Iki rinkimų į Europos Parlamentą liko tik metai (1)

Europos sąjungos institucijos | zum.lt nuotr.

Europos sąjungos institucijos | zum.lt nuotr.

Kitų metų gegužės 23-26 d. ES piliečiai rinks savo atstovus į Europos Parlamentą. Lietuvoje šie rinkimai vyks gegužės 26 d.

Trečiadienį Briuselyje vykusiame renginyje Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani paskelbė atgalinį skaičiavimą iki 2019 m. gegužę vyksiančių rinkimų, kuriuose bus renkami 705 europarlamentarai, o 11 iš jų – Lietuvoje.

„Būsimieji Europos Parlamento rinkima

i neabejotinai bus kova ne tik tarp tradicinių dešiniųjų, kairiųjų ir centro partijų, bet ir tarp

tų, kurie tiki ES integracijos nauda ir tų, kurie nori panaikinti pastarųjų 70 metų pasiekimus, – kalbėjo EP pirmininkas. – Paskutinio eurobarometro

tyrimo rezultatai atskleidė, kad pusė europiečių domisi rinkimais į Europos Parlamentą, nors tik trečdalis žino konkrečią jų datą. Tikiuosi, kad iki kitų metų gegužės visi žinos apie šiuos rinkimus ir bus apsisprendę, kokios jie nori kontinento ateities“.

Per likusius 12 mėnesių politikai ir visuomenė įsitrauks į diskusijas dėl Sąjungos ateities. Savo ruožtu Europos Parlamentas tapo centrine šių diskusijų institucija. Kiekvienoje plenarinėje sesijoje europarlamentarai aptaria galimus ES ateities scenarijus su ES valstybių ir vyriausybių vadovais. Be to, birželio mėn. pradžioje Strasbūre Europos Parlamente vyks jaunimui skirtas renginys, kuriame beveik 8 000 jaunuolių pasidalins savo Sąjungos viziją.

Remiantis paskutinės eurobarometro apklausos rezultatais pirmąkart nuo 2007 m. 60 proc. europiečių tiki, kad narystės ES yra geras dalykas, o 67 proc., kad jų šalis gavo naudos iš narystės ES (didžiausias įvertinimas nuo 1983 m.).

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: