Lenkijos 100-metį Lietuva švenčia kartu (5)

Prezidentė Varšuvoje | lrs.lt nuotr.

Prezidentė Varšuvoje | lrs.lt nuotr.

Birželio 8 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prezidento Andžėjaus Dūdos (Andrzej Duda) kvietimu Varšuvoje dalyvauja iškilminguose Lenkijos Nepriklausomybės 100-mečio renginiuose.

Šalies vadovė istoriniuose Belvederio rūmuose pasirašė simbolinėje Nepriklausomybės knygoje ir Lenkijos Prezidentui įteikė ypatingą dovaną – herbinio koklio su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės herbais Vyčiu ir Ereliu repliką.

Įspūdingas archeologinis radinys, pagamintas prieš 400 metų Żygimanto Vazos laikais, rastas tyrinėjant LDK valdovų rūmų vietą. Ant jo paviršiaus taip pat pavaizduotas Vazų dinastijos herbas. Tai, pasak Prezidentės, gražus Lietuvos ir Lenkijos bendros istorijos, draugystės ir tvirtų ryšių simbolis.

Suvienytos istorijos ir meilės laisvei, Lietuva ir Lenkija šiemet švenčia savo valstybingumo šimtmečius. Per pastarąjį amžių drąsiai įveikusios sunkiausius išbandymus, nepalaużtos totalitarinių režimų ir represijų, abi tautos šiandien sėkmingai kuria naują savo valstybių istoriją, bendromis jėgomis siekia užtikrinti savo žmonių gerovę ir saugumą.

Birželio 8 d. vakare Prezidentė taip pat dalyvaus iškilmingame Lenkijos Nepriklausomybės 100-mečio koncerte senajame Karališkajame teatre.

Šiemet Vasario 16-ąją Lietuvai švenčiant atkurtos valstybės šimtmetį, Lenkijos Prezidentas su pirmąja ponia Vilniuje dalyvavo iškilminguose renginiuose. 

 Tradiciškai Lenkijos Nepriklausomybės diena minima lapkričio 11-ąją.

Prezidente Varsuvoje_lrs.lt

Prezidentė Varšuvoje | lrs.lt nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Naujienos, Politika ir ekonomika, Šventės, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: