„Tautos forumas“ po eitynių su trispalvėmis surengs protesto akcijas prie VU ir TSPMI (9)

Kovo 11-osios eitynės 2013 m. | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Šiandien, balandžio 25 dieną Vilniuje visuomeninės organizacijos besitelkiančios po „Tautos forumo“ vardu surengs šventinę eiseną su Trispalvėmis ir du mitingus. Eitynės Vilniaus Gedimino prospektu prasidės 12 val. Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo ir baigsis Daukanto aikštėje prie Prezidentūros ir  Vilniaus universiteto.

Iš karto po eitynių, 13 val. Daukanto aikštėje įvyks pilietinis mitingas „Lietuva yra čia!“. Mitinge kalbės Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo pirmininkas ir judėjimo „Talka kalbai ir tautai“ tarybos narys dr. Romas Pakalnis, Vilniaus Sąjūdžio tarybos pirmininkas Leonas Kerosierius, Vilniaus universiteto filosofijos magistrantas Vytautas Vyšniauskas.

Mitingo dalyviai Lietuvos Respublikos Prezidentei įteiks raštą su reikalavimais imtis  priemonių, būtinų išsaugoti Tautai ir Valstybei. Mitingo rengėjai Alkas.lt pranešė, kad bus pateikti 5 pagrindiniai reikalavimai:

1. Sustabdyti Lietuvos visuomenės ištautinimo ir išvalstybinimo politiką, įgyvendinamą per istorinės atminties, kultūros paveldo ir lituanistikos naikinimą bei prievartinį globalistinių neomarksizmo ir neoliberalizmo ideologijų diegimą akademinėje ir viešojoje erdvėje;
2. Atsisakyti planų faktiškai panaikinti valstybinį lietuvių kalbos statusą ir neoficialiai įtvirtinti sovietinio stiliaus dvikalbystę, siekiant išstumti lietuvių kalbą iš viešojo gyvenimo ir paversti ją tik buitinio vartojimo kalba;
3. Panaikinti faktiškai egzistuojančią „neteisingų pažiūrų“ cenzūrą ir marginalizavimą žiniasklaidoje bei akademinėje erdvėje ir padaryti galą plintančiai ir vis labiau įsitvirtinančiai ideologinio bei politinio piliečių persekiojimo už „politiškai nekorektiškas“ pažiūras praktikai;
4. Nedelsiant ir iš pagrindų keisti tik nedidelės piliečių mažumos interesus atitinkančią ir Lietuvą demografinės, socialinės ir politinės katastrofos link stumiančią iki šiol vykdomą valstybės ekonominę, socialinę, kultūros ir mokslo politiką.
5. Oficialiu valstybės lygmeniu atsisakyti pražūtingos „globalios Lietuvos“ ideologijos, kuria grindžiama šalį naikinanti dabar vykdoma nesavarankiška ir pasyvi užsienio politika, kuri skatina tautos išsivaikščiojimą ir griauna nacionalinio saugumo pagrindus.

Mitingo dalyviai taip pat pasisakys prieš VU rektoriaus prof. A. Žukausko universitete įgyvendinamą neoliberalizmo ideologiją ir pseudomoksline „naująja viešąja vadyba“ grindžiamas pertvarkas, dėl kurių, pasak visuomenininkų, VU vis labiau atsaistomas nuo įsipareigojimų bei atsakomybės visuomenei ir valstybei, o universitetas verčiamas „ištautinta ir išvalstybinta globalaus akademinio verslo įmone“.

VU Tarybos pirmininkas ir Rektorius bus pakviesti susitikti su mitingo dalyviais ir paaiškinti jo dalyviams universitete voliuntaristiškai vykdomų pertvarkų tikslus ir naudą šalies visuomenei, valstybei bei pačiai VU akademinei bendruomenei. Jiems bus įteiktas Tautos forumo pareiškimas „Dėl VU misijos“ su konkrečiais reikalavimais sustabdyti VU kaip Lietuvos mokslo ir kultūros židinio griovimą.

14 val. mitingas bus pratęstas prie Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) (Vokiečių g. 10). Čia įvyks protesto akcija „VU TSPMI – ne vienos „partinės“ tiesos institutas!“ Mitinge ketinama reikalauti esminių VU TSPMI pertvarkų ir instituto direktoriaus Ramūno Vilpišausko atstatydinimo.

Prieš protesto akciją „Tautos forumo“ išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad nors VU TSPMI buvo įsteigtas kaip valstybės išlikimui ir raidai strategiškai svarbi mokslo ir studijų institucija ir ilgą laiką gana sėkmingai vykdė šią savo misiją, tačiau pastaruoju metu institutas šios paskirties jau nebeatlieka.

Pasak kreipimosi autorių, TSPMI studijų programose ir vykdomuose mokslo tyrimuose įtvirtinus neomarksizmo ir neoliberalizmo ideologines dogmas, smuko šios nacionaliniam saugumui itin reikšmingos įstaigos akademinis lygis.

„Visada gyręsis diskusijų laisve ir deklaravęs siekį ugdyti kritišką mąstymą, pastarąjį dešimtmetį VU TSPMI pamažu virto nepagrįstai liberaliomis pristatomų, bet iš esmės antitautinių ir antivalstybinių idėjų sklaidos židiniu. Jo taryba ir dėstytojų kolektyvas nuosekliai apvalytas nuo kitaminčių. Sovietmetį primenančiais metodais slopinama akademinė laisvė ir pažeidžiamos „neteisingai mąstančių“ darbuotojų pilietinės ir profesinės teisės. Tęsiasi apie šias neigiamas tendencijas viešai kalbančio prof. V. Radžvilo ideologinis ir politinis persekiojimas bei pastangos pašalinti jį iš instituto“, – rašoma visuomenininkų pranešime spaudai.

Mitingo dalyviai savo reikalavimus TSPMI ir VU vadovybei pateiks pareiškime „Dėl TSPMI akademinės misijos ir laisvės žlugdymo“.

Į platesnį neformalų susivienijimą, telkiamą po „Tautos forumo“ (TF) vardu, Lietuvos pilietiniai, patriotiniai visuomeniniai judėjimai pradėjo burtis Sąjūdžio 30-mečio išvakarėse. Šiuo metu prie TF jau prisijungė: Vilniaus Sąjūdžio taryba, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas, Vilniaus forumas, Talka kalbai ir tautai,  Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centras, Jaunimo sambūris „Pro patria“, Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti valstybinius gynybinius pajėgumus, koordinacinė taryba.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: