„Aktualioji istorija“: Kodėl komunistai ir „progresyvistai“ paskelbė karą santuokai ir šeimai? (video) (2)

Tomas Baranauskas ir Vytautas Sinica | Alkas.lt nuotr.

Tomas Baranauskas ir Vytautas Sinica | Alkas.lt nuotr.

Laidoje „Aktualioji istorija“ laidos vedėjas istorikas Tomas Baranauskas ir politologas Vytautas Sinica kalba apie vieną iš odioziškiausių kairiosios ideologijos aspektų – idėją pakeisti tradicinę šeimos sampratą bet ko sugyvenimu su bet kuo, arba šeimos, kaipo tokios, išardymo siekį. Kartu pristatoma neseniai šia tema lietuviškai išleista Polo Kengoro (Paul Kengor) knyga „Išardymas. Nuo komunistų iki progresyvistų – kairiųjų karas prieš santuoką ir šeimą“ (Vilnius, 2017).

Kur yra šiandien skelbiamos „seksualinės revoliucijos“ ištakos? Ką apie šeimos išardymą rašė ankstyvieji socialistai XIX a., o taip pat Karlas Marksas ir Frydrichas Engelsas? Kas apie šeimą pasakyta „Komunistų partijos manifeste“? Kokių prieš šeimą nukreiptų priemonių ėmėsi Vladimiro Lenino vadovaujami bolševikai, 1917 m. užgrobę valdžią Rusijoje? Kodėl Josifas Stalinas buvo priverstas atsisakyti lenininės seksualinės revoliucijos? Kaip ir kodėl ji atgimė po Antrojo pasaulinio karo Vakaruose? Ar liberalios šiuolaikinių liberalų idėjos ir veiklos metodai?

Šiuos ir kitus klausimus aptariame laidos metu.

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

2 komentarai

 1. Žemyna:

  🙂
  Ar liberalios šiuolaikinių liberalų idėjos ir veiklos metodai?
  Tokio prieš kitamanius naudojamo rafinuoto smurto ir fašistai su bendraminčiais bolševikais galėtų pavydėti.

 2. Goda:

  Gerai pastebėta, kad bandoma priversti pamiršti, kad šeima skirta gyvybės pratęsimui, o ne hedonizmui. Didelė dalis žmonių (ypač vyrų) jau dabar nesuvokia šeimos paskirties – kuria šeimas, bet vaikų turėti neplanuoja.

  Bet reali kova čia yra prieš gimstamumą ir šeimos nuvertinimas nėra vienintelis būdas. Kišimasis į vaikų auklėjimą, kai tėvai tampa vaikų įkaitais irgi veikia atgrasančiai.

  Teisingai pastebėtas įvairių mažumų panaudojimas visuomenės detabilizavimui. Čia tinka bet kas. Tačiau tai daroma ne dėl kažkokio abstraktaus leftizmo, o dėl to, kad supriešinti visuomenę ir ja manipuliuoti. Iš mažumų kuriamos destruktyvios politinės jėgos. Net tokie iš principo gerų paskatų reiškiniai kaip ekologinė kova prieš užterštumą ar gyvūnų globa gali tapti politiniais ginklais.

  Ir, beje, tai kad šias idėjas prastūminėja politinės jėgos, kurių ideologija tam prieštarauja, rodo, kad ideologijos tėra tik priedanga tikriesiems tikslams.Komunistai nepraėjo, tas pačias programas dabar stumia liberalai, už abiejų – tie patys pinigai.

  Neteisingas prigimtinės šeimos pavadinimo panaudojimas. Prigimtinė biologinė šeima tai moteris ir jos vaikai. Patriarchalinė monogaminė ar poligaminė šeima nėra prigimtinė, tiesiog ji įprasta pastaruosius kelis šimtus metų. O du sutuoktiniai neturintys vaikų – tiek pat šeima kiek ir porelė homoseksualų.

  Kvotos (pozityvi diskriminacija) yra ne dėl istorinių skriaudų kompensacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: