B. Burgis. Aš tave įspėjau, valstybe! (34)

Bronislovas Burgis | asmen. nuotr.

Bronislovas Burgis | Asmen. nuotr.

Aš tave įspėjau, valstybe! Kur tu buvai, kai mane banditai pasiuntė kančių keliu? Kur buvo Prezidentė, premjeras, generalinis prokuroras, seimūnai, kunigai? Aš tada prašiau tavęs, valstybe, padėti man įveikti niekšybę. O tu buvai kurčia ir abejinga…

***

Tikrai, laikas man mesti juodą darbą ir įsidarbinti pranašu!

Juk aš aiškiaregys, aiškiaregys! Sakiau tau tada, valstybe, kad tai geruoju nesibaigs? Sakiau. Ir štai dabar tu skini karčius vaisius…

***

Premjeras neklauso Prezidentės, Prezidentė neklauso premjero, o ministras neklauso abiejų.
Tu nebegali rasti teisingumo ministro (žinoma, nes nebegali rasti teisingumo!).
Universiteto rektorius – vagis.
Kunigas girtas laiko mišias.
Vienas seimūnas girtuokliauja, kitas seimūnas paleistuvauja, trečias seimūnas vagia.
Teistas, teistas ir nenuteistas įsitaiso Europos parlamente.
Nacionalinio kraujo centro vadovė sulaikyta.
Santaros klinikų vadovas sulaikytas.
Henytė laimi prieš valstybę.
Valdžia didina išlaidas apsaugai krašto, iš kurio bėga krašto gynėjai.
Kamuolinių gauja sulaikoma po dešimtmečio ar dviejų…

***

Stop! Pabandom iš naujo. Moralė, dora, tiesa ir teisingumas, sąžiningumas yra visko pagrindas. Absoliutas. Raudonoji linija. Kitaip mūsų valstybei galas…

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

34 komentarai

 1. Jonas:

  ne vienas tamsta, nuskriaustas, tokiu šimtai, gal ir tūkstančiai, bet niekas nieko nedaro, p tik aanuoja arba bėga iš savo Tėvynės.

 2. Žemyna:

  Labai paprasta – kad galėtum būti visuomeniškas, pilietiškas, kažką veikti, reikia turėti lėšų bent jau troleibuso bilietą nupirkti (apie komunalinius ir maistą nė nešnekant). Reikia būti bent kiek nepriklausomu savo pasirinkimuose. O kur dar „laisvai pasirenkama” darbo dienos trukmė, kai žmonės darban su tamsa iš namų išeina ir netoli vidurnakčio į šeimą grįžta? Neįperkamai brangus individualus darbas? Štai tokiomis priemonėmis suvaržoma žmogaus laisvė, garantuojama ramybė politikams ir juos maitinančiam verslui, laisvė nepaisyti visuomenės nuomonės.

 3. Žemyna:

  Jaučiausi ir pati pažeminta, kai buvo ciniškai demonstratyviai tyčiojamasi iš Mokytojo, ir tai pateikiama kaip teisingumo vykdymas… Buvo nepaprastai skaudu.

 4. Diedas:

  Keista kai rasyt mokantys zmogus publikuojantis straipsnius, valstybe mato kaip lazbergius su brazauskais. Lietuva, pirmiausia kiekvieno namai. Vienisas azuolas tavo teviskes lauke. Upe, kurioje maudeisi vaikysteje, miskas kuriame grybauji,miestas kuriame gyveni. Valstybe tai zmones. Paties tevai ir vaikai, kaimynai, benradarbiai, praeiviai gatveje. O supuvusi kiauliu komunistu (atsiprasau tikru kiaulyciu uz izeidima) uzurpavusiu valdzia mazuma, tik votis ant valstybes kuno, kuria reikia skubiai operuot.

 5. Gerbiamas Bronislovai! Taip, Tamstai teko daug patirti ir daug iškentėti! Taip ir norisi Tamstai bent šiek tiek paporinti apie tai – ką nuo 41-jų Stalino tremtiniams, tame tarpe ir man, teko patirti Sibire iki 1956-jų metų!!! Bet juk tai buvo tremtis ir apie tai kada nors ir kur nors, tiktai ne mūsų laikų Lietuvos mokyklose! Mūsų laikais tremtiniai ten nepageidaujami!? Ir visa tai todėl, kad LIETUVOJE, skirtingai nei ESTIJOJE, nebuvo priimtas DESOVIETIZACIJOS ĮSTATYMAS! Kodėl? Tai jau kita tema! Beja, ta pati LIETUVYBĖS DVASIĄ naikinanti tamsioji jėga, vis dar vyrauja ir mūsų akademinėje visuomenėje! – SENIAUSIOS ŽEMĖJA LIETUVIŲ KALBOS DĖKA ATRADAU TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES JUDĖJIMUS, tačiau mūsų laikų akademinė visuomenė šiems atradimams yra KURTI IR AKLAI! Kada ji praregės?! Kada praregės mūsų tauta, MŪSŲ JAUNIMAS?!

 6. prijaučianti:

  Tiktai reikia pabandyti iš naujo kurti valstybę. Ši, sukurta prieš beveik trisdešimtį metų, nepasisekė. Be moralės, be kultūros, be sąžiningų žmonių nieko negalima sukurti. Turi gimti naujas Sąjūdis.

 7. Hm:

  Tam tikros teisybės čia pasakyta, bet kad autorius yra be saiko savimi besigėrintis narcizas, tai irgi sunkoka paneigti.

 8. Jaronimas:

  Dar pamiršote Lagzbergio uošvį, o gal kai rašėte dar nebuvo išviešinta. Kas ne diena tai naujiena.

 9. nijole:

  Labai gerbiu Burgi, kad tokiu butu dauguma ir musu tautoje , ir seime, manau kad padetis butu kitokia

 10. Aha:

  O kai reikejo ponui pasakyti 2 sakinius, kai buvo dorojama Venskiene, ponas demonstratyviai atsisake. Teko susimoket veliau – pats perejo per tas girnas. Gerai, kad nors po to suprato savo klaidas ir pripazino. Tai jau pazanga. O valstybe – tai mes visi, ir nereikia painioti ir tapatinti ja su valdzia…. Visi mes mokam pakalbeti, paburnoti, tik kai reikia veikti, staiga visi dingsta ir nei vieno neatsiranda….

 11. T0mas J.:

  Nepažįstu Burgio. Matęs jo nesu.
  Bet kai pedagogas sako savo mokiniui:
  “Aš sugriausiu tavo gyvenimą, padarysiu tave nepakaltinamą“ – užuot (kaip numatyta pagal taisykles) išmetęs mokinį iš gimnazijos – aš nenoriu pažinti tokio pedagogo. Jis NIEKŠAS. Toks žmogus mano nuomone neturi teisės imtis pedagoginės veiklos. O jis imasi! Rašinėja, moko mus gyventi. Šlykščiuosi.

  • Gražina:

   O kas Jums davė teisę teisti kitus?

   • T0mas J.:

    Tamsta klysti: aš neteisiu, aš vertinu. Turiu tokią teisę. Žodžio laisvė. Kai pedagogas sako savo mokiniui:
    “Aš sugriausiu tavo gyvenimą, padarysiu tave nepakaltinamą“
    – aš turiu teisę pasakyti ką manau apie tokį atsiprašant “pedagogą”.

    • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

     Jums pritariu. Sekiau tą istoriją, klausiausi to šantažo, grasinimų, bjaurėjausi tuo padaru. Labai gerai, kad mergaitė surado gynėjų. Supras gyvenime, kai banditas užpuola, reikia gintis. Mergaitė supras ir savo kaltę. Pedagogas 100 kartų kaltesnis.

     • Emilija:

      Tos istorijos metu kraupau nuo B. Burgio agresijos, laikysenos mokinės atžvilgiu. Jeigu pedagogai su kiekvienu parūkiusiu mokiniu(e) taip kalbėtų – siaubas, kas būtų….Palaikiau mokinės tėvus – teisininkus, kurie turėjo drąsos ir jėgų sudėlioti viską į savo vietas….
      Dabartinės pedagogo pranašystės panašios į “24 valandas”, kai ištrauki iš konteksto viena – verkti norisi, kai kita – juoktis….čia daug proto nereikia….
      Girdėjau, kad B. Burgis neblogas matematikos mokytojas, taigi tegul padirba su eiliniais “mažutėliais” eilinėje mokykloje – bus naudingiau, negu skelbti pranašystes Lietuvai

    • Gražina:

     Gal Jūs ir teisus, man pasirodė, kad Jūs jį niekinate, neapkenčiate, tai taip pat negerai. Aš Burgio visai nepažįstu. Daugiau vertinu jo straipsnį, nei jį patį. Jei jis yra pedagogas ir savo mokiniui pasakė: “Aš sugriausiu tavo gyvenimą, padarysiu tave nepakaltinamą“, tai jau blogai , labai blogai. Tai baisi neapykanta. Kam? Mokiniui, kuris tik pradeda savo gyvenimą ir jau susitinka su blogybių blogybe, pykčiu ir neapykanta. Tikiuosi tas mokinys netapo panašus į savo mokytoją.

     • T0mas J.:

      Gražina,
      Internete savo ausimis klausiausi garso ĮRAŠĄ tinklapyje lrytas lt – ką mokyklos vadovas Burgis kalbėjo nepilnametei mokinei. Niekada nemeluoju rašydamas komentarus.

      • Ne meluoji,
       gal,
       bet nenutuoki apie ką kalbi:
       aš su Burgiu ne kartą internete pasikapojau iki dar tiems įvykiams nutinkant (internete dar gali rasti), bet esu už tvarką, kurią gynė Burgis.
       Galima sakyti, kad jo žodžiai,
       GAL,
       galėjo būti kiti, bet, kad neteisingi, tai jau yra melas.

 12. S K E L B I M A S:

  Besiburiančios į TAUTOS FORUMĄ nevyriausybinės patriotinės organizacijos:
  Vilniaus Sąjūdžio taryba, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas;
  Vilniaus forumas;
  Talka kalbai ir tautai;
  Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centras;
  Jaunimo sambūris „Pro patria“

  Nevyriausybinių organizacijų padedančių stiprinti valstybinius gynybinius pajėgumus koordinacinė taryba.

  Balandžio 25 d., 12:00 kviečia į Nepriklausomybės aikštę prie LR Seimo.

  Čia prasidės šventinė eisena su trispalvėmis Vilniaus Gedimino prospektu iki S. Daukanto aikštės. Ji nebus tik dar vienas Sąjūdžio sukakties minėjimo renginys. Eisena turi tapti politiškai svarbiu ir prasmingu Tautos forumo telkimosi žingsniu.
  Šventinė eisena baigsis pilietiniu mitingu „Lietuva yra čia! ”
  Mitingo tikslas – sugrąžinti į šalies piliečių atmintį ir sąmonę, taip pat į viešąją erdvę, pagrindinę mintį, pakėlusią ir įkvėpusią Sąjūdžio pradėtam Laisvės žygiui: Lietuva – mažytis žemės lopinėlis prie Baltijos jūros – yra vienintelė valstybę sukūrusios lietuvių tautos ir čia nuo amžių gyvenančių bei šiai valstybei ištikimų tautinių bendrijų Tėvynė – vieninteliai visų mūsų namai ir prieglobstis.
  Sąjūdis atkūrė Nepriklausomybę, tačiau daugelis kitų jo siekių liko neįgyvendinti. Atėjo laikas kurti tikrą Kovo 11-osios valstybę.

  LR Prezidentei bus įteikti šie mitingo dalyvių reikalavimai:

  Nedelsiant oficialiu valstybės lygmeniu atsisakyti pražūtingos ,,globalios Lietuvos” ideologijos, kuria yra grindžiama šalies susinaikinimo link stumianti iki šiol vykdyta tautos išsivaikščiojimą skatinanti, vidaus ir nacionalinio saugumo pagrindus griaunanti, nesavarankiška ir pasyvi užsienio politika;
  Užbaigti Lietuvos visuomenės ištautinimo ir išvalstybinimo politiką, įgyvendinamą per istorinės atminties, kultūros paveldo ir lituanistikos naikinimą bei prievartinį globalistinių neomarksizmo ir neoliberalizmo ideologijų diegimą akademinėje ir viešojoje erdvėje;
  Atsisakyti planų faktiškai panaikinti valstybinį lietuvių kalbos statusą ir neoficialiai įtvirtinti sovietinio stiliaus dvikalbystę siekiant išstumti lietuvių kalbą iš viešojo gyvenimo ir paversti ją tik buitinio vartojimo kalba;
  Panaikinti faktiškai egzistuojančią „neteisingų pažiūrų“ cenzūrą ir marginalizavimą žiniasklaidoje bei akademinėje erdvėje ir padaryti galą plintančiai ir vis labiau įsitvirtinančiai ideologinio ir politinio piliečių persekiojimo už „politiškai nekorektiškas“ pažiūras praktikai;
  Nedelsiant ir iš pagrindų keisti tik nedidelės piliečių mažumos interesus atitinkančią ir Lietuvą demografinės, socialinės ir politinės katastrofos link stumiančią iki šiol vykdomą valstybės ekonominę ir socialinę politiką.
  Kviečiame aktyviai dalyvauti eisenoje ir mitinge.
  vilniausforumas.lt/2018/04/sventine-eisena-su-trispalvemis.html

 13. Mitinge būtina paskelbti o su laiku ir siekti įgyvendinti – Lietuvoje taip ir nepradėtą DESOVĖTIZACIJOS ĮSTATYMĄ!!!

 14. vladasvladas .vilimas@gmail.com:

  O ką berašyti? Juk p. Burgis absoliučiai teisus. Vakstybė be teisingumo tik plėšikų gauja.

 15. T0mas J.:

  Neprincipingas žmogus yra Burgis.
  Kaip mokyklos vadovas sukūrė jai tokias taisykles, kad mokinių nereikėtų auklėti, o tik mokyti. Nepritariu tam, bet.. žiūrėkim toliau.
  Kai nepilnametė mokinė taisykles pažeidė, jis vietoj to kad kaip taisyklėse numatyta mokinę pašalintų iš mokyklos – nepašalino. Psielgė neprincipingai.

 16. EJ:

  Na tai taip. Kaip sakoma: zuvis genda nuo galvos. Bet kurgi ta galva? … Vilniuje? Ne… Briuselyje? Ne…. Vasingtone? Ne… Tai kur gi?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: