V. Vasiliauskas. Birželis, vasaros pradžia: Lietuva 1940 m. ir 2018 m. (8)

Valdas Vasiliauskas | penki.tv nuotr.

Valdas Vasiliauskas | penki.tv nuotr.

Gali būti, kad vienos didelės šalies ambasada Latvių gatvėje anksčiau laiko išėjo vasaros atostogų ir net atkimšo pergalės šampaną, nes tikrai sulauks ordinų už sėkmingiausią operaciją NATO ir Europos Sąjungos šalyje. Nuostabiausia, kad viskas įvyko be tos šalies atstovų pastangų.

Bet tai yra didžiausias meistriškumas nešvarius darbus atlikti svetimomis rankomis: nereikėjo nei trolių, nei fake news, nei išlaidų agentūrai. Viską padarė patys lietuviai. Tobulai – lyg iš natų. T.y. iš KGB vadovėlių.

Tie vadovėliai, iš kurių mokosi ne tik  dabartiniai kaimynų FSB ir SVR, bet ir, atrodo, mūsiškis VSD, rekomenduoja, griaunant iš vidaus priešiškas valstybes ir jų sąjungas ar politines grupuotes, kompromituoti visuomenės akyse jų lyderius, stengtis juos sukiršinti, pasėti jų tarpusavio nepasitikėjimą ir net neapykantą, sukelti destruktyvias aistras ir  vidaus kovas. Viskas paprasta, net banalu: skaldyk ir valdyk.

Kas dar Lietuvoje liko nesuskaldytas? Nesupjudytas? Nesugriautas? Dar juodesnė bedugnė atsivėrė tarp valdančiosios daugumos ir opozicijos, vargu ar šią kadenciją bus įmanomas bendras darbas „vardan tos…“.

Bendražygiai ir bendraminčiai, pasiskaitę, kas apie juos buvo kalbama už uždarų durų, negali žiūrėti vienas į kitą ir abejoja galimybe būti vienoje partijoje ar Seimo frakcijoje. Gal tik Bažnyčią kol kas aplenkė Lietuvoje vidaus nesantaika, pjautynės ir skilimas.

Negana to VSD pažyma prikėlė senus konfliktus ir užmirštus skandalus (tarkim, apsimelavusių Teisėjų tarybos narių ir užsitęsusią Aukščiausio Teismo pirmininko skyrimo istoriją). Ne vienam veikėjui tai buvo puiki dingstis peržiūrėti ir suvesti senas sąskaitas: tai štai kaip viskas buvo, va kas dėl to kaltas. Dar daugiau intrigų, dar daugiau įtarumo, dar daugiau pagiežos, dar daugiau purvo.

Kasdien atverčiant vis kitą VSD dešimtmečio epo puslapį, lyg iš dantų pastos tūbelės išspaudžiant naują slaptos informacijos porciją, visuomenė gundoma ir pratinama žiūrėti pro rakto skylutę, vogčiomis klausytis neviešų pokalbių. Ir visa tai dedasi neva griežtinant privačių asmens duomenų apsaugą! Bet jau nebėra  ko saugoti – Lietuvoje nebeliko privataus gyvenimo.

Šį VSD dešimtmečio epą turėtų skambiai užbaigti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK)parlamentinio politikų ir verslo ryšių tyrimo išvados, kurių laukiama iki birželio 1-osios.

Tačiau, jeigu destrukcija plis tokiu pagreičiu, šis birželis primins 1940 m. Lietuvos birželį: valdžia nepasitiki nacionaliniu verslu, naikina jį visomis išgalėmis, sudarinėja įtartinų partijų sąrašus, skirsto žurnalistus į tikrus ir netikrus, patikimą ir nepatikimą, „šaudančią į savo valstybę“ žiniasklaidą, todėl ar nevertėtų kai kurių redakcijų išvaikyti? Sakot, apokalipsė? Bet net atsargusis Žurnalistų sąjungos pirmininkas, gebantis pritapti prie gerojo pono, gražiuoju sugyvenantis su visomis valdžiomis, stvėrėsi už galvos, kai Seimo  NSGK pirmininkas leptelėjo apie LNK licenzijos panaikinimą.

Tos didelės šalies ambasada Latvių gatvėje gali ruoštis lietuviškai vasarai  be rūpesčių ir dėl kitko: pasirodo, VSD  medžioja ne jos rezidentūrą ir agentūrą – Lietuvos žvalgyba ilgiau nei dešimtmetį ganė vieną žurnalistą, buvo susitelkusi ties vidaus politikos reikalais. Trumpiau tariant, mokesčių mokėtojų išlaikoma tarnyba šnipinėja pačius mokesčių mokėtojus. Kita vertus, po tiekos metų tik tokių ir tik tiek pusiau gandų viso labo pririnkta?

Kadangi S.Skvernelio Vyriausybė užsimojusi viską optimizuoti, stambinti, jungti, ar nevertėtų jai atsigręžti į VSD?

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Apuokiukas:

  Nejaugi neaišku, kad VSD yra Lietuvos valstybės priešas?

 2. …pasilinksminkim, negi negi ??
  “ant pramogos”
  vėl ir vėl, 🙂 drąsiai, drąsiau, drąsiausiai (VV)
  – Vasiliausko pjausniu, ar kepsniu Valdo,
  ir ypač su “Alko padažu” (nes rašo, remia,
  save – savą šaką pjaut skuba ir Al….lt).
  Ar gėdingai, ar be gėdos, ar kvailai.
  Kas čia besupaisys – kai “dar ne vakaras”,
  o jau b i r ž e l i s ant VV “užpuolė”.

  Graudu, – pagal Venckienės ir bėdžiaus (dar graudesnio)
  Varkalos dūdelę VV sušokus /pagal V+V, koks sutapimas/,
  – šokdinti čia mus-save-a l k ą ant pramogos NSGKakininkams,
  skverneliams&matijošaičiams “PPP = patrul-prekyb-prezidentininkams”
  prieš
  Valstybę
  Saugumą
  /depart-amente/,
  prieš visą galiojančią (netobulą) posovietėjišką (iš po 1940&1944)
  nuosavą šalį, Tautą, ir jos s a n t v a r k ą.

  Tokis įspūdis, kad tūli VV-kininkai (ir su AKO pagalba??!!!) stumią PPP-ykininkus į virŠūnius

  • dar:
   nepaminėta visiškas puvėsis ŽSP (“gebantis pritapti”),
   kur labiau nei kaltės nekaltybė dėl žinsklaidos pudymo,
   kai mėgaujamasi žioplyste NSGK su samd-skiriama VSD;
   o užviršaujant pseudo PPP reitingais uspaskiškai-matijošišką
   “gerbūVyną” užmest žioplinėjantiems žinsklaidžiams tiek
   s m a g u ?

   kas čia per smaginimaisi-smaguriavimai svaigūs pavasariniai;
   labai, labai liūdna. (dėl Alko nenuovokumo ir …)

   Perėję juk esam ir paksinių, ir uspaskinių, ir drąsinėtojų
   svaigalus; bet POLItika ir įdomi tuo p-o-l-i ..daugiapoliškumu.

   Kas gebės, galės ir valią turės netapt mūsų šaliai venesuelietiškai-kubietiško
   vienpusiškiausio “gerbūvio” ar ES-global-globėjiškos pakraipos nuošalynu, –
   kas atlaikys savimi, savastimi – tautiškosios savigarbos, visapusiškosios
   pagarbos ir protėvių auklėjamosios vertės ūgio ūgliais i rytdieną…

 3. Dronas:

  Kada prapjauna pūlinį, tai niekada neatrodo grąžiai, nei kvepia kvapniai, o ir džiaugsmo mažai. Tokių pūlinių, Lietuvoje pilna, jie labai giliai. Juos išpjaut REIKIA. Nuo to ir numirt galima, bet jeigu paliksi TIKRAI MIRSI. Toks dalykas savaime nepraeis, tik blogės.
  O kas Liečia nacionalinį verslą, tai jis nemažai prisidėjo prie Lietuvos silpninimo ir skurdinimo. Kažkas lagaminus krovėsi ir į Airiją važiavo su ašara akyse, su viltimi sugryžt, viltim kuri pas daugelį jau numirė. Kažkas pinigus krovėsi, buvo maža, maža, maža! O gavus daug pinigų, užsimanė valdžios, įtakos, pagarbos. Toks mūsų nacionalinis verslas. Neverta dėl “vargšelių” sriūbauti. Juo labiau sušluot po kilimėliu visas ponulių (verslo ir valdžios) niekšybes – nusikalstama. Gerai, kad iškilo paviršiun. Taip ir turi būti.
  Kalbant apie susiskaldymą: jis jau senai buvo visuomenėje. Žmonės senai netiki niekuo, susiskalde ir nusivyle viskuo. Visi šie garbieji ponai, prisidėjo, kad žmonės prarado tikėjimą savo valstybe. Pavertė valstybę iškamša, ant nežinia kieno rankos užmauta lėle, kuria jau ir patys ją tampantys, nė kiek netiki. Priėjom liepto galą. Dar žingsnis ir eisim dugnan, bet panašu, jog yra ryžtas ištasyt dar ir tą kas dar liko, o visą kitą, numest kaip išnarą ir išlėkt kur šilta. Tam jum ir dvigubos pilietybės ir QWX, kad jų palikuonys, turintys Lietuvos pilietybę, bet nemokantys kalbėt lietuviškai, niekada nemate tos Lietuvos ir nelabai dėl jos sukantys galvą, galėtų savo tėtukų sugrobtą turtą valdyt. O dar ir mum savo valdžią išrinktu. Šlykštu, pikta, apmaudu. Autoriaus rankų grąžymas dėl susiskaldymo, gerokai pavėluotas, santarvės jau 15 ar daugiau metų, nė kvapo nėra. Jos senai nebuvo, visi tik apsimetinėjo, kad viskas gerai. VSD pavėluotai, bet vistik padarė tai kas buvo būtina padaryt. Žiurkių pjautynėse, nesiruošiu ašarot dėl vienų ar kitų pralaimėjusių. Tegu pjaunasi, tegu drasko vinas kito irštvas, tai visuomenei tik į naudą. Kur kas buvo blogiau, kada visi “draugiškai” į vieną dūdą pūtė ir visiem viskas buvo OK, o valstybė tuomsyk merdėjo. Pūlinius reikia prapjaut, neišvengiamai. Lietuvai reikalinga sudėtinga operacija, gal net neišgyvens, kita vertus, jeigu palikt kaip yra, tikrai numirs. Štai tokia ta nuomonė. O šitom įtampom kurias daugybę metų puoslėjo mūsų su verslu suaugusi valdžia, būtinai pasinaudos, jau naudojasi ir dėl to kalti jūs ponai, tame tarpe ir straipsnio autorius. Visi kurie buvo prie valdžios vairo. Verslas kursi tik statėsi pilaites, apvogdami darbuotojus ir valstybę. Kalta visuomenė, kad šitiek metų laukė messijo, dangiškos manos, o nenuėjo ir nepareikalavo valdžios atskaitomybės visuomenei, nepareikalavo skaitytis su savimi, kas demokratijose kaip ir savaime suprantama. Kalti mūsų intlektualai, kurie puikiai suvokdami, jog visuomen, be vadlių, nurodančių kryptį, pati vargu kur nueis ir susirinks. Kur keletas šaukiančių, padrikai slankiojončioje ir besiblaškanęioje minioje, tiesiog bus neišgirsti ir sutrypti. Kurie šiltai sedėdami, bailiai stebėjo, kaip jų bendraminčus, viena po kito, stūmė iš viešos erdvės, įžūlūs nemokšos. Kaltas aš pats, kad šitiek laiko maniau, jog mano pilietinė valia, apsiriboja vien tik rinkimais ir naiviai, maniau, kad gal, gal kažkas pagerės. Todėl kam kalbėt, o kam patylėt, apie tą mūsų susiskaldymą. Viskas buvo padaryta, kad taip ir būtu. Visiem buvo naudinga, drumstas vandenėlis ir tamsoje po kilimėliu, juodus darbelius, savo naudai sukti. Glima daug prirašyt, bet autorius ir be manes viską žino ir supranta. Nereikia čia kvailių ieškot, Alk jų kur kas mažiau, ne kam atrodo.

  • Autorius:

   Retai komentarus skaitau ir niekad neatsakinėju. Bet Drono komentaras išskirtinis – taip pat ir savo nuoširdumu. Patikslinčiau tik viena – VSD taip pat pūlinio dalis, VSD pažyma- tipiškas selektyvaus teisingumo
   pavyzdys, tarytum kitos partijos, koncernai ir žurnalistai būtų geresni. Bet net tokioje situacijoje Dronas nepraranda vilties – ir aš su juo.

 4. Julius:

  Puikus, tikslus ir taiklus p. Drono tekstas. Gal “Alko” redakcija galėtų “pakylėti” jį iki atskiro straipsnio lygio?

 5. Arne:

  VSD pernai išaiškino du eks-seimūnus kaip grėsmę saugumui… Gražu net juoda.

 6. Juozas:

  gerbiu autorių, bet manau, kad straipsnis galimai konjunktūrinis. Dėl V.V. komentaro visiškai sutinku, bet nuo kažko juk reikia pradėti ? Man žymiai buvo baisiau, kai VSD vdovavo KGB rezervistai, kai jie viešai tyčiojosi iš žuvusio Pociūno. Dabar jie kandžioja vienas kitą, užtat visuomenė sužino šį bei tą apie “išrinktuosius” ir kaip jie renkami. Mes norime turėti teisę rinktis, o dvipartinė sistema, kokią mums ruošė elitas, visiškai eliminuoja tą galimybę ir paverčia “elitą” neliečiamaisiais. Tuomet jie jau drąsiai vykdo tokius ekonomiškai pražūtingus projektus kaip ‘LEO”, dykai atiduoda gudručiams pelningiausias įmones (Mažeikių “Nafta”, “Lietuvos Dujos”), praskolina Lietuvą kaip Šimonytė, ir dar didžiuojasi tuo ka.ip Kubilius (!) Sąrašas būtų ilgas, ir to sąrašo šviesoje akcija “Lietuva be šešėlio” atrodo nerimtai, tik musių gaudymas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: