URM apgailestauja dėl Rusijos Federacijos ambasados pareiškimo (4)

„Misija Sibiras“ | archyvinė nuotr.

„Misija Sibiras“ | archyvinė nuotr.

Užsienio reikalų ministerija apgailestauja dėl Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje pareiškimo, kuriuo užkertamas kelias 17-ajai jaunimo ekspedicijos „Misija Sibiras“ kelionei į lietuvių tremtinių palaidojimo vietas Rusijoje, turėjusiai vykti liepos 17 – rugpjūčio 1 dienomis.  
 
Rusijos Federacijos ambasados reiškiamas motyvas – Lietuvos pusėje tariamai kuriamos dirbtinės kliūtys sovietinių kapų ir monumentų tvarkymui.
 
Birželio 27 dieną buvo patvirtinta nauja užsienio valstybėms reikšmingo nekilnojamo kultūros paveldo, esančio Lietuvos Respublikoje, tvarkymo taisyklių redakcija. Ji numato detaliai reglamentuotą, tačiau skaidrų, saugų, efektyvų ir teisėtą kelią užsienio valstybėms tvarkyti kapus, laikantis Lietuvos įstatymų. Visgi Rusijos federacijos ambasada nutarė imtis nepagrįstų ir neproporcingų veiksmų visuomeninės iniciatyvos „Misija Sibiras“ atžvilgiu.
 
Ministerijos nuomone, šis demaršas yra ne kas kita kaip bandymas daryti spaudimą Lietuvos vidaus sprendimų priėmimo procesui bei priversti sudaryti tarpvyriausybinę sutartį, neatitinkančią Lietuvos nacionalinių interesų.
 
Rusijos Federacijos ambasados organizuojamos sovietinių kapų tvarkybos gretinimas su tremtinių palaidojimo vietų tvarkymu, vykdomu visuomeninės iniciatyvos pagrindu, yra nepagrįstas. Misijos Sibiras veikla yra ne politinė, – tai grynai pilietinė, humanistinė, visuomeninė iniciatyva, kurios tikslas – pagerbti sovietinių represijų, trėmimų aukas, išsaugoti jų palaidojimo vietas.
 
Tikimės, kad Rusijos Federacija atsisakys tendencingo ir niekuo nepagrįsto „Misijos Sibiras“ veiklos vertinimo, nekurs dirbtinių kliūčių bei neieškos preteksto šios jaunimo iniciatyvos stabdymui.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Algimantas:

  Tai kodel Lietuvos valdza slepia bolsevkinius nuskaltelius ir represiju vykdytojus ? Ar tai nerodo, kad Lietuvos visos valdzios tese ir tesia sovietine politika , bendradarbiauja su Maskva ir naikina lieuviu tauta .

 2. antanas:

  Lietuva privalėtų išsiųsti provokatorių ambasadorių Udalcovą.

 3. DELFYJE - SONGAILA !:

  Ji straipsnis grąžino prie ekrano ir miegoti susirengusius!
  Drąsiai, garbingai, atvirai, pilietiškai! – Nulenkė galvą prieš nuopelnus, bet ir karčią tiesą išsakė.
  Seniai tokį žodį esame girdėję.
  Lėkime palaikyti!

 4. Pilietis:

  Ant kiek gi reikia prisidirbti mūsų valdžiai, kad Rusija uždraustų “Misiją Sibiras”, kurią toji visada palaikydavo?! Linkevičius Lietuvai nepaaiškina, todėl verta apie tai paskaityti tikras priežastis portale Rusijos ambasados Lietuvoje.: //lithuania.mid.ru/ru_RU/-/zaavlenie-posol-stva-rossii-v-lit-1?redirect=https%3A//lithuania.mid.ru/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: