Seime – diskusijos dėl dvigubos pilietybės (nuotraukos) (9)

PLB seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

PLB seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija diskutavo vienu svarbiausių – gimimu įgytos Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo klausimu.

„Yra reali politinė valia šį klausimą išspręsti sekančiais metais – akcentavo Seimo Pirmininko pavaduotojas, darbo grupės pasirengimo referendumui dėl dvigubos pilietybės klausimams spręsti vadovas dr. Arvydas Nekrošius, pristatydamas komisijai šios darbo grupės veiklą. Jau įvyko keli darbo grupės posėdžiai, kuriuose buvo tariamasi dėl galimos referendumo datos, referendumui teikiamos Konstitucijos 12 straipsnio formuluotės, kitų referendumo organizavimo darbų, reikalingų įstatymų projektų parengimo ir kitų klausimų, kad būtų rastas bendras sprendimas dėl šio, ypač aktualaus visai lietuvių tautai referendumo organizavimo.

„Pasaulio lietuvių bendruomenė, atsižvelgdama į anksčiau priimtus nutarimus ir išsakytus susirūpinimus, pritaria, kad Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo klausimo sprendimui reikia visos tautos pasisakymo ir sutinka kad vienu iš svarstytinų alternatyvų gali būti ir referendumo kelias,“ – sutiko komisijos pirmininkas PLB atstovas dr. Rimvydas Baltaduonis.

„Seimas, norėdamas paminėti Lietuvių Chartos 70 metų sukaktį bei suprasdamas lietuvių vienybės svarbą, 2019 metus paskelbė Pasaulio lietuvių metais,“ – sakė Pasaulio lietuvių metų paskelbimo iniciatorius, komisijos pirmininko pavaduotojas dr. Stasys Tumėnas.

Seimas 2019-uosius paskelbė Pasaulio lietuvių metais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: