Lietuva penktą kartą priims nukentėjusius vaikus iš Rytų Ukrainos (1)

smm.lt nuotr.

smm.lt nuotr.

Švietimo ir mokslo ministerija šiemet organizuos 15 mokinių ir jų lydinčio mokytojo priėmimą iš Rytų Ukrainos. Lietuvoje vaikai bus apgyvendinti ir mokysis nuo mokslo metų pradžios iki kitų metų liepos vidurio. Vyriausybė šiai programai skyrė 48 200 eurų.

Lėšos yra numatomos vaikų kelionės išlaidoms, mokymui, apgyvendinimui, maitinimui, sveikatos draudimui, komunalinėms paslaugoms ir kitoms išlaidoms pirmiesiems keturiems gyvenimo mėnesiams Lietuvoje padengti. Vaikai bus apgyvendinti ir mokysis Vilniaus lietuvių namuose.

„Iš Rytų Ukrainos atvykstantys vaikai dažniausiai — ne tik netekę galimybės mokytis, bet ir negalintys saugiai gyventi savo šalyje. Dėl vykstančių konfliktų dauguma mokyklų Rytų Ukrainoje yra sugriautos arba uždarytos. Priimdami šiuos vaikus rodome stiprų ryšį ir solidarumą su Ukraina“, — sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Nuo karo nukentėję vaikai iš Luhansko ir Donecko sričių Lietuvoje priimami nuo 2014 m. pagal Vyriausybės nutarimą dėl lėšų skyrimo ir humanitarinės pagalbos suteikimo Ukrainai

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: