Ariogaloje vyks 28-asis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovotojų sąskrydis (0)

Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovotojų sąskrydis | J. Česnavičiaus nuotr.

Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovotojų sąskrydis | J. Česnavičiaus nuotr.

Kaip ir kasmet, pirmąjį rugpjūčio šeštadienį, rugpjūčio 4 d., Ariogalos Dubysos slėnyje vyks 28-asis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“.

Maironio apdainuotas Dubysos slėnis, tūkstančiai likimo bičiulių, tremtinių dainos ir prisiminimai, – atrodo, kad metai sustoja ir grįžtame į sunkius, bet tokius brangius jaunystės metus…  Ariogalos sąskrydis turi nostalgišką trauką ne tik Sibiro vargus patyrusiems, bet ir visiems, Lietuvą mylintiems žmonėms. Dažniausiai sakome – susitiksime Ariogaloje, ir visi žino, kad tai ne tik vieta, bet ir neoficialus renginio pavadinimas, o kartu ir jo dvasia.

Tradicinis, jau 28-asis sąskrydis, lauks svečių iš visos Lietuvos. Kaip sakė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas dr. Gvidas Rutkauskas: „Sąskrydis „Su Lietuva širdy”, tai ne tik geriausia proga sutikti likimo brolius ir seseris, bet ir išgirsti gyvąsias istorijos pamokas iš jos liudininkų, tad į šventę kviečiame ne tik ištvėrusius Sibiro baisumus, bet ir visus, Lietuvą mylinčius žmones.“

LPKTS 2018 08 04 Rugpjūčio 4 d. kviečia sąskrydis Su Lietuva širdy kvietimas10 val. įspūdinga eisena pajudės nuo Ariogalos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios į Dubysos slėnį, kuriame 11 val.  Šv. Mišias aukos arkivyskupas metropolitas   Lionginas Virbalas. Mišiose giedos neeilinis atlikėjas – Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis. Baigiantis mišioms bėgikai atneš sąskrydžio ugnį, ankstų rytą įžiebtą Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje nuo amžinosios ugnies.  Norinčius  dalyvauti ugnies nešime kviečiame registruotis telefonu 8 614 85 117.

12 val. šventės atidarymas. Valstybės vadovų sveikinimai, LPKTS pirmininko G. Rutkausko žodis ir rezoliucijų aktualiomis temomis priėmimas („Dėl paminklo Laisvės kovoms įamžinti Lukiškių aikštėje‟ ir „Dėl draudimo projekto „Misija Sibiras‟ dalyviams vykti į Rusiją‟), o giesmių valandoje – jungtinio tremtinių  choro, kuriame daugiau nei 1000 atlikėjų, koncertas.  Šventinėje  popietėje išgirsime Vytauto Šiškausko dainas, netradicinę  kapeliją „Dainoriai“,  ansamblį „Tėviškės balsai‟ iš Punsko, „Raseinių balsų‟ atlikėją Emiliją. „Misijos Sibiras“ grupės dalyviai, nors ir negalėjo vykti į patį Sibirą,  ne tik  sveikins sąskrydžio dalyvius, bet ir pakvies pokalbiui specialioje palapinėje.

Sąskrydis vyks keturiose erdvėse: stadione ir dar trijose – už stadiono ribų. Diskusijų palapinėje nuo 12.15 val. kvies paroda, knygų pristatymai,  filmų peržiūros, diskusijos, paskaitos.  Partizanų bunkeryje nuo 13 val. vyks partizanų gyvenimo rekonstrukcijos ir pokalbiai apie partizanų kovas, aprangą, spaudą bei ginkluotės demonstravimas. O sporto aikštėje norinčių pasivaržyti lauks įvairios rungtys, tad veiklos ras ir jaunas, ir vyresnis svečias.

Sąskrydis baigsis 17 val. 

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: