Anykščiuose nuaidėjo tradicinė bardų šventė – „Purpurinis vakaras“ (video) (0)

„Purpurinis vakaras" | Anykščių sav. nuotr.

„Purpurinis vakaras” | Anykščių sav. nuotr.

Rugpjūčio 16-18 dienomis Anykščiuose vyko tradicinė bardų šventė, mandrai vadinama nacionaliniu bardų festivaliu – „Purpurinis vakaras“. Šios bardų šventės šerdimi tapo du didieji koncertai Dainuvos slėnyje, vykę penktadienio ir šeštadienio vakarais.

Šventės dalyvius pakerėjo Tbilisio operos ir baleto teatro solistai. Įspūdingą jų pasirodymą ir lietuvių kalba atliktą populiarią gruzinų dainą „Suliko“ žiūrovai palydėjo susižavėjimo šūksniais.

„Mes esame jūsų draugai ir visada jais būsime“, – nulipę nuo bardų muzikos šventės „Purpurinis vakaras“ scenos Anykščių Dainuvos slėnyje, kalbėjo šventės dalyviai iš Gruzijos.

Antroji šventės diena, o ypač vakaras buvo žavingai margas, tarsi šviesų dailininko Arvydo Buinausko apšviestos slėnio pušys. Penktadienį Anykščiuose pradėjo Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta tapytojos Vijos Tarabildienės akvarelės darbų paroda „Atmintis“. Anykščių meno inkubatoriuje-menų studijoje paroda vyks iki rugsėjo 5 dienos. Menininkės darbuose gausu baltiškosios kultūros ženklų, istorinių Lietuvos valstybės pėdsakų, atsiskleidžia nauji, individualiai suvokiamo pasaulio kontūrai.

Nepaprasto susidomėjimo Anykščių bibliotekoje sulaukė susitikimas su poete Dalia Saukaityte. Savo poezijos rinktinę prisistačiusi, retai viešumoje pasirodanti ir dar rečiau kalbanti poetė pasakojo savo eilėraščių atsiradimo istorijas, prisiminė sudėtingą savo jaunystės dienų laikmetį, pati deklamavo savo eiles. „Niekam nelinkiu tokių krizių, nei sau, nei šaliai“, – sakė poetė, paklausta, kokios krizės reiktų, kad ji ir vėl pradėtų rašyti eiles.

Nuo šeštos vakaro prasidėjęs penktadienio koncertas Dainuvos slėnyje sulaukė daugybės klausytojų. Iki pat sutemų prie kasų būriavosi eilės, norinčiųjų patekti į koncertą, kurį vedė aktorius Andrius Bialobžeskis.

Koncerte savo kurtas dainas dainavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Algirdo Latėno bei Vido Bareikio studentai. Į šventę atvykę svečiai iš Gruzijos, Tbilisio valstybinio operos ir baleto teatro solistai Vano Galuašvili, Sulkhan Gvelesiani, Tamaz Saginadze bei Goša Datusani uždainavo lietuvių kalba.

Vakaro koncertui žavesio bei jaukumo suteikė septynerius metus gyvuojantis duetas „Kamanių šilelis“. Jo atlikėjai šventės dalyviams linkėjo vidinės laisvės, o „Purpuriniam vakarui“ – nebijoti eksperimentų, žengti pirmyn ir atkreipti dėmesį, kad jauni žmonės šiandien domisi ne tik tekstais, bet ir juos išreiškiančia muzika.

Linksmumu susirinkusius apstulbino grupė „Kūjeliai“. Žiūrovai šėlo kartu ir drauge garsiai skandavo žaismingosios dainos „Kontrolierė“ žodžius.

Renginio vedėjas A. Bialobžeskis teigė: „Sveiku protu sunku patikėti, kad grupė „Arbata“ nuo 2001 metų švyti muzikinėje padangėje ir nėra dalyvavusi šioje šventėje“. Pirmą kartą „Purpurinio vakaro“ scenoje pasirodęs kolektyvas pakerėjo prasmingais dainų žodžiais ir sukurta savita šventiška nuotaika.

Klausantis aktoriaus, režisieriaus, dainų autoriaus Andriaus Kaniavos ir jo grupės buvo sunku ramiai išlikti vietoje ir nejudėti muzikos ritmu. Penktadienio koncertą ant kojų visiškai pakėlė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Antrąją „Purpurinio vakaro“ dieną baigė aktorė Jūratė Onaitytė, Anykščių koplyčioje – anykštėnų kūrybos centre skaičiusi Antano Maceinos-Jasmanto eilės. Jos balsas, rodės, beldėsi į žmogaus sielos gelmes.

Šventės trečią dieną vyko susitikimas su buvusiu Lietuvos Aukščiausiosios tarybos pirmininku, pirmuoju atkurtos Lietuvos valstybės vadovu, prof. Vytautu Landsbergiu. Susitikimui vadovavo žinomas televizijos laidų vedėjas Haroldas Mackevičius. Ta proga vyko ir filmo „Grąžinti nepriklausomybę” peržiūra bei šventės pabaigos koncertas ir Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirta teatralizuota Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncertinė programa „Broliai“.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: