Vareno Bufeto dviejų sąrašų taisyklė – kaip greičiau pasiekti sėkmės ir išlaikyti koncentraciją? (0)

Varenas Bufetas (Warren Buffett) yra atsargus, bet labai įžvalgus investuotojas | wikimedia.org nuotr.

Varenas Bufetas (Warren Buffett) yra atsargus, bet labai įžvalgus investuotojas | wikimedia.org nuotr.

Varenas Bufetas (Warren Buffett) yra vienas iš turtingiausių pasaulio žmonių ir sėkmingiausias visų laikų investuotojas. Savo tikslų jis siekia nuo ankstyvos vaikystės. Per tą laiką daugybė jo bendražygių metė darbus, išėjo į pensiją ar tiesiog pasidavė kelyje į sėkmę. Kaip Bufetui pavyksta išlaikyti koncentraciją ir motyvaciją? Pasirodo, jis naudojasi labai paprasta dviejų sąrašų taisykle, kurią sukūrė pats.

Maikas Flintas (Mike Flint) 10 metų dirbo Vareno Bufeto (Warren Buffett) asmeninio lėktuvo pilotu. Jam dažnai tekdavo kalbėtis su sėkmingiausiu visų laikų investuotoju ir kartais pavykdavo gauti naudingų patarimų. Kartą Flintas užsiminė, kad jam sunku susidėlioti savo karjeros prioritetus, jis nežino, kuria kryptimi turėtų judėti. Bufetas iš karto turėjo patarimą – tereikia atlikti 3 žingsnius:

  • Užsirašyti 25 karjeros tikslus. Būtinai 25 – tie, kurie tiek daug nesugalvoja, bus priversti pamąstyti. O tie, kurie jų turi daugiau, turės išsirinkti svarbiausius. Beje, šį žingsnį galima ir apriboti – 25 tikslai savaitei ar mėnesiui.
  • Tada Bufetas paprašė apibraukti 5 svarbiausius tikslus.
  • Atskirti apibrauktus ir neapibrauktus tikslus į „Sąrašą A“ ir „Sąrašą B“.

Flintas tuomet patvirtino, kad savo A sąrašo tikslus norėtų įgyvendinti greičiau. Bufetui paklausė, jis pasiaiškino, kad jie yra svarbesni, o likusius 20 jis įgyvendins pakeliui, kai tik ras laiko tarp kitų darbų. Bufetas tik pakraipė galvą – „Ne, Maikai, viskas, ko neapibraukei tapo „Vengti bet kokiu atveju“ sąrašu. Kad ir kas nutiktų, tie tikslai neturi susilaukti dėmesio, kol neįgyvendinsi pirmų 5“.

Bufetas tiki minimalizmu. Jis gyvena nedideliame name, važinėja senu automobiliu, retai perka brangius daiktus. Viskas, ką mes turime, mus slegia ir reikalauja dėmesio. Atsikratyti daiktais, kuriais nesinaudojame, yra lengva, tačiau atsikratyti to, ko labai norime – sunku, bet kartais būtina.

Turėdami 25 tikslus net išskyrę prioritetus mes negalėsime tinkamai susikaupti. Tuomet Flintas sakė, kad turėdamas laiko tarp svarbiausių tikslų vykdymo jis atliktų kitus iš „Sąrašo B“. Tačiau Bufeto nuomone, turėdamas laiko jis turėtų dar labiau dirbti ir stengtis dėl pagrindinių tikslų. Tokia dviejų sąrašų strategija iš tikrųjų yra paremta žmogaus gebėjimu susikoncentruoti ir planuoti ateitį. Tai – tarsi žemėlapis, kuriame pažymėti svarbiausi taškai. Jei eidami link jų nuklysite link kitų, ne tokių svarbių vietų, kelionė bus ilgesnė.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: