J. Vaiškūnas. Kodėl Lietuvos vadovai nesveikina Tautos su valstybine Rasos (Joninių) švente? (video) (11)

Latvijos prezidento Raimondo Vėjonio sveikinimas | Facebook.com nuotr.

Latvijos prezidento Raimondo Vėjonio sveikinimas | Facebook.com nuotr.

Smagiai atšventęs valstybinę Rasos (Joninių) šventę Verkiuose – pasigedau savo valstybės Prezidentės viešo sveikinimo džiaugsmingai švenčiančiai Tautai. Neišgirdęs sveikinimo žodžių nei per radiją, nei per TV, apsilankiau Lietuvos Respublikos Prezidentės internetinėje svetainėje lrp.lt, tikėdamasis čia atrasti įkvepiantį Lietuvos vadovės sveikinimą. Tai ką pamačiau ten birželio 24 d. pribloškė:

„Šalies vadovė pasveikino Maltos ordiną šv. Jono Krikštytojo iškilmių proga“.

Negalėjau patikėti savais veizolais – Prezidentė Rasos šventės proga visos Tautos vardu pasveikino kryžiuočius: „…Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių [vadinasi ir mano – J.V]  vardu pasveikino Maltos ordino Didijį Magistrą Fra’ Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto [kaip čia neprisiminsi 70 000 piliečių parašais pageidauto latviškojo asmenvardžių rašybos varianto… – J.V.] šv. Jono Krikštytojo iškilmių proga ir visiems ordino nariams palinkėjo sveikatos, visokeriopos sėkmės ir tarpusavio supratimo kilniame darbe…:

Lietuvos-prezidente-pasveikino-maltos-ordina-alkas-lt-nuotr

Alkas.lt nuotr.

Kryžiuočių Maltos ordino Didysis Magistras Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto | Wikipedia.org nuotr.

Kryžiuočių Maltos ordino Didysis Magistras Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto | Wikipedia.org nuotr.

Tai gal gi savo Tautą valstybinės šventės proga Prezidentė pasveikino šventės išvakarėse – birželio 23 d.? Gal nepastebėjau? Pasirodo sveikino, bet ne savo Tautą, o Liuksemburgo Didįjį Hercogą Henrį ir  karališkąją šeimą  bei „Liuksemburgo žmones“ Liuksemburgą nacionalinės šventės proga... Tad tiek tų žinių.

Negalėdamas atsigauti po patirto sukrėtimo kompiuterio klavišais nėriau į Latvijos prezidento svetainę – o ką daro mūsų braliukų latvių valdžia? Ir štai:

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un Ivetas Vējones kundzes apsveikums Līgo svētkos

Lai Jāņu zāļu smarža, līgo dziesmas un Jāņu nakts ugunskuru siltums dod spēku un vieno mūs! Lai sirsnīga kopā būšana un tradīcijām bagāta līgošana! Priecīgus svētkus!“

Lietuviškai: „Valstybės prezidento Raimondo Vėjuonio ir ponios Ivetos Vėjuonės sveikinimas Lyguo šventės proga. Lai Jonionių žolių kvapas, lyguo giesmės ir Joninių nakties ugnių šiluma suteikia mums galių ir vienija mus! Težydi tradicijomis turtingos Lyguo ir buvimas kartu. Džiaugsmingų švenčių!“

latvijos-prezidento-sveikinimas-rasos-sventes-proga-alkas-lt-nuotr

Alkas.lt nuotr.

Visai sugedusią nuotaiką kiek netikėtai praskaidrino Dalios Grybauskaitės Veidaknygės įrašas su nuotaikingu jos videoportretu, kuriame ji smagiai švenčiantiems Jonines linki nesušalti…

Vadinasi, Prezidentė žino šią šventę, o gal net ir pati ją kažkur švenčia? Tad kodėl valstybės vadovė, šios valstybinės šventės proga, užuot oficialiai pasveikinusi Tautą – sveikina amžiais prigimtinius tautų papročius naikinusius kryžiuočių palikuonis?

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. lukas:

  Daukanto a. klerkai tiesiog Rasos šventės nešvenčia, o tuo metu laksto po užsienius…

 2. Šiuo atveju Grybauskaitė ir kita Lietuvos valdžia nesveikindama Tautos elgėsi lenkiškai, o ne latviškai. Juk Lenkijoje Joninės nėra valstybinė šventė. Taigi nesveikinant Tautos, Lietuva liko ištikima Skvernelio pavyzdinių santykių su Lenkija deklaravimui… Be abejonės ne Tautos, o nurodytų Europos asmenų sveikinimai Joninių proga, rodo ir tai, kad savo tolimesnę karjerinę perspektyvą Grybauskaitė mato ne Lietuvoje. Apskritai jau yra koks geras pusmetis ar net metai, kai buvo galima įžvelgti Grybauskaitės veiksmuose prasidėjusį nepaisymą Lietuvos, tiesiog palaipsnį užsienio politikos perleidimą Skverneliui.

  • Žemyna:

   Tai rengimosi pereiti į ES institucijas ženklai. Pritilo bet kokia tema, prieštaraujančia tautų mišrainei, ar kokiam kitam kryžminimuisi, poravimuisi ir pan. Gal ten principingų ir su stuburais neįsileidžia?
   Bėda ta, kad neišsiugdėme stiprybės po patupėjimo ant aukščiausios medžio šakos nusileisti ant žemesnės. Vis dar ir dar aukščiau traukia. Tai negi dabar imsis kokią įmonėlę steigti.
   Sunku nulipti nuo scenos, norisi ir toliau maudytis aplodismentuose…

 3. nagi nagi:

  Maltos ordinas ne teutonų, be to yra ir buvo paprasčiausia diplomatija.

  Esmė tame, jog apie Alką trinasi visokie burokiniai statistai. Net ir 1991 laikais buvo infiltruoti į Sąjūdį atitinkami asmenys, kurie yra stipriai pakabinti už geros vietos ir šiandien tampomi už virvučių.
  Sunku remti Alką, kai matai tuos marginalus.

 4. Bartas:

  Katolikė yra katolikė. Kas prie širdies, prie to ir linksta.
  Na, o Latvių lenkai katolikybe neapsėklino, tai ir vadai elgiasi kitaip.

 5. nagi nagi:

  Nei apie Maltą nei apie Rasas, o tarp eilučių.
  Gal kas paaiškintų tokį reiškinį mūsuose: kada marginalai neonaciai (apei 55-65m amžiaus) su juodom beretėm, uniformom su stilizuotom svastikom ir Žemaičių vėliava ateina prie JAV ambasados ir šaukia”lauk NATO iš Lietuvos”.
  Kas tai, kita nuomonė?

 6. Kemblys:

  Šventes švęsti reikia, o ne sveikinti. Ar čia Jonus turėjo sveikinti?..

 7. EJ:

  Citata: “Tad kodėl valstybės vadovė, šios valstybinės šventės proga, užuot oficialiai pasveikinusi Tautą – sveikina amžiais prigimtinius tautų papročius naikinusius kryžiuočių palikuonis?” …. Cha, cha, cha…. Prezidente taip pat ruosiasi artejantiems rinkimams. O kandidatuos ji ne i Lietuvos prezidento, bet i briuseline kede. Vyksta parengiamieji darbai…

 8. Perkūno Paukštis:

  Kai kvietė į renginius Lietuvoje skelbimuose, tai vieni kvietė švęsti Jonines, kiti kvietė švęsti Rasas…

 9. Vilniaus Žemaitis:

  Gerb. Jonai,

  Todėl, kad jie nesupranta jos esmės. Sveikinti gal ir nereiktų, bet pagarbiau žvlgti į Rasos šventę – tikrai būtina.
  Ir apmaudu, kad mūsuose randasi tokių politikų, kurie net nusiteikę panaikinti šią Šventę. Turime susitelkti ir prieš juos pakovoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: