Lietuviškas medus pradedamas eksportuoti į Japoniją (3)

Lietuviškas medus pradedamas eksportuoti į Japoniją | lrv.lt nuotr.

Lietuviškas medus pradedamas eksportuoti į Japoniją | lrv.lt nuotr.

Jau šių metų pabaigoje bendrovė „Lietuviškas medus“ išsiųs pirmąją 10 tonų medaus siuntą į Japoniją.

Rugsėjo pradžioje ši bendrovė pasirašė bendradarbiavimo memorandumą dėl lietuviško medaus tiekimo su Japonijos bendrove „Akitaya Honten“ (bitininkystės gaminių platintoja Japonijoje).

Lietuvos bendrovė turi galimybių eksportuoti iki 300 tonų medaus ir tikisi, kad ateityje prekybos su Japonija apimtys didės.

Lietuva turi leidimus į Japoniją eksportuoti pieno produktus, žuvį, kiaušinius, paukštieną, jautieną, tačiau medus iš Lietuvos tekančios saulės šalį pasieks pirmą sykį.

Iki šiol daugiausia medaus buvo eksportuojama į Latviją, Lenkiją, Estiją, Olandiją, Prancūziją – pirmąjį šių metų pusmetį išvežta 275 tonos medaus. 2017 metais iš Lietuvos eksportuota 973 tonos medaus, daugiausia į Estiją (233 t.), Vokietiją (207 t), Lenkiją (142 t.), Prancūziją (120 t). Kasmet Lietuvoje prisukama apie 4 tūkst. t medaus.

Europos Komisijos duomenimis, pernai iš ES į Japoniją eksportuojamo medaus vidutinė kaina buvo 5,5 Eur už kilogramą.

Statistikos departamento duomenimis, šių metų sausį – liepą, visas Lietuvos eksportas į Japoniją siekė 180,4 mln. Eur, importas – 25,7 mln. Eur. Per visus 2017 m. eksportas ir importas buvo atitinkamai 118,4 mln. Eur ir 38,5 mln. Eur.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Dideles perspektyvos eksportuoti i tokia sali kaip Japonija. Lietuviskas medus yra tikrai kokybiskas. Mes juk megstame Japonu virtuve, ypatingai sushi, tad kodel mainais nepasiulius medaus – sveiko ir naturalaus produkto.

  2. Žemyna:

    O Termofišeris (ar kt.pavadinimo biotechnologijų įmonė)„ eksportuoja” savo gamybos padalinį Molėtų link – šiandien per ŽR „Kompleksinius pietus” prof. V. Bumelis pasakojo. Labai turininga laida buvo.

  3. Medus yra tikras geris, ir eksportuojamas i daugeli saliu. Ne isimtis ir Japonija, juk mes taip pat imame is kitu kulturu tai, kas mums atrodo naudinga, sveika ar tiesiog skanu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: