Klaipėdiečiai piketuos prieš Atgimimo aikštės projekto įgyvendinimą (3)

Atgimimo aikštė | Klaipeda.lt nuotr.

Atgimimo aikštė | Klaipeda.lt nuotr.

Gegužės 31 d., 8 val., „Klaipėdos forumas“ kartu su kitomis visuomeninėmis organizacijomis, surengs piketą prie Klaipėdos miesto savivaldybės. Piketo dalyviai reikalauja stabdyti Klaipėdos Atgimimo aikštėje numatyto projekto „Dangaus veidrodis“ įgyvendinimą ir požeminės automobilių aikštelės statybą. Piketuotuotojai rinks parašus dėl šio projekto stabdymo.

Abu šie projektai nederinti su Klaipėdos bendruomene. Atvirkščiai – jie įgyvendinami prieš visuomenės valią. 2015 metais buvo parengta Atgimimo aikštės ir jos gretimybių raidos galimybių studija, pristatanti keturis aikštės projektus. Buvo atlikta visuomenės apklausa, kurioje dalyvavo daugiau nei 500 žmonių, 71,8 proc. pasisakė už nuosaikų aikštės raidos variantą – ją sutvarkyti, paliekant neužstatytą, numatant joje žaliąją erdvę, mažosios architektūros elementus, vietą renginiams, šeimoms su vaikais, jaunimui, apsaugant nuo nepalankių orų sąlygų, įrengiant tinkamą apšvietimą, suformuojant rekreacinę, aktyvią ir reprezentacinę zonas.

Šiam variantui vieningai pritarė ir politikai – Klaipėdos miesto tarybos kolegija. Visuomenė taip pat pasisakė prieš požeminės automobilių aikštelės įrengimą. Tam pritarė ir savivaldybė, akcentuodama, kad tokios automobilių aikštelės įrengimas užkirs kelią ateities kartoms aikštėje įgyvendinti naujus projektus.

Klaipėdos savivaldybė teigia įgyvendinanti darnaus judumo principus. Automobilių stovėjimo aikštelės įrengimas miesto centre kardinaliai prieštarauja darnaus judumo principams, saugantiems miestų centrus nuo automobilių.

>Atgimimo aikštė – tai reprezentacinė Klaipėdos miesto aikštė, kuri sujungia bendruomenę, pažymint svarbiausias šalies ir miesto šventes – Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąja, Valstybės dieną. Todėl jos plėtrai ir akcentams turi būti skiriamas išskirtinis dėmesys ir privaloma diskusija su visuomene dėl jos ateities planų. Atgimimo aikštė turi vienyti klaipėdiečius, o ne skaldyti, turi atspindėti bendruomenės, o ne atskirų verslo ar kitų įtakos grupių interesus. „Dangaus veidrodžio“ ir požeminės automobilių aikštelės projektai kelia ir tiesioginę grėsmę kultūros paveldo vertybėms.

Atkreiptinas dėmesys ir į projekto kaštus: jo vertė 3 327 725 Eur. Iš jų: savivaldybės lėšos– 1 988 232 Eur, valstybės biudžeto – 108 607 Eur, ES – 1 230 885 Eur. Griežtai pasisakome prieš tokį lėšų švaistymą, atkreipdami dėmesį, kad pagrindinė šio laikotarpio ES lėšų kryptis – skurdo ir atskirties mažinimas, o ne automobilių aikštelių įrengimas privatiems valdančiosios daugumo draugų viešbučiams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

3 komentarai

 1. tiek:

  ale ir ten tolerastai agituoja miesto centre įrengti poilsio,atsipalaidavimo,tuščią “pievelę” ,etc. ….Jau kam kam,bet Klaipėdai reikalingi atlietuvinimo akcentai ,o ne eilinis pliažas su komercine kava ,ledais, etc. “brangenybėmis”. Pliažai,su ir be kavos ir Melnragėj ir Giruliuos ,galų gale ir Palanga ranka ti. Vnž.,bent jau Vilniui Lukiškių -svarbiausioj reprezentacinėj valstybės aikštėj senai privalo būt pastatytas monumentalus valstybinę ,istorinę Lietuvos atmintį žadinantis monumentas (o ne kažkoks fliuksinis …) ,tas pats ir su surusinta Klaipėda – viskas ten aišku,ko trūksta pagrindinei miesto aikštėj ,ir jokie dangiški fliuksai ten taip pat nereikalingi .Vis tik – tai Lietuvos valstybės jūros vartai.

 2. Žemyna:

  Vilniaus liberalų užkratas pasiekė Klaipėdą.
  Tikslas – ignoruoti, naikinti, trinti iš atminties viską, kas susiję, kas skirta baltų tautų ir Lietuvos kovų bei laisvės istorijai priminti, gaivinti, įamžinti:
  Lietuva išgalvota, tauta su jos kalba išgalvotos, ir apskritai laikas baigti svaičioti apie tą išsigalvotą sapnas, nes realybė – tai atsipalaidavimas, jokios praeities, jokios ateities, tik besvoris plūduriavimas šios akimirkos malonumuose, tingiai klausantis politikos kašpirovskių ar tuteiševskių užkalbėjimų.

 3. Rimgaudas:

  Nėra aiškumo, kas tame dangaus veidrodyje atsispindės. Jeigu būtų žvaigždynai su Klaipėdos – Laikpėdos, t. y. Laiko Pėdos, įkūrimo data ( ši Laiko Pėda yra ankstesnė kaip Palangos BIrutės ir Vilniaus Stalo kalnų observatorijose pažymėtos, tai, nuleidus iki nulio ir aikštę padarius žalią, būtų interaktyvus Klaipėdos, kartu ir Lietuvos, prisistatymo atvykusiems iš kitur sprendimas. Jei Klaipėdos miesto savivaldybė skaitysis su miesto visuomenės nuomone, norėčiau tokią idėją pristatyti, dalyvaujant bendrame “Dangaus veidrodžio” architektūrinio sprendimo konkurse Atgimimo aikštėje. Geriau, šiuo atveju, tiktų Vilniaus, o ne Palangos Birutės Stalo kalno senųjų laikų observatorijos tipo invariacija, kuri Kultūros ministerijai yra žinoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: