R. Karbauskis. Apsivalymas prasideda (62)

Ramūnas Karbauskis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.A. Sartanavičiaus nuotr.

Ramūnas Karbauskis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas nustatė, kad „MG Baltic“ atstovai palaiko nuolatinius ryšius su buvusiu KGB pareigūnu, taip pat kitais asmenimis, kurių atstovaujamos įmonės siekia pakeisti Lietuvos geopolitinę kryptį. Komitetas turi duomenų, kad „Rosatom“ ir „MG Baltic“ siekia gauti itin stambius ilgalaikius užsakymus, susijusius su strateginiais Lietuvos projektais, todėl tai gali kelti grėsmę valstybės interesams. Rusijos korporacijos „Rosatom“ ir jos kontroliuojamų įmonių interesams atstovaujantys asmenys planuoja išlaikyti „Rosatom“ įtaką VĮ „Ignalinos IAE“ uždarymo procese, pasitelkdami įtakingiausią verslo grupę Lietuvoje – koncerną „MG Baltic“, kuris galimai neteisėtą poveikį valstybės institucijoms, politikams ir (ar) poliniams procesams siekia daryti pasinaudodamas plačiais politiniais ryšiais ir kontroliuojama žiniasklaidos grupe.

Tokia informacija, nurodyta NSGK išvadose, šokiruoja. Visgi ne mažiau šokiruojantis faktas, jog aukščiausi valstybės vadovai ir kai kurie politikai, anksčiau ėję tokias pareigas, dabar teigia to nežinoję ar negalėję nieko padaryti. Ar ankstesni Seimai neturėjo tokių teisių, Vyriausybė ir Prezidentė tokių galių, kurias turi dabar? Tenka aiškiai konstatuoti – ir galėjo, ir turėjo, tačiau politikus, matyt, tenkino tokia situacija. Netgi daugiau – jie galimai patys klimpo politinėje korupcijoje. Jei ne principingi, sąžiningi teisėsaugininkai, jei ne nauja Seimo dauguma, valstybė ir toliau būtų išnaudojama grupelės žmonių, kuriems sąžinė ir moralė yra nesuvokiamos vertybės. Dabar taip norisi paklausti Prezidentės – ar tikrai neatsimenate, ką rašėte laiškuose Eligijui Masiuliui? Paklausti Andriaus Kubiliaus, ar jis ir toliau neigs savo ryšius su koncernu „MG Baltic“, „Rosatom“, teigs, jog jo sūnaus tapimas „Modus grupės“ stebėtojų tarybos nariu neturi nieko bendro su Andriaus Kubiliaus vadovautos Vyriausybės sprendimais atsinaujinančios energetikos srityje Lietuvoje ir su jo sūnumi siejamo verslo interesais Baltarusijoje? Paklausti Gabrieliaus Landsbergio, ar jis tiesiog itin naivus jaunuolis, ar visgi – arogantiškas, į korupcinius santykius linkusios partijos vadovas, partijos rinkimų programą pristatęs ir kitus klausimus restorane ir aptarinėjęs būtent su koncerno „MG Baltic“ atstovu?

Visus NSGK tyrimo išvadų skeptikus ir kritikus noriu nuraminti – tyrimas tęsis. Jis tikrai nesubliūkš, kaip tai vykdavo Lietuvoje anksčiau. Dabar jau ir viso Seimo garbės reikalas tyrimą pratęsti, kad būtų įvardinti visi, kurie pamiršo pažadus rinkėjams ir valstybę ilgus metus skandino politinės korupcijos liūne. Laikas atsinaujinti ir siekti kitokių standartų politikoje.

Seimas dabar turi rimtą pagrindą parengti įstatymų projektus, stiprinančius teisėsaugos institucijų galimybes užkirsti kelią neskaidriems procesams. Seime neliko ir prieštaraujančių, jog reikia didinti politikų atsakomybę už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi ir prekybą poveikiu. Žinoma, Seimo narių, ypač su politine korupcija siejamos opozicijos, pasiruošimą kardinaliems pokyčiams įrodys jų tolimesni veiksmai.

***

Politinės korupcijos skandalas atskleidžia ir daugiau įdomių dalykų, kuriuos anksčiau vertinau kaip visiškai nesusijusius įvykius. Šiandien mane nustebino, kartu ir nuliūdino faktas, kad asmuo, kuris savo koncertus papuošė klouno veidu, taip pat yra pats susijęs su „MG Baltic“ ir liberalais.

Šios dienos vieno naujienų portalo publikacija atskleidžia, kad liberalas Gintaras Steponavičius „MG Baltic“ vadovams duodavo ataskaitas, kokiems asmenis reikėjo sumokėti, kad jie dalyvautų šio liberalo įsteigto ir paramos iš „MG Baltic“ prašančio fondo veiklose. Tarp tų, kurie gavo atlygį iš „MG Baltic“ „paaukotų“ pinigų už dalyvavimą pilietiškumo pamokose buvo ir grupės „G&G Sindikatas“ lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Iš viešojoje erdvėje skelbtos informacijos aiškėja, kad pilietiškumo pamokos buvo ne pigios – už vieną pamoką Svarui buvo mokama berods 500 Lt, o tokių pamokų jis pravedė daugiau nei 60-tyje mokymosi įstaigų.

Visada maniau, kad žymūs ir kūrybingi visuomenės veikėjai, darantys įtaką jauniems žmonėms, susitikimuose su visuomene dalyvauja savo iniciatyva, vedini vidinių įsitikinimų ir vertybių, neatlygintinai, bet, pasirodo, kad taip elgiasi ne visi. Kai kuriais atvejais už to stovi dideli politiniai ir duodančio pinigus politikams verslo interesai.

Jei anksčiau turėjau abejonių dėl karikatūros ir patyčių plonytės ribos, šiandien aš, žinodamas tokias naujas aplinkybes, kurias atskleidė liberalas G. Steponavičius, abejonių neturiu. Dabar jau aišku, kad tai tikriausiai buvo gerai apgalvotas žingsnis, kuriuo aktyviai naudojosi opozicijos atstovai, pataikaujantys verslui, kuriam patys atvėrė duris lobti iš alkoholio pramonės ir valstybės užsakymų, leido dėlioti valstybės pareigūnų postus ir vertinti politines programas, manipuliuoti ir intriguoti, siekiant valdyti visuomenės nuotaikas ir nuomones, paversti marionetėmis aktyviausius visuomenės veikėjus.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

62 komentarai

 1. Arūnas:

  labai gerai, kad apsivalymas pagaliau prasideda, bet pirmiausia valantys apsivalyti pradėkime kiekvienas nuo savęs, bent atlikdami atgailą už viešai darytus paklydimus

 2. žem:

  Aišku visokie LRT ir delfistai viską stengsis kuo labiau nutylėti, kad tik Karbauskio reitingai nepakiltų ir priešingai K. demų nekristų. Nors pagal visą logiką čia tokią audra reikėtų sukelti didesnę nei per Pakso apkaltą, ir už grotų sutupdyti įvairius asmenis, nes čia rimti kaltinimai.

 3. R.Karbauskiui patarimas:

  Ramūnai, kad ir ką būtum prisidirbęs, žinok: tavo komanda padarė tai ko iki šiol visi tie impotentai net nepabandė. Tai labai svarbu. Ir dabar, pasipils ant tavęs ir tavo žmonių visoks , kai kurių asmenų nuolatinis palydovas pamėgtas š… . Neišsigąsk. Žmonės tikrai nėra bukagalviai, mes suvokiam kas vyksta. Ir kad dabar Jus dergs dar labiau.
  Sveikos Lietuvos – tai nepaveiks. Jūs tik dirbkit toliau ir palikit mums spręsti kas yra kas. Pamatėm, kad Tiesa jums tikrai rūpi. Mums (kurie daiktus vadina tikrais vardais) irgi rūpi. Tas Jūsų tyrimas- įrodymas ir išskirtinis Jūsų darbas. Rinkėjams tai milžiniškas rodiklis ir argumentas. Tyrimų buvo daug, bet šis ne apie babkes, o apie politikų , kurie sėdi metų metais – supuvimą. ir dabar jie sako, kad jie nežinojo kas vyksta, Aš manau, kad nenorėjo žinot.. Jeigu tarnybų surinkta medžiaga jau nuo velniai kada ir šie faktai toookio senumo- tai rodo, kad visi viską žinojo, bet patys stabdė to brudo kėlimą į viešumą. Tai nepaneigiamas įrodymas, kad visi iki šiol buvę jei ne patys parsidavinėjo tai dengė melą. suprantu, kaip ir manau daugelis, kad tai tik vienas žingsnelis brendant iš to melo liūno, bet Jūs bent jau bandote lipti iš jo. Sėkmės Jums.

 4. Diedas:

  Man labiau rupetu tyrimas visu veikeju referendume tarkavusiu lituviskos AE statyba. Nebe paaslaptis kad tupmetine psichoze apmokejo rosatomas ir mes nedurni, puikiai pamenam pagrindinius agitatorius. Kur karabaso zadetos siaudsis kurensmos elektrines kurios turejo suteikti energetine nepriklausomybe ir sukurti del referendumo prarastas darbo vietas? Karabasas dievsgojosi kad pats jas statys. Kur jos yra???
  Norint nors kokio padorumo politikoje, visi turintys nors menkisusius rysius su Rusija turi buti is vsldzios isgrusti lauk. Kur tik madkoliai, ten suktybes vagystes korupcija.

  • Juozas:

   žmonės balsavo ne prieš Atominę, o prieš dar vieną galimybę mūsų tautą totaliai apvogti. Priminsiu mažiau išprususiam : tai buvo po LEO skandalo, Stadiono, Vilniaus Vandenų skandalo, IAE uždarymo (kas ten atvedė NUKEM ?) .Po Šimonytės garsiosios paskolos, už kurią permokėsim po 0,5 mlrd. 20 metų! Nebūtų IAE uždaryta, nebūtų ir NUKEM, Astravo monstrų. O kiek po to mokėjom už elektrą? Kas mums ją perpardavė? Ogi InterRao atstovas lietuvai, ponas Garbaravičius, Kubiliaus partijos iždininkas! Čia jums ne pasakos apie Kildišienės apatinius, čia išvogti milijardai, suprasit, aišku, jeigu mokate skaičiuoti

 5. ŽEMAITS:

  Lauk šitą iš eterio!
  Kam jau kam, bet Karbauskiui geriau patylėt! Visiškų … partija.
  Vienintelis išmintingas sprendimas – Baltų tikėjimo įtaisinimas.
  O visi kiti jų sprendimai – totalus š….

 6. Diedas:

  Kokiais kvailaiais mus laiko Karbauskas.
  Pats atstovavo rosatomui referndume jo pastangomis Vilniaus pasoneje turim nenuspejama atomini monstra o jis brda bando suverst koncervams ir Grybauskaitei.
  Musu seniunijoj dirba irgi tokia pat durna boba. Pardavinejo gatviu pavadinimu lenteles su skaiciais po 100 lt, kai nupirkdavo po 18 lt. Da dejuodavo kad Europos sajunga smaugia, beprotiskas kainas nustate. Paaiskejus apgaulei kalta nepasijaute, nutaise durna veideli ir uzbliove ” matot iki ko Lietuva Kubilius davare”
  Siandien skamba ta pati giesmele, tik aukstesniam valdzios esalone.

 7. Kodėl Lietuva krito žemiau ESTŲ?! Ar ne todėl, kad estai pačioje pradžioje priėmė DESOVĖTIZACIJOS (KGB PAŠALINIMO IŠ VISŲ POSTŲ) įstatymą, o Lietuva bijojo tai padaryti!! Kas dėl to kaltas? GALVOKITE ŽMONĖS! Pasaulio lietuviai ir ne tiktai jie, po NEPRIKLAUSOMYBĖS PASKELBIMO, tikėjosi iš galingos 80 000 narių turinčios POLITINIŲ KALINIŲ IR TREMTINIŲ SAJUNGOS, aktyvios veiklos! O kas suskaldė šią politinę organizaciją į kaimo lygio bendrijas?! AR IR TAI RAMŪNO KARBAUSKIO DARBAS?! Kad iš Lietuvos išgujo LIETUVOS BANKUS?! Kas Lietuvoje per 30 metų neleido tinkamai pravesti bent vieną referendumą?! Kas nepalaikė Prezidentą V.Adamkų pakeisti rinkimų įstatymą – balsuoti už asmenybes bet ne pagal sąrašą? Kas? Kas? Kas? Vis tie patys buvusieji ir vis dar esamieji!

 8. T0mas J.:

  Įtakingiausią verslo grupę Lietuvoje – koncerną „MG Baltic“ – rytoj pradės teisti TEISMAS.
  Kaip jūs vertinate faktą, jog Seimo rinkimuose šio koncerno viceprezidentas kandidatavo sąraše ir vienmandatėje po TS-LKD vėliava?

 9. T0mas J.:

  Svaras po svaro ir Svaras svarus pasidaro, bet tik tol jis svarus – kol švarus..

 10. Žmogus:

  Puiku, sveikinu , gal pagaliau prasidės apsivalymas, manau bus sunku, nes jau dabar lenda visokie “ŽEMAITIS”, “Diedas” ir panašūs, matyt ir juos prignybs teisingumas.STIPRYBĖS.

 11. LosAngeles:

  gerai… ir autoriui linkime nesiblaskyti, testi kas pradeta. sekmes
  jei isrutuliosite si kamuoli- tauta nepamirs

 12. Karbauski, jeigu apsivalant nebūtų viešai ir argumentuotai atskleista kieno interesais greitojo keleivinio traukinio “Rail Baltica” maršrutas per Lietuvą daromas ne per Vilnių ar Šiaulius, tai apie “apsivalymą” – tuščios kalbos. Akivaizdu, kad traukinio maršrutui per Vilnių 3/4 potencialių šio traukinio keleivių Lietuvos teritorijoje būtų vykstantys iš Vilniaus ir į jį. Taigi maršrutu ne per Vilnių yra Lietuvos infrastruktūroms daroma 3/4 dydžio gautinų pajamų nuostolis.

  • Juozas:

   atleiskit, bet tai visišas infantilumas. “Rail Baltica” yra tarptautinis projektas ir pagrindinis srautas eis tikrai ne iš Vilniaus ir ne į Vilnių. Pasižiūrėkit į Pabaltijo žemėlapį, gal kas paaiškės? Ir dar. Ar žinote, kad geležinkelis kilpomis nestatomas ?

   • Bobiškos sąmonės ar valstybei piktybiškas žmogus esate. Matosi, kad nieko nenutuokiate apie “Rail Baltica” dalykus, o savo trigrašį kišate… Vilnius – artėjantis prie milijono gyventojų miestas, valstybės sostinė, taigi kam daugiau Lietuvoje 240 km/val greičio “Rail Baltica” važinėti, jeigu ne valstybinius ar tarpvalstybinius reikalus sprendžiančiam bei dėkingoje geografinėje esančiam Vilniui. Tačiau akivaizdžiai ne valstybės interesais veikiant sostinė planuojama palikti be galimybės naudotis greitąja vėže, o šalies infrastruktūra, kad negautų kelis kartus didesnių galimų pajamų. Kas šiuo atveju veikia ne valstybės interesų naudai? Ar nėra būtina išaiškinti? Matyt, tuo nesuinteresuotas, kad užglaistyti linkęs…

 13. SmikiZ:

  Tikrasis apsivalymas prasidės, kai R. Karbauskis pats sąmoningai atsisakys visų prisipirktų ir prisigrobtų žemių ir susimažins tuos savo plotus iki leidžiamų 500 ha. Tuomet patikėsiu. Dabar — tai eilinis politikavimas, siekiant jei ne sunaikinti, tai kuo labiau susilpninti savo konkurentus. Tad visokie tokie „apsivalymai“ tėra visa labo pliurpimas.

 14. valdas.:

  tušti puodai garsiai skamba.

 15. Prašymas apsaugoti vaikus:

  Pone Ramūnai Karbauski,
  rašote apie Svaro veiklą, kuris “gaudo sielas “mokyklose. Ką darote jūs kaip švietimo ir kultūros komiteto pirmininkas, kad Lietuvos mokyklose būtų uždrausta laisvai važinėti visokiems tipams, skleidžiantiems ne tik liberalų politinę agitaciją, kaip rašo Steponavičius , berods 20000 jaunų balsų , bet ir gėjų organizacijų atstovams, kurie giriasi, kad vykdė apklausas mokyklose ir nustatinėjo jų pakraipai tinkančius potencialius jaunuolius?
  Labai prašytume užtikrinti mūsų vaikų saugumą ir apsaugoti mokyklas bei moksleivius nuo bet kokių neigiamų įtakų.
  Taip pat pasigilinti į mokymo programas-pasaulis žavisi Singapūro modeliu…

  • Žemyna:

   Pavydžiu sau savo – kad ir pokario vaikystės metų mokykloje! – Taip, kalėme tais laikais kai kam ir Europoje atrodžiusius pažangius eilėraštukus apie leninus bei stalinus. Tačiau niekas mums nebruko į galvas bei širdis „perprogramuojamos” lyties „tiesų” – trikdančių vaikus, atitraukiančių juos nuo visko, kas ugdo asmenybę; „tiesų”, keliančių sumaištį vaikų širdelėse (gal net ir savotišką asmenybių susidvejinimą!), stumiančių į baugią nežinią. Bent jau šia prasme mano kartos vaikystė buvo vaikiškai nerūpestinga.
   Suaugome, pasipylė ir daugiau naujų „tiesų” – ir apie tai, kad sovietinis žmogus privers visgi upes plaukti aukštyn. Kaip ir kitos „tiesos”, šios vėliau subyrėjo. Reikėjo laiko, kol įsitikinome, jog pradžioje toks „tobulai pažangus” atrodęs augalų bei mėsinių gyvulių SPARTINIMAS pažangus tik jų augintojų piniginėms. Nors pažangiai augintos mičiurinų ir kitų mokslo „švyturių” aukos iš tiesų sparčiau auga, tačiau kenkia augalams bei jais mintantiems gyvūnams ir žmonėms.
   Ar vaiko vidinis pasaulis jau ir už augalą ar mėsinį viščiuką primityvesnis, kad šių laikų ideologijos leninai bei stalinai – svetimi neatsakingi žmonės – nė tėvų leidimo neatsiklausę, galėtų savo malonumui nebaudžiamai eksperimentuoti su jų vaikais darželiuose bei mokyklose? Kaip iki to nusileidome? Kaip pas mus visokie persistengėliai eksperimentatoriai tapo ne tik nebaudžiami, bet kone norma? Vaikas net ir ne ratas, kad priverstum jį per 3 sūkius visus 5 kartus apsisukti!
   Ar nebūtų naudingiau, jei lėšas, skiriamas finansuoti vaikų širdelių ir protų trikdymą, jų nuodijimą eiline madinga „tiesa”, ŠMM ir likęs valdžios Olimpas skirtų vaiko sielai ir kūnui naudingiems užsiėmimams, kad vaikas augtų normaliu, gamtos kiekvienai geografinei platumai nustatytu tempu, kad augtų sveikas kūnu ir dvasia – ištvermingas, atsparus įv. gyvenimo poveikiams, sotus bei saugus? –
   Lėšas naudoti, kad vaikai nuo ryto iki vakaro galėtų leisti laiką mokykloje (kuriems to reikia ar įdomu), kur mokytojai padėtų ruošti namų darbus; kur veiktų įvairiausi būreliai (meistrystės, rankdarbių, sporto, muzikavimo, tautinių dainų ir šokių, IT, fizikos, kt. gamtos m., savanoriavimo ir t.t.); kur jie būtų pamaitinti, vedami į ekskursijas ir t.t. – žodžiu, viskam, kas padeda sukaupti kuo didesnį žinių bagažą; viskam, kas jo vaikystę daro SAUGIĄ ir RAMIĄ – kad jam čia būtų ŠILTA, JAUKU ir SOTU, nežiūrint, kokioje šeimoje jis gimė; leisti lėšas viskam, kas padeda bręsti ir ruoštis savarankiškam gyvenimui. Lėšas skirti vaikams, o ne parazituojantiems „Луч све́та в тёмном ца́рстве”, kad šie apsimestų didesni už gamtą ir imtųsi „sukti upę atgal” ir kištųsi į ateinančių kartų lytinę brandą bei dvasinę ir fizinę sveikatą, kad primygtinai ragintų ieškoti savyje, ko gamta nepadėjo, verstų pabandyti gyventi priešingos lyties kailyje, ar atiduoti savo kūną ir ateitį „pažangai”. Per tiek milijonų metų gamta apsiėjo be šių „pažangos šauklių” pagalbos, tikrai apsieis ir toliau. O štai pakenkti jie gali stipriai ir ilgam.

 16. Žemyna:

  Ar Vilnijos nuvalymo nuo Lietuvos žemėlapio?
  Pradėta dviem frontais – priešingai visiems tarptautiniams teisininkų susitarimams ir įstatymams, pripažinome teisę į okupaciniu laikotarpiu „įgytą” nuosavybę ir „grąžinome” „savininkui”.
  Kad „valymo” pradžia taip nekristų į akis, kol kas tik vieną ministeriją iš Vilniaus perkeliame…

  • Bet kad tas “valymas” daromas dar ir nesiskaitant su Konstitucija. Jos 17 str. nustatyta, kad Lietuvos valstybės sostinė yra Vilniaus miestas. Beje, Lietuvos nepriklausoma valstybė su sostine Vilniuje yra atkurta ir Vasario 16-osios aktu. Tai reiškia, kad valstybės valdžių sostas (būstinė) yra nustatyta Vilniaus mieste. Žemės ūkio ministerija yra valstybės valdžios – Vyriausybės – padalinys, taigi Konstitucijos nustatyta, kad jos kaip valstybės valdžios sostas (būstinės) vieta privalo būti Vilniuje. Tad Lenkijai nebereikia laukti savo naujo Pilsudskio, kad Vilnių išsostintų, išlietuvintų, tai, matyt, apsiėmė atlikti Karbauskio partija. Tai kažkokia beprotybė radosi. Laikas šaukti Tautą ginti savo sostinę, ginti lietuvybę joje.

   • Juozas:

    nematau nieko blogo, jei mažiau politizuotos vyriausybės įstaigos atsidurs Kaune. Žinau, kas nepasižymit geografinėmis žiniomis, todėl būtinai pasižiūrėkit į žemėlapį ir įsitikinsit, kad žemdirbiams bus patogiau. O kas per nesąmonė “Žuvų” departamentą laikyti Vilniuje? Nemanau, kad yra protinga Lietuvą daryti Vieno miesto šalimi. Vakaruose būtent decetralizuoja valdymo ir švietimo įstaigas, pramonę kelia į provinciją. Laikas pasimokyti.

 17. Gerbiamas Ramūnai, kaip Seimo Kultūros ir Švietimo Komiteto pirmininkui pranešu, kad SENIAUSIOS ŽEMĖJA LIETUVIŲ KALBOS DĖKA ESU ĮMINĘS PER 400 SENIAUSIŲJŲ KULTŪRŲ ŠALTINIUS! Juose rasta informacija iš seniausios praeities padėjo man ATRASTI mokslo pasauliui dar nežinomus TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS, kurie puikiai paaiškina – kas? ir kodėl? Žemėje VYKO?, kas? ir Kodėl? VYKSTA bei Kas? ir Kodėl VYKS?! Šia tema, su vyksmo technologinėmis schemomis bei laiko grafikais, parašytos ir (už savo lėšas) išleistos penkios knygos. Tačiau mūsų akademinė visuomenė TŪKSTANTMEČIO atradimų nenori MATYTI!?
  Kaip apie juos pranešti PASAULIUI?!

 18. Diedas:

  Nesistebiu kad karabasas turi pasekeju. Turi tikrai timrai stipria viesu rysiu komanda kuri viska apvercia antraip. Grybauskaite abi kadencijas kapojosi su oligarchais, kremlines ziniasklaidos buvo ir yra maisoma su purvais, o pagal karabasinius isvedziojimus Prezidente su jais biciuliavosi ir aptarinejo reikalus. Koncervatoriai stengesi del AE statybos Visagine, karabasas su kitais oligarchais ir kremliaus pasluostem stojo muru uz Astravo AE, dabar tik keberiokst ir seka pasakas apie koncervatoriu ir kremliaus glostomu milijonieriu draugyste ir kenkima statyboms.
  Siekis statyti Vycio paminkla kaip niekada suvienijo lietuvius, net raudonskuriai komunisteliai nesipriesino. Iki to meto, kol reikalo emesi kulturos komitetas su savo pastumdeliais ministerijose. Karabasui isikisus “paaiskejo” kad tauta “supriesinta” ir Lenino vietos niekas neuzims.
  Aisku su laiku visi supras kas cia per agentas ir ko jis siekia. Bet iki to laiko daug prikenks.
  Su juo reikia kaip su komunistu. Ka pasake galvok atvirksciai ir niekada nesuklysi.

  • Juozas:

   suprantu, kad visokiems “diedams” MG Baltik pinigų negailės ir bandys viską nupliurpti. Bet faktai tokie: gerą, saugią IAE uždarė, pribaigė koncervai su liberastais. Su švedų pagalba jos saugumui buvo investuota 1 mlr. Bendras šalies nuostolis – apie 20 mlrd.litų, ir galo dar nematyti. Nebūtų šitos nesąmonės, diversijos, kai buvo sulaužytas šalies energetinis stuburas, nebūtų ir Astravo monstro. Tiesiog jis būtų niekam nereikalingas.
   O neigti Grybauskaitės susirašinėjimą yra visai infantilu, užjaučiu

   • Kęstutis:

    O dar Snoro banko afera… Labai gerai atsimenu, kai penktadienį po pietų Kubilius su Šimonyte paskelbė – Snoro banką nacionalizuojam, su didžiaisiais indėlininkais susitarta, kuriam Valstybinį Komercinį banką. Na pagaliau, pagalvojau, bus uždėtas apynasris skandinaviškiems-JAV kapitalo bankams… Bet pirmadienį, dar prieš pietus jau tas pats Kubilius skelbią – bankrotas… O tas bankrotas, tai milijardai kompensacijoms, kurios dar nesukauptos. Aišku valstybė buvo dar keliais milijardais praskolinta, bet užtat uždirbo nelietuviški bankai ir matyt neliko nepamaloninti ir konservai. Dar uždirbo aferistas bankroto administratorius kuris per mėnesį gaudavo – PO 120 000 . Piktinosi ir Lietuvos bankroto administravimo įmonės – kodėl nebuvo jokio konkurso, kodėl švaistomos lėšos?.. Tada tai buvo įdomu, nors įtariau jau – kas gi pakeitė Kubiliaus sprendimą per išeigines, o dabar jau net ir “arkliui” pasidarė aišku (tik ne diedui) – kaip tada buvo sprendžiami valstybės reikalai… Atsiminkite, jog valstybės lėšų švaistytoja Šimonė viena iš galimu kandidačių į prezidentus…

   • Diedas:

    Sekit pasakas apie gera ziguli ir gerus rusiskus daiktus savo anukamms. Jie patikes. Garantuoju kad pats seniai ismainei sena rusiska tranta i vakarietiska masina ir neprikaisioji sau kad dar ta galejo vaziuot. Per rusu agentus uzgrobusius valdzia Lietuvoje vietoj japniskos masinos nupirktos uz svetimus pinigus ziuresim kaip girtas ivanas raizo savo trantu ir uostysim jo smarve.

  • LosAngeles:

   ‘..Koncervatoriai stengesi del AE statybos Visagine..’

   cia tamstele apie ju pastangas kad visus saugumo kriterijus atitinkanti Visagino atomine butu uzdaryta? na taip, pasistenge koncervatoriai, pasistenge… tamsta, kiek suprantu, matote tame Lietuvai didele nauda???? cha, tokie ‘apzvalgininkai’ liaudyje turi savo varda. kvailiu ieskote?

   • Naikinti partijų sąrašus...:

    Ar naują Ignalinos atominę būtume statę už utėles???Atsipeikėkit, mąstytojai.Senosios
    atominės be Europos pagalbos negalime uždaryti,tai kliedite apie naujos atominės statybas.
    Atrodytų visi esate suaugę ,o kalbate lyg vakar gimę.
    Niekada nepamiršiu ant blizgančio popieriaus veidelių reklaminiame plakate prieš referendumą dėl naujos atominės.Čia ir šlepetinis vairininkas atsižymėjo.Suprantu,senatvė savo poveikį daro.

 19. lokysta:

  Iki apsivalymo dar toli. Kol kas tik praskleidė kai kuriuos nusikalstamus ryšius asmenų ir ir parciejų. Bet tarp jų išvadose konsevų tai nėr. Darau išvada, kad patyliukais jau susitarta. Per anksti krykštaujat čia. Kol kas dar nieko neįvyko. Čia tik pažadai pasižiūrėsim kas vyks toliau.

 20. Bartas:

  Darbo reikalais tenka bendrauti su užsieniečiais. Daugiausia iš rytų.
  Taigi. Toks vienas pasakotojas, lyg tai yr, girdėjęs Gudijos ( “Baltarusijos) “batkos” siūlymą, kaip kovoti su “korupcionieriais, aferistais, iždo vagiais”. Reikia vieną žuliką sušaudyti, o po to sušaudyti visus tuos , kurie ateis į ano laiduotuves . Na aišku, “dzimakratinėj” visuomenėj tas neįmanoma.
  O mūsų valstybės vadovė yra pasakiusi ; “vogti Lietuvoje apsimoka”.
  Ne marsiečiai išrenka mums valdžia.
  .

 21. Jeigu “Juozui” Konstitucijos pažeidimai nėra blogis (2018 06 07 22:42), tai ką tada daugiau kalbėti…
  Šiandien ne kolchozų laikai – žemdirbiui ar kolchozo pirmininkui vaikštinėti į ministeriją nėra reikalo, jis viską tvarko internetu. Taigi dėl jo žemės ūkio ministerija gali būti nors ir Briuselyje ar Amerikoje, jam vienodai bus patogu. Na, nebent kalba būtų dėl patogumo kyšių reikalu. Bet ir tai šiandien puikiausiai galima daryti internetu per finansinio tarpininkavimo paslaugas teikiančias įmones ar net per kurjerių paštą. Taigi dėl patogumo šiandieniniam žemdirbiui nėra svarbu, kad ministerija būtų būtent Kaune. Tai viena. Antra, kodėl Žemės ūkio ministerija turėtų atsidurti vėl didmiestyje – Kaune, o ne tarkim kokiame vidurio Lietuvos miestelyje? Juk žemdirbiui vykstant į ministeriją Kaune taip pat tektų brautis per transporto grūstis, didinti jo gatvių oro užterštumą. Taigi, jeigu galvojant, kad žemdirbiui būtų patogiau ministerija turėti kažkur vidurinėje Lietuvos dalyje, tai tada labiausiai tiktų įtupdyti ją kokiame miestelyje, pvz, Dotnuvoje, Jonavoje ar pan. Trečia, jokio “vieno miesto” darymo politikos nematau, nebent, jeigu juo laikytume Kauną.Tai, greičiau kokių kauniškiečių-pilsudskininkų ambicinė pagieža, kad Vilnius yra ne tik Lietuvos, bet dargi ir jos sostinė. Pasaulis miestėja ir šiam procesui galo nematyti. Tokiu atveju, norint Lietuvai likti pasaulyje pastebimai ir lietuviškai, yra būtina turėti sostinę, esančią milijoniniu lietuvišku miestu. Taip pat be abejonės šaliai yra svarbu turėti žymesnį lietuvišką uostą. Be to, dar… Kadangi pasaulyje valstybės ima gyvuoti be sienų, tai tokiu atveju Lietuvai strategiškai yra būtina lietuvišką gyvenimą palaikyti pakraštiniuose miestuose. Tad Lietuvai be pakraštinių sostinės Vilniaus ir Klaipėdos auginimo strategiškai yra pirmiausiai svarbu lietuvišką gyvenimą vystyti ir kituose pakraštiniuose miestuose: Šiauliuose- Alytuje, Tauragėje -Utenoje, Kybartuose-Biržuose ar pan. Kaunas yra pakankamo dydžio miestas, be to, pagal šiuolaikinius susisiekimo greičius jis yra netoli Vilniaus, taigi jo vystymas į dar didesnį miestą valstybei stategiškai nėra tikslingas. Kaunas ekonomiškai gali gyvuoti iš to, kad yra šalies viduryje esantis. Ketvirta, galima įžvelgti, kad Karbauskis vykdoma politika – valstybės valdžių, LEU iškėlimas iš sostinės, Vilniaus izoliavimas “Rail Baltica” maršruto atžvilgiu, 5 Lenkijos valstybės TV programų transliavimas lenkų kalba už valstybės lėšas ir pan. , sieka Lietuvai Vilniaus atžvilgiu tarpukarinių rezultatų. Penkta, ir kas gali paneigti, kad tai negali būti “valstiečių otkatas” Matjošaičio “Vieningam Kaunui” už paramą balsuojant už „valstiečius“ per Seimo rinkimus. Ar čia teisiškai būtų ne tos pačios kategorijos santykiai, kaip ir „MG Baltic“ atveju, tik jau būtų Karbauskio partijos atsilyginimas valstybės turto dovanomis kitai – Matjošaičio partijai. Akivaizdu, kad tokie sandoriai keltų grėsmes nacionaliniam saugumui, taigi Seimo ištirtini tuo pagrindu kartu su kitais.

 22. Tautininkas:

  oligarchas prakalbo …..

 23. Alkui:

  Gal nekiškim visokių karbauskų ir į jį panašių į pirmą planą? nenusipelnė. Nematau didesnio skirtumo tarp jo partijos ir visu apsidirbusių su MG baltic.
  Tautinės minties propaguotojui alkui tai netinka. Greitai tautinę mintį išstums žaliai valstietiškos kv…

 24. Liudvikas Rėza:

  Nemanau, kad reikia bijoti valstietininkų partijos ir jų vado reklamos. Gerai, kad žmonės aptarinėja viešai skelbiamas mintis. Juk mąstyti dar neuždrausta. O Karbauskiui nieko rimto neiškapstė. Turi smulkių nuodėmių kaip normalus žmogus. Ar padarys tai ką žadėjo – klausimas į kurį atsakymo dar nesulaukėme, bet leiskite pabandyti.
  P.S. Apie AE : niekada nesupratau kodėl mums ji reikalinga. Gal senoji dar galėjo ir veikti, bet naują statyti tai tikrai nėra jokių argumentų. Kažkaip nepastebėjau, kad ekonomistai skaičiuodami pigią AE elektros kainą būtų įkalkuliavę uždarymo sąnaudas, kurios net ir šiandien nežinomos.

  • Vilniaus Žemaitis:

   Dar nesupratot, kam reikalinga? Jei ne žaliasis primityvizmas ir nemąstymas, tai Astravo nebūtų. Galėjome statyti Visagine AE – didelė tikimybė, kad baltarusiai tuomet nebūtų statę astravo. Tad kas pasisitengė, kad Visagino AE nebūtų? Ar ne tokie, kaip karbauskis (kokia buvo jo pozicija – nežinau), bet iš jo valtietiškai žalios chebros tikrai dauguma buvo prieš Visagino AE. tad dabar jiems “padėkokim” už Astravą…
   Apgailėtina populistų partija. Antros tokios nerasi. Gal net kokia Lenkų rinkimų akcija ar Tvarka su “teisingumu” aukščiau už žalių valstiečių populistus.

   Yra tokia patarlė: “blogai yra k…, bet dar bkogiau k… su iniciatyva”.
   Vienintelis geras dalykas, kurį per kadenciją įgyvendino valstiečiai – tai tradicinės religijos statuso suteikimas Senąjam baltų tikėjimui. Už tai ačiū.
   O visą kitą – absoliučios k…

   • Juozas:

    suprantu, kad ne visiems duota suvokti ekonominius skaičiavimus, ypač kai sumos astronominės. Jei senosios IAE būtų neskubėję uždaryti, tuomet galėjo per 10 metų, pakėlę kainas iki dabartinių, sukaupti 3-4 mlrd.litų. O pradėti nuo nulio – tai iš kiekvieno dirbančio atimti po 15 000 . Kas iš paprastų žmogelių to norėtų? Tiesiog žmonės suvokė, kad Visagino afera greičiausiai būtų pasibaigusi kaip Vilniaus Stadiono statyba, o šalies skola padvigubėjusi !
    Todėl nereikia meluoti : prie Astravo monstro gimimo daugiausia prisidėjo tie, kurie pasirašė su Eurosojūzu “besąlyginės kapituliacijos aktą”. Tai liberalai su Auštrevičium priešaky,tuo metu valdę socdemai, pagaliau pribaigę atominę Kubiliaus funkcionieriai. Nenustebčiau, jei ateity iškiltų faktai, kad visi šie draugai dirbo maskoliams. Bent dėl Garbaravičiaus – neabejoju

 25. Tvankstas:

  Lietuvoje vyksta turtingųjų klikų kova dėl valdžios, kai MGB keičia Karbauskio- Matijošaičio- Rakausko triumviratas (KMR).
  MGB klika visiškai apimta kepenų cirozės – prekyba alkoholiu ir palaidas gyvenimo būdas paperkant politikus ir valdininkiją privedė prie seno lešio būsenos – inertinis senėjimas neišvengiamai veda link galvos plyšimo ir smukimo per kotą žemyn.
  Ko gali sulaukti iš KMR Lietuva ?
  Pasidairykime kiekvieno jų (visi yra turtingiausių Lietuvoje 10-tuke) versle, kaip užgyveno pinigus ir kokia elgsena su savo samdiniais šiandien.
  Karbauskis užgyveno pinigus prekiaudamas trąšomis iš Rusijos, kuo galėjo užsiimti tik savas patikimas vaikinas, supirkdamas didelius žemių plotus, taip pat nuvarydamas nuo žemės ūkininkus, prasiskolinusius už trąšas ir pesticidus. Yra ir tikrai gerų dalykų – tai Karbauskio nekentimas girtuoklių darbe ir aukšti atlyginimai traktorininkams, dirbantiems su našia technika, kai netgi eilė yra patekti į Karbauskio žemės ūkio įmones.
  Matijošaitis moka tik kiek daugiau už minimumą, kaip pradžioje savo verslo, taip ir šiandien, visiškai neturi politinės nuovokos, kai Vyties paminklą tempia į Kauną, na ir tas mažvaikiškas ekshibicionizmas puikuotis savimi, tiesiog tapęs anekdotų asmeniu.
  Rakauskas įmanytų, tai monopolizuotų Lietuvoje statybinių medžiagų pardavimą, taptų lyg statybinių medžiagų prekybos mininstru ir tik su jo žinia konkurentai galėtų prekiauti jo duodamomis medžiagomis. Darbuotojų atlyginimai, tai leiskite atsidusti.
  Tai kas pasikeis, kai KMR ateis į valdžią ?
  Kadangi teisingą verslą gali sukti šie trys šulai, tai smulkus ir vidutinis verslas turėtų pridusti, ypač konkuruojantys su
  teisingaisiais trimis.
  Nemanau, kad būtų stabdomas išlietuvinimas – tai jiems nelabai rūpi.
  Ar KMR yra pasiruošę aukoti savo užsiimtas sritis vardan Lietuvos suklestėjimo ir žmonių gerovės, ypatingai kiekvieno asmeniškai kuriamos, ar tik susirūpinę savo samdinių padėties išlaikymu ir savo verslo buhalterija – esu valdžioje, tai ir uždirbti turiu daugiau, tam ir ėjau į politiką, tam ir ėmiau valdžią Lietuvoje ?

 26. Taip taip, Karbauski:

  Nuo “kv… su iniciatyva”, tikiuosi.

  Linkiu Lietuvos žmonėms susidarugauti su sveiku protu, ir per kitus rinkimus nerinkti tokių, kaip šitas ir ji žalių valstiečių partija!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: