Šeimų romuva kviečia į šeimos apeigas (0)

Šeimų romuva | R. Bačytės nuotr.

Šeimų romuva | R. Bačytės nuotr.

Rugsėjo 23 dieną, sekmadienį, 15 val. Kovos menų klube „Dojo“ (Architektų g. 11, įėjimas į rūsį kairėje pro parduotuvę „Čia“) Šeimų romuva kviečia susiburti šeimas su vaikais į Lygiadienio šventę ir pirmąjį „Vaikų kūlgrindėlės“ užsiėmimą. Renginio metu bus kviečiama paaukoti dievams, išmokti kalendorinių dainų, pasivaišinti suneštinėmis vaišėmis.

Vaikų ir šeimos apeigos

Šeimų romuvos rengiamoje rudens lygiadienio šventėje apeigos bus pritaikytos vaikams, padedant jiems susipažinti su kalendorinėmis šventėmis ir jų tradicijomis.

„Šeimų romuva tiki, kad labai svarbu mažylius supažindinti su baltų mitologija ir apeigų tradicijomis, kurias mums paliko protėviai. Šeimai skirtose apeigose vaikams leidžiama elgtis vaikiškai, o kartu pamažu aiškinama, kaip ir kodėl reikia gerbti ugnį, kokie yra dievai, kas yra protėviai, kam reikalingos apeigos ir liaudies dainos. Vaikai, kartu su tėvais dalyvaudami tokiose apeigose ir šventėse, mokosi saugiai ir pagarbiai elgtis su ugnimi, susipažįsta su protėvių tradicijomis, dalyvauja metų rato virsmuose,“ – sakė Šeimų romuvos vaidilė Miglė Valaitienė.

Vaikams ir šeimai skirtos apeigos jau buvo atliekamos kituose Šeimų romuvos renginiuose – praėjusiais metais surengtame pamokėlių cikle „Pasaulio medis“, darželių grupėse, šeimų privačiose šventėse.

„Vaikų kūlgrindėlės“ užsiėmimai

„Vaikų kūlgrindėlės“ užsiėmimų ciklai – tai vaikiškų kalendorinių dainų pamokos, kuriose taip pat bus supažindinama su laikotarpio mitologija ir papročiais. Įžanginio užsiėmimo metu bus galima išmokti rudens Lygiadieniui skirtų dainų, įvairių žaidimų ir ratelių. Vaikai bus supažindinami su rudens lygiadienio papročiais, svarba baltiškoje metų rato sampratoje.

Šeimų romuva | R. Bačytės nuotr.

Šeimų romuva | R. Bačytės nuotr.

„Vaikų kūlgrindėlės“ užsiėmimų idėja jau senokai brendo mano ir kitos apeigų folkloro grupės „Kūlgrinda“ narės Gailės Vanagienės mintyse. Neretai „Kūlgrindos“ repeticijos būna pilnos vaikiško klegesio, nes grupės nariai atsiveda savo vaikus. Norėjosi, kad jie ne tik žaistų aplinkui ir keltų triukšmą, bet ir patys pradėtų dainuoti, tačiau „Kūlgrindos“ atliekamos dainos dažnai vaikams per daug sudėtingos. Dėl to sumanėme pradėti kviesti šeimas su vaikais į „Vaikų kūlgrindėlės“ užsiėmimus, kur apeiginių kalendorinių giesmių vaikai išmoktų iš vaikų folkloro repertuaro. Atėjus krikščionybei, daug apeiginių dainų ar ritualų išliko būtent kaip vaikų žaidimai ar dainos, todėl visai paprasta šiuos apeiginius veiksmus gaivinti vaikų būryje,“ – sakė Šeimų romuvos vaidilė Miglė Valaitienė.

Šeimų romuva | R. Bačytės nuotr.

Šeimų romuva | R. Bačytės nuotr.

Visus metus „Vaikų kūlgrindėlės“ užsiėmimai kvies į užsiėmimų ciklus, pritaikytus kiekvienam metų laikui, atitinkančius kalendorinių švenčių metą. Užsiėmimuose bus supažindinama su rudens, žiemos, pavasario ir vasaros laikotarpių dainomis, o kiekvieną didžiąją metų šventę lydės šeimų apeigos, kuriose bus giedamos išmoktos giesmės ir dainos.

Norintys dalyvauti užsiėmimuose turi registruotis el. paštu:  valaiciusvirnas@gmail.com

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Šventės, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: