų, niekaip nespėja per tuos, tarkime, keturis posėdžius pateikti savo projektų“, – pristatydamas teikiamus siūlymus sakė Liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Taip pat siūloma, kad Seimo Pirmininko pavaduotojais būtų ne mažiau kaip du opozicijos atstovai (šiuo metu Seimo Pirmininko pavaduotoju yra vienas opozicijos atstovas).

Teikiamoms pataisoms po pateikimo pritarė 55, prieš balsavo 21, susilaikė 33 Seimo nariai.

Pagrindiniu šių klausimų svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas, projektus plenariniame posėdyje numatoma svarstyti lapkričio 6 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: